tehotenstvo a rontgen

Príspevok v téme: tehotenstvo a rontgen
bublifuk

Dobry den,
pred tyzdnom som zistila ze som tehotna, pravdepodobne uz okolo siedmeho tyzdna. pred dvoma tyzdnami som bola u zubara a ten mi robil rontgen zubu. pred tym ako mi urobil rontgen sa ma spytal ci som tehotna ale kedze som to este nevedela odpovedala som mu ze nie som a tak ma pekne zrontgenoval. ocividne som vsak uz bola. ako velmi skodi rontgen dietatku? je to velmi zle?

havlikom

Dobý večer viem že j to už strašne dávno ale mne sa stalo presne to isté. Lenže ja som si predtým ako som išla k zubárovi urobila test a vyšiel negatívny. Po týždni meškania menzesu som si spravila další a vyšiel pozitívny. Lenže u zubára som bola retgenovaná. Ako to u vás dopadlo nakoniec? Srdečná vdaka za odpoved.

Weva

Suhlasim s Tebou - uz s tym nic neurobis a ak si mala zasteru na ochranu bruska tak by sa tam ziadne ziarenie nemalo dostat. Asi to stresovanie a zozieranie sa ci si babu neublizila by narobilo viac problemov... Ja som citala presne to - ze pri zuboch by to malo byt ok (jasne ze to nik nedoporucuje, ale ak bolo dodrzane co treba tak by to nemalo mat velky vplyv)... Drzim palce a gratulujem k babatku

Pordte mi

mam len jednu oazku preco skodi rtg tehotnym zenam nevyznam sa do toho a dostala som to vysvetlit za DU a vobec tomu nerozumiem a nic podobne o tom na internete nieje pisane mohly by ste mi prosim poradit? dakujem ...

bublifuk

tak som bola u gynekologa a pytala som sa ho no nevenoval tomu bohvieaku pozornost, len mykol plecami a povedal ze niektore rtg zubov skodit moze a niektore nie vraj aj v tom su rozdiely a tvaril sa velmi nadsene a bezstarostne takze sa zatial neznepokojujem. dufam ze je to tak ako si to mysli jamyslim, uvidim asi az na screeningu. zatial sa nebudem stresovat. som tehotna :-)))

lenuliatko

aj rtg zubov moze ublizit.pytala som sa nato kamarata ktory robi rtg a povedal mi ze vsetko skodi len ide oto ze kedy sa to robilo a ci bola aj zastera.

jamyslim

ja myslim, ze rtg zubu by nemalo nejak uskodit/horsi by bol hrudnik, brucho/, panva asi/. zasteru ti asi dali. a tiez zalezi v ktorom tyzdni-dni od pocatia si presne bola, pretoze, v tych uplnych zaciatkoch-prve 2-3 tyzne od oplodnenia, ak by k dacomu doslo, tak vrat tehotnost nepokracuje a ak pokracuje, tak nedoslo k poskodeniu. to som citala

xenia.

Ja by som o to radšej informovala svojho gynekologa. Uvidíš čo ti na to povie.
Ak sa neodporúča RTG, tak to asi ma nejake nasledky..radšej mu to povedz