Zvýšený cukor v krvi

Príspevok v téme: Zvýšený cukor v krvi
andrea777

Rada by som počula nejakú radu alebo podporu... V skratke, v piatok som bola na odbere krvi, prvýkrát v živote mi brali krv, odkedy si pamätám (mám 17 rokov). Nanešťastie, mám fóbiu z ihiel, ale dalo sa, zobrali mi krv a išla som domov. Dneska som volala na výsledky a zistili mi, že mám zvýšený cukor. Doktorka mi povedala, že tento týždeň mám prísť ešte raz na odber. Povedala, že to mohlo byť zo srachu, stresu aplebo veľké množstvo sladkostí. Najprv som sa vyplašila, že mám cukrovku. Známa, ktorá má zdravotnícku školu ma ukľudňovala, že to ešte nemusí nič znamenať. Prečítala som si na internete o cukrovke veľa, ale príznak nemám ani jeden, ani dedične to nie je možné, ani nadváhu nemám. Postupne som si uvedomila, že síce nejem veľa, skrátka tak normálne, lenže väčšina z toho je niečo sladké. Tak dnes som jedla skôr normlálne veci, teda nie sladke. Na ďalší odber idem vo štvrtok, teda mám ešte 2 dni, aby som napravila ten cukor. Lenže stačia tie 3 dni? Nie je to málo, aby sa hladina cukru znížila?
ďakujem za akúkoľvek odpoveď, dúfam, že som to napísala čitateľe :)

andrea777

dakujem pekne za odpoved. nie, v ten den som nic nejedla, ale vypila som trochu sirupovej vody (truba...) :) ja len nedokazem zabranit tomu strachu... ja som v pohode, viem ze to neni nic hrozne, ale moje vnutro sa boji ako cert kriza..

neboj

ak pojdes na lacno, tak ako sa ma-teda normalne sa vecer/samozrejme,ze nie neskoro v noci// najes a rano len napit trochu vody/ a nic nejest, tak by to malo byt o.k.hlavne sa nestresuj.

neboj

andrea neplas sa.pises ,ze mas fobiu z ihiel.pri strachu sa vyplavuje hormon utoku a uteku adrenalin.a kortikosteroidy,spolu sposobuju uvolnenie glukozy do krvi, aby tvoje telo malo energiu v stres.situaciach.toto moze byt vysvetlenie, ktore ti doktorka naznacila- strach.tie sladkosti, na krv sa chodi na lacno, nejedla si nieco pred tym?okrem toho, nikomu este nenmozu stanovit takto cukrovku, merani je viac diagnostika zahrna aj ine testy, a aj napr.moc.pretio chod na opakovanie, bud uvolnena, len sa napi trochu vody, lebo rano je krv husta.pojde to rychlesie a lahsie.a okrem toho, pises ,ze nemas ine symptomy.