AKO SA DOSTAŤ Z DLHOV ????

Príspevok v téme: AKO SA DOSTAŤ Z DLHOV ????
jojinka

Ahojte. Som na MD, mám dve deti, super manžela, sme 30 roční, máme dvojizbový byt,žijeme stredne pred výplatou a mizerne 4 dni po nej, sme milovaná rodina, no sme každý mesiac s dlhmi na tom horšie. Odkedy som na MD, manžel zarobí okolo 22 tisíc plus 5000 materská a takmer všetko ide na šeky a pôžičky. Nemá niekto radu ako z toho von???

jojinka

SAGE, teraz nedávno som počula , no nemám to na stopro zistené že od januára matky ak sa zamestnajú alebo si spravia živnosť tak sa ím zníži materská na len asi 30-40%. Takže aj takto nás mamy hodili do vreca

sage

jojinka, mas zhruba tak stare deti, ako ja. viem ake to je. ja si v praci aspon trochu oddychnem od nich a potom sa uz velmi tesim domov. aspon nie som ta neuroticka, ukricana matka, ako moje zname na materskej. zrejme kvoli tej pauze v praci.
ten nedostatok statnych jasli mna hneva dostatocne. ale mala bude mat v auguste dva roky a velmi dufam, ze ju prijmu do skolky. moniqua, predstav si, ze aj v materskej skole, kde chodi syn, mali minuly rok neprijatych cca 40 deti. je to chore, skolky sa rusia a matky, aj keby chceli ist pracovat, maju problem, co s detmi. ja som uz pri synovi aj dcere vystriedala tri opatrovatelky, kazda u nas vydrzala max. dva roky. verim, ze je to narocne a nie dostatocne lukrativne.

jojinka

Svokrovci pracujú a žijú v dedine dosť ďaleko od nás. Mám ja len mamu, no tá sa odsťahovala na čechy a ja som tu úplne sama ako kôl. Jasle by sa zyšli ale hlavne príležitosť sa dobre zamestnať. Máme tu dosť velký podnik ale od marca sa zatvára komplet, tak to bude o 500 nezamestnaných viac.

moniqa87

ozaj a co tvoji, alebo manzelovi rodicia? nie je uz niekto z nich na dochodku, ze by ti mohli pomoct strazit dietatko?

kurnik poviem vam, komunizmus(resp. socializmus) som v podstate ani nezazla, to som bola este v plienkach, ale co sa tyka takej starostlivosti ako jasle a skolky v tom boli asi ovela svedomitejsi ako ten nas terajsi rezim... smutne

jojinka

Ako sa tu nádherne so mnou bavíte. Až som rada. Súkromné jasle stoja hrozne moc peňazí a štátna tu ozaj neni. Mala som tu jednu takú 50tničku, dokonca suseda a tá pítala najmenej kolko tu len ide. No ja v práci som zarobila tolko, kolko by som jej dala. A moje bábo bolo bezo mňa. SAGE, aj o tom som uvažovala, ale mám dvojizbový byt a jedného 4,5 ročného syna a 1,7 ročnú dcérku a sú to pojašanci. asi by som 3 také nezvládla a manžel má často nočné a cez deň spí to by bola pohroma

jojinka

Ďakujem si zlatá. Troška si ma povzbudila. Uvedomujem si situáciu a začínam sa jej obávať. Priškrtit už neide. Išlo by keby som si nemusela požičať jeden mesiac, potom by som nemusela vrátiť,dostala som sa do bludného kruhu a to ani nehrám automaty a nepijem. Musím si fakt poradiť s fin. poradcom, dík za radu.

sage

moniqua, odvtedy sa vela zmenilo. mestam je velmi nevyhodne dotovat skolky, nieto este jasle. zijem v tretom najvacsom meste na slovensku a nemame tu statne jasle, v celom meste su len dvoje sukromnych jasli.
o moje dieta sa stara opatrovatelka, keby som vsak dostavala minimalnu mzdu, zrejme by som si nemohla dovolit ani tu.
jojinka, treba ale ratat s tym, ze ak s azamestnas a dieta neumiestnis do statneho zariadenia, poberas stale rodicovsky prispevok, ktory ti moze pokryt cast nakladov spojenych s opatrovanim. ked si z maleho mesta, urcite mozes najst nejaku dochodkynu, ktora sa ti za dobru cenu postara o dietatko. tvojim najvacsim problemom zrejme je najst si pracu. na severe a vychode slovenska a este v case financnej krizy je to, verim, obrovsky problem.
tazko ti poradit, skusaj, hladaj najst nejaku pracu. mozno by ti pomohlo zas vziat si nejake dalsie dieta k tomu svojmu na opatrovanie a privyrobit si takto.

moniqa87

rozumiem, mas to tazke, ani prace poriadne nie je, ale musim ta upozornit, ze aj mali podnikatelia to maju na slovensku priserne tazke...
ked je malo peniazov a ludia nemaju robotu, tak ti ani ten obchodik nebude bezat ako by si si predstavovala, ale drzim ti palce a vazne skus vyhladat nejaku pomoc odbornika na financie... a priskrt rozpocet kde sa da...
vazne ti drzim palce