Šok: Má 13 rokov a už je otcom!

malickasom

nemam rada bulvar, ale toto ma nejako chytlo... citala som si clanky na the sun a pride mi to dost smiesne tie dve decka- chodili spolu udajne dva roky a fyzicky sa zblizili lebo sa velmi lubia... a ta mala este keca o tom ako su ako otec a mamicka a ze su stale spolu...som zvedava kolko im to hranie sa vydrzi...to s tym druhym otcom mi pride uz take vymyslene cele...decka mi pridu z horsich socialnych pomerov tak nechapem to vase hadanie sa tu o nicom... jak nasi cigani no... nechcem byt hnusna, ale ta baba je fest spatna, ho mozno znasilnila chudacka...zla som zla

laco

moniqa87, asi si to ešte nepochopila? Podľa teba je to v rómskych osadách čoho problém, že deti majú deti? Ja osobne poznám Rómov, ktorý hovoria, že keby rodičom záležalo na tom, čo budú robiť ich deti, tak je to úplne o niečom inom? Sami Rómovia vedia že je to hlavne výchova, len Ty si úplne iného názoru. Asi viem, čo je tvoj problém? Staviaš si kariéru, a o deťoch máš len poznatky z knižiek. Tak ak budeš svoje deti takto vychovávať, tak asi budeš skoro babkou. Ale Ty asi tak skoro deti mať nebudeš,však?

chenelle

ja nechapem co z toho ludia robia problem...ze ma 13 a je otcom..ved chodte do nejakej romskej osady,tam je to uplne bezne...moja znama pracuje ako ucitelka v romskej skole a vravela mi,ze tam sa paria 10rocne deti,oni robia len to,co vidia doma.bohuzial zla doba nastala...

miska31

Nie je to tak proste ked niekto nesuhlasi tak nesuhlasi hadam nebudem nekoho presviedčat o mojom naroze každy si mysli to čo chce,robi čo chce a veri čomu chce.

nepoviem

v dnešnej dobe sa nedá uhliadnuť dieťa či má 11 alebo 16 .. pred 10timi rokmi bola 20 ročná holka-panna, samozrejmosť .. teraz tomu už tak nieje, samozrejme kôli "dobe" .. doba napreduje a tým sa aj "kazí" .. nehladajte vinu v rodičoch, nemôžu predsa svoje dieťa stále strážiť, robiť mu bodyguarda .. či svojmu dieťaťu dostatočne vysvetlili čo-to o sexe-nikto z nás nevie ..
Či chceme alebo nie, aj naše deti budú raz také, nehovorím že každé, záleží to od charakteru .. či sa budete snažiť ich neviem ako vychovať a vysvetliť im čo sa smie a čo nie, budú ovplyvnený svetom-kamarátmi, spolužiakmi .. a tu už vaše dlhé debaty a poznávanie bude pre nich znamenať iba "trapné rodičovské blá blá" ..
Len dúfajme že inteligencia nevymre a naše deti pochopia rozdiel medzi zlým a dobrým ..

moniqa87

na vychovu mladeho cloveka vplyva okrem vplyvu rodicov nespocetne mnozstvo faktorov ako napr. rovestnicke skupiny, media...
rodicia mozu najviac ovplyvnit to ake ich dieta bude tak do 6.roku zivota, potom uz ich vplyv nie je ten najsilnejsi...
uz vazne neviem ako to vysvetlit... si najdi nejaku vyvinovu psychologiu a precitaj si...

moniqa87

omg, ved tu nehovorime vobec o trestnych cinoch... okrem toho preco asi posunuli trestnozodpovednu hranicu z 15 na 14... a v dalsich rokoch to podla mna este posunu?
ano maju sa starat o jeho vychovu, ale nie si jedini ktori sa na jeho vychove podielaju... a to tu cely cas hovorim, nedokazem pochopit co na tom nechapete...

laco

moniqa87, tak mi potom povedz, že prečo je trestna zodpovednosť za deti do 14 roku na rodiuch? Asi preto, že sa majú starať o jeho výchovu??? Alebo to snaď tak nie je??? Lenže v dnešnom svete je to asi len takto povedané, a skutočnosť je iná? Podľa Teba, do kolkých rokou by sa mal rodič starať o výchovu dieťaťa??? Keď podla Teba psychika nie je stroj?