Lumbalka

Príspevok v téme: Lumbalka
mary a neni som registrovana :-d

Ahojte :-) som Mary a mam 16. Moja mamicka bola na neurologickom vysetreni a povedali jej ze by mala ist na lumbalku. ALe ze ma podpisat nejaky papier ja som totu porozumela tak ze ked ho podpise, lekar je krýtý a mamicka ide na vlastne riziko..
Ale este na nu nepojde lebo lekar jej povedal ze este potrebuje ist na krv a ocne vysetrenie.Na neurologii jej zistili nejake zapalove ochorenie v hlave .A ona mi hovori ze nevie ci na nu ma IST lebo lekarka jej povedala ze mozno s tym zapalovym ochorenim zije uz dlho a lumbalka by bola zbytocna. Lekari aj tak nevedia presne zistit +zatial+ co to v tej hlave vlastne je. Raz uz na nej bola (ked mala zapal mozgových blan ) a hovori ze je to velmi bolestive. a ze sa s toho moze aj ochrnut. Prosim napiste mi nejae Vase nazory....
Velmi sa o nu bojim

martinka090

tak to si dobre pochodila. Mne pichli dobre až na šiesty raz. Bolo to niečo neskutočné. Bolesť akú som nikdy predtým nezažila a dúfam, že už ani nikdy nezažijem,

slunecnice

Ahoj akurat som 5den po lumbalke..naj sa mi leži neda sa mi dlho udržat hlawu...a citim trosku chrbat..inak treba ležat po vpichu,kt ol v pohode..hlavne mat dobreho lekara co vie pichať na 1krat...mna nebolel,,,1den nic druhy sa mi motala hlawa a trosku tlaky v nej ako po opici..treti den grcanie ale to skor z liekov nezvyk strava...a 4,5den sa mi zle zdviha hlawa akoby tažka,,,este som do toho ajmenzes dostala tak dufam že to skoro prejde a vysledky budu ok...

slunecnice

Ahoj akurat som 5den po lumbalke..naj sa mi leži neda sa mi dlho udržat hlawu...a citim trosku chrbat..inak treba ležat po vpichu,kt ol v pohode..hlavne mat dobreho lekara co vie pichať na 1krat...mna nebolel,,,1den nic druhy sa mi motala hlawa a trosku tlaky v nej ako po opici..treti den grcanie ale to skor z liekov nezvyk strava...a 4,5den sa mi zle zdviha hlawa akoby tažka,,,este som do toho ajmenzes dostala tak dufam že to skoro prejde a vysledky budu ok...

Zuuzuu

Absolvovala som lumbalku minuly rok, mala som vysoké horúčky bolest hlavy,hospitalizovali ma na antolskej v BA. Poriadne mi ani nevyslebtlili o čo ide, počas pichanie mi lekárka zachytila nerv (predpokladám) keďže mi zmeravela cela strana môjho tela a nevedela som ovládať nohu ktorá vystrelila neovládateľné. Pani doktorka si ponadávala a ja mám bolesti nohy do dnešného dňa. Ja by som to v živote nepostúpila keby mi niekto vysvetlil v tej chvíľi čo to je a rizika nešla by som do tohto

Kaatkka

Tak ja som absolvovala lumbalku v Trencianskej nemocnici, isla som tam vystrasena ze by sa mi krvy nedorezali po precitani tu niektorych prispevkov. Moja skusenost je asi taka ze zbytocny strach, vobec to nebolelo. Sadla som si na stolicku obkrocmo, pichli ihlu a za 2 minutky hotovo...nic ma nebolelo a po 3 hodinach lezania som uz aj po svojich cupkala na dalsie vysetrenie. Horsie bolo ze mi potvrdili diagnozu...

Happy2

Manzelka mala lumbalku vcera, pomocou atraumatickej ihly v nemocnici v Spisskej Novej Vsi ( €15 ).
Po nej musela lezat na bruchu pol hodinky, potom na chrbte.
Stazuje sa na bolesti v mieste vpichu, ale urcite sa netreba nicoho bat, vzorka sa neodobera priamo z miechy.

Victim

Lumbalku mi robili ako dietatu v Statnej nemocnici v BA, kde bol vtedy primarom sudruh MUDr. Pavel Traubner, dnes velka ponovembrova celebrita. Ten zakrok mi robili napriek nesuhlasu mojej mamy. Velavazeneho MUDr. Traubnera mozete najst medzi estebackymi celebritami s krycim menom SAUL...CEST PRACI FOREVER

Miriam_1

Tiež si myslím, že od tej doby je už lumbálna punkcia vyriešená a môžem len oponovať Ľuboslave.
Neviem v ktorom ročníku študuje, ale ja som tiež medička v KE a osobne by som lumbálku hneď neindikovala. Ochrnieť fakt neochrnie, ale komplikácie sú dosť časté a tie úlohy sestry :-D, možno tak teoreticky, alebo v knihe.