Chcem byť zdravotna sestra

Príspevok v téme: Chcem byť zdravotna sestra
janka n

Ahojte, veľmi by som chcela robiť zdravotnú sestru. Problem je v tom, že už mam za sebou inu strednu školu a pracujem od rana do večera.
Existuje aj nejaký kurz popri zamestnaní?
Alebo by som musela chodiť externe znovu na strednu zdravotnú školu?
A na vysoku školu SZU chcu tiež najskor zdravotnu školu, takže tam ma ani nezoberú.

IvetaK

Rada by som pracovala ako detská zdravotná sestra, najlepšie na novorodeneckom oddelení. Viete mi poradiť aké štúdium je k tomu potrebné? Mám vyštudovanú strednú školu s maturitou, ale nie zdravotného zamerania a keďže som zamestnaná, prijala by som skôr nadstavbové alebo externé štúdium.
Ďakujem vopred za Vaše reakcie.

gladyss

ahojte aj ja by som chcela byt zdravotnou sestrou mam SZS asisten a pracujem ... no externe sa ošetrovateľstvo s ýmto odborom študovať nedá... :(....... je to blbé

jankaaaaaaaaa

veru, zdravotne sestry su na slovensku velmi nedocenene.. je to velmi narocna praca na psychiku najma, ale na slovensku si to nikto nevazi.. skuskte radsej vycestovat do zahranicia, tam je pristup uplne iny.

modrá

prosím ťa, nechci byť sestrou. Aj ja som chcela a som ňou, počítala som s vecami ako nočné, sviatky, páchnúce rany, agresívni dezorientovaní pacienti, prebaľovanie, odsávanie hlienov.....tieto veci mi nevadia.
Ale s čím som nepočítala, to je to, že sa sa nami neustále niekto snaží vy**bať - ináč to už napísať neviem. Bude ti figu platná tvoja trpezlivosť, tvoj súcit, tvoja empatia s trpiacimi, keď nebudeš mať čas sa im venovať tak, ako by si chcela a ako by potrebovali. Povinnosti neustále pribúdajú a keď sa pýtaš, ako to máš stihnúť, odpoveď znie - musíš si nájsť čas. Veľmi ťažko potom ostaneš trpezlivá. Hovorím vám, kašlite na to. A bude to ešte horšie, viete, že sa ide šetriť, takže nielenže budú okyptené platy, ale predpokladám že nebude ani materiál, budú ešte dlhšie čakacie doby a bude ešte viac nespokojných pacientov, ktorí si samozrejme budú vylievať frustrácie na tom, kto je poruke - sestra.

jankaaaaaaaaa

no lebo nasla som nie raz ponuku prace (len nie v mojom regione) kde hladaju zdravotnu asistentku do nejakeho centra, (asi obsuhla diagnostickych zariadeni) alebo sestra k zubarovi a ako podmienka bolo ze ukoncena stredna skola s maturitou. ale nikde nebolo spomenute ze to musi byt zdravotnicke zameranie. sice som studovala na vyske biomedicinske inzinierstvo. tak neviem ..

jankaaaaaaaaa

moze zdravotnu asistentku v nejakej ambulancii napr. u zubara robit aj niekto bez zdravotnej skoly - strednej vysokej??