Sny! Je niekto kto sa nimi zaobera?

Príspevok v téme: Sny! Je niekto kto sa nimi zaobera?
jaja86

už párkrát sa mi sníval ten isty sen, anie nie ten isty, ale pointu mal vzdy rovnaku. islo o to ze vzdy mi z nicho nic vypladli dva zdrave zuby, v prom sne to bolo ze som sa nejako buchla a zrazu vypadpl, a ten druhy len tak z nicoho nic zrazu a v druhom sne to sa mi snivalo dnes, bolo ze ten zub sa mi najprv odlomil a potom nasledne aj vypadol a ani neviem ako ale vypadol mi aj druhy tiez zdravy zub. v snare som nasla ze vypadnutie zuba znamena ze zomrie nejaka vzdielena osoba alebo priatel.je niekto kto sa zaobera snamy tak viac a vedel by mi o tom poveedat viacej?dakujem

alzbee

No moja babka stale tvrdi, ze ked sa sniva o zuboch-hlavne o ich vypadnuti, tak to znamena smrt v rodine...no v tvojom pripade, ze ti vypadol cely chrup si to ani nechcem predstavit, keby to bola pravda..

DANCO

Ahojte,
nikdy sa mi nesníva so zubami, ale keď tak su to hrozné sny, sám sebe vyberiem pred zrkadlom stoličky, nebolí to ...
2x som mal taký sen - vtedy v priebehu týždňa umrela moja stará mama, potom starý otec,
manželke sa snívalo čosi podobné,
vtedy dostal otec mozgovú príhodu.
A včera sa mi snívalo, že som si vybral komplet chrup - a pod ním bol nový ...?
to som predtým ešte nezažil ...
takže ... uvidíme :-)

fgf

Normalnych snov mam stale 5x viac ako lucidnych, takze v tom nevidim problem :) A o tej patricii pocujem prvy krat, nieco o nej pocitam.

trina

mne sa v poslednej dobe sníva skoro každu noc, že sa sťahujem, balím, vybaľujem. dufam že to neznamena nič zlé...

mária kostická

pre fgf - sny prichádzajú z nášho nevedomia a nie sú cenzúrované rozumom. Samozrejme, ťažko ich pochopiť bez znalosti ľudskej psychiky, symboliky, rozprávok, umenia a intuitívnych schopností. ale, aby sen iba slúžil nespokojnému egu a zmenil sa z poradcu na poslušného služobníčka ? senojovia, ktorí inšpirovali patriciu garfield sú prírodným národom a vyznávajú úplne iný hodnotový systém ako naša západná civilizácia. V tom je možno rozdiel. Ak aj snívaš lucidne, pokús sa sny ako také nezavrhovať, nemusíš ich iba ovládať.Možno tie tvoje neriadené a „nezmyselné“ ti práve chcú naznačiť, ako sa cítiť slobodbý a baliť dievčatá do sýtosti aj v realite. Samozrejme, každý má právo robiť si so svojimi snami, ako aj sám so sebou, čo chce.

nocna mora

ahoj marv:no neuveris ale presne toto som robila ;)) a ono to pomohlo !uz tie sny niesu take strasne,skor by som povedala ze uz niesu skoro ziadne ;) no uvidim do rana aby som neporiekla :) a dakujem ;)

marv

nocna mora: nočné mory sa dajú poraziť. Buď lucidným snívaním alebo zmenou životnej filozofie. Mne sa istú dobu snívalo že ma naháňali policajti a pritom som nič nespravil (snáď :D ). Asi to bolo z Prison Break. Prešlo to tak, že som si povedal že také niečo sa nemôže stať, lebo som nikoho nezabil, nič som neukradol a podobne. Povedal som si, že ak raz budem musieť spraviť niečo nelegálne, spravím to tak aby na to nik neprišiel - pozeral som CSI a rozmýšlal ako spraviť dokonalý zločin alebo oklamať ľudí :)) Tiež v škole často podvádzam (ťaháaaky) tak som svedomie presvedčil že je to správne a že tá nudná elektrotechnika pani profesorky mi nebude na nič a že to nie je podstatné pre môj život.

Ty máš asi len pocit že si zraniteľná. Možno Ti len chýba niekto kto by ťa "zachránil" od samoty.

Na strašidelné veci a útočiace zvieratá si povedz že by sa k tebe nikdy nedostali a ak predsta tak vylezieš na strom. Ak máš pocit že ťa niekto chce napadnúť tak si kúp mini kľúčenkový slzotvorný plyn (možno to znie srandovne ale určite sa ti v snoch zíde). Začni počas dňa viac uvažovať že keby sa fakt taká situácia ako zo sna stala, čo by si spravila a zistíš že keď si pripravená sa naozaj nemáš čoho báť.

A čo ty vieš, možno tvoje podvedomie zachytilo nejaké signály (rozhovory ľudí z väčšej diaľky a podobne) a v sne sa ti to vybavuje. A možno to bol len nejaký film alebo seriál.