Invalidny dochodok - kto ma naňho nárok?

elca

pozrite si zakon
invaliditu vam priznaju ak v nizsom veku
odvadzate 15 rokov do soc.poistovne-bez prerusenia-inak doplatit z vlastneho do poistovne

to sa meni podla veku

ivanka.q

lekár ma podla mna pravdu..otcovi vyskočili platničky a ked ležal v nemocnici, tak tam ležali takí pacienti...ale nebol ani jeden v invalidite...no teda jeden bol, ale bol starší a povedal, že je to bolesť, ktorú nikto nevidí a lekár mu ani nevenoval pozornosť...až ked povedal, že zabije, lebo tie bolesti boli neznesiteľné mu predpísal morfiumové náplaste a až vtedy mu priznali invalidný dochodok..

RDA

ahojte,chcel by som sa opitat na operaciu platnicky,problem trva 3 roky,platnicka bola extremne vysunuta pricom bolesti vrazaly do lavej aj pravej nohy,lekar mi po operaciji odporucil na trvalo sa vyhnut tazkym pracam a zatazovaniu mam len 27rokov ,opital som sa lekara na ID a on mi povedal ze diagnozu na to mam ale ze pre mlady vek pochybuje. poradite mi prosim?

J111

Hej, treba mať od odborníka nejakú diagnózu a potom ísť s OP na SP, všetko a takisto, predovšetkým, dlhodobo nepriaznivý zdravotný stav ale asi to nie je podmienka, ani maródka takisto nie je podmienka napr. v prípade schizofrénie, straty končatín a pod.

J111

Ak viete svoju diagnózu, tak sa choďte opýtať na SP, koľko percent pracovného znevýhodnenia v porovnaní so zdravím vám vaša diagnóza takpovediac hodí. Od toho to všetko závisí. Ja mám ID, ale jeho výška mala na mňa priam "liečivé" účinky - ha, ha. Nie je to žiadna výhra, viac menej be.....ka.

BABUKY

Dobry den chcela by som Vas poziadat o radu....ako citam tak Vas je tu vela,ktori by ste si invalidku zasluzili.....moja otazka znie:mam 20 rokov a som po nehode...zrazilo ma auto pred skoro troma rokmi.Pri nehode som mala sposobene tieto zranenia:ciastocna koma,prasknuta lebka na spodnej pravej casti,silny otras mozgu,zlomeny malicek,panvu asi na osem krat zlomenu v podstate vsetky kosti,zlomeniny lonovych kosti.krizovu kost som mala zlomenu na styri krat od vtedy mam problem postavit sa a aj s chodzou obodovali mi zranenia cez 1550 bodov..museli mi natahovat nohu pretoze sa mi skratila o dva centimetre...u psychologicky som nepresla,pretoze vraj mam nieco poskodene od narazu hlavy som unavena,nepamatam si veci...niekolko rat poviem to iste mam bolesti......mam taktiez zo zaludkom,s krvou,srdcom a liecila som sa na oblicky.....dakujem

dôchodok

Dobrý.. chcem sa opytať..rozmyšlam nad požiadanim o invalidny dôchodok,len neviem či to schvalia,či sa vôbec oplati žiadať. Mam cukrovku 1 typu na inzulinovej pumpe-nekompenzovanu, nefropatiu- poškodenie obličiek,retinopatia-poškodenie zraku, umelý čelustný klb, bronchialnu astmu 4 stupňa, asymetriu pluc, po 6tich operaciach kolena a teraz mi diagnostikovali osteoblastom...
myslite,že by mi to mohli schvaliť? mam len 22 rokov...

tpch

Flasa, tak na anemiu alebo osteoporozu ti ID nikto nepriklepne, ved tym trpi obrovske mnozstvo ludi, to by pomaly kazdy druhy bol na invalidnom. A postihnutia sa nespocitavaju, takze radsej si prachy zarob vlastnou pracou.