Zahlienenost

Príspevok v téme: Zahlienenost
damme

Ahoj
som po tazkom prechladnuti, teplotu uz nemam (asi 2 dni som uz bez teploty), vylezal som to doma dostatocne....ale stale sa citim taky nesvoj...smrkám v kuse, hlieny mi vecer stekaju a skrabe ma z toho hrdlo a rano mi nechuti jest z toho.....neviem odkial tolko hlienov - vysmrkal som snad viac vreckoviek ako za cely zivot:)....co pomoze?
U doktora som nebol....mal by som zajst?

mira

Hlienotvorné potraviny sú :
- mlieko a všetky výrobky, z neho vyrobené
- biela múka a všetky obrúsené obilniny
- sladkosti
- ovocie kombinované s obilninami, ovocie v priveľkom množstve /častejšie ako 2 x týždenne/, ovocné šťavy v o väčšom množstve
- živočíšne tuky
- vajcia
- rastlinné stužené tuky
- oleje, ktoré sa jedia v priveľkom množstve / viac ako 1 lyžica denne/ vrátane tých skrytých v jedlách

Prečisťujúce potraviny sú hlavne potraviny s vlákninou a zásadotvorné potraviny nerafinované :
- celé zrná obilnín v rôznych úpravách, hlavne domäkka aby boli dobre vstrebateľné, všetkých 8 druhov
- zeleniny domáceho pôvodu v rôznych úpravách, dôležité sú prírodne kvasené zeleniny
- nebrúsené semená a strukoviny v malom množstve

Po zavedení prečisťujpcej stravy nejakú dobu budú odchádzať staré nánosy, ale keď sa ich zbavíš, nové hlieny sa tvoriť nebudú.

bambulos

no dobre ranko, musim sa pridat, pretoze ja uz mam problemy s hlienami vyse dvoch rokov, stale mam plny nos, hlieny mi nejdu z nosa vonku ale zatekaju zadnou stranou cez nosohltan do hrdla a nasledne to vykasliavam, bola som aj na alergologii tak mam vraj alergiu, lieky beriem aj spreje do nosa a nepomaha, na krcnom mi povedali ze mam chronicky zapal prinosovych dutin, brala som lieky ale nic, neviete mi poradit z coho to moze byt? a hlavne ako sa tych hlienov zbavit? nemam plny nos ze vyfukam a pokoj, on je plny skoro stale a vyfukat to nejde a este aj to zatekanie .....

mira

Hlieny vyrába telo z čoho ?
Z hlienotvorných potravín. V tele je len to, čo si do neho napcháme.

Hlieny ako lepkavá zmes mastných kyselín sú škodlivé napr. i tak. že keď sú v pľúcach, nalepujú sa na ne škodlivé splodiny z fajčenia a znečisteného vzduchu. Keby v pľúcach hlieny neboli. fajčenie by nebolo tak škodlivé. Pozri tradičné fajčenie Indiánov, ktorí sa dožívali vysokého veku vďaka prírodnej strave, napriek tomu, že fajčili.

Hlieny v dutinách, ako sú napr. reprodukčné orgány tvoria cysty, myomy a z nich časom nádory. Na hlieny v cievach sa nalepujú škodliviny a kalcifikácie, tak strácajú pružnosť artérie a vznikajú srdcovocievne choroby. Tak by som mohla pokračovať ešte dlho.

RNG

hlieny su produkty tela, nie ziadne zrazene vonkajsie zamorenia. Su to mukosy, ktore telo produkuje na odtlacani(cistenie) neziaducich latok a mikrobov od stien sliznic(s toho aj slovo sliz=hlieny)
Hlieny nie su skodlive, pokial sa nezacnu rozkladat, tj nestanu sa zivnou podou pre niektore mikroorganizmy. Hlavne ked sa dostanu tam, kde su neziaduce, z hrdla a nosa a celnych dutin na spodok pluc.
Ked je ich privela ,su symptom, ze je v tele nejaky problem.
Nuz a lekari odstranuju symptom-hlien symptomatickymi metodami, bez ohladu na to co je za nimi.

mira

No a keď je prostredie plné sacharidov, nie je zásadité, ale kyselé.

Ak máš na mysli celé obilné zrná, to nie je rafinovaný cukor. Celé zrno obsahuje minerály, aminokyseliny, vitamíny, tuk, a k tomu polysacharidy. Takže nazvať ich polysacharidmy je zámerne skresľujúce. A brať ich ako repný cukor, to je klamstvo.

mira

Keby to bola tak jednoduche, po všetkých antivirálnych , antibiotických prostriedkoch, ktorých sa vyrábajú tony, by už všetky patogény boli dávno vykynožené. Pravda je tá, že dnešná moderná strava je na rozdiel od tradičnej a prírodnej veľmi silne prekyseľujúca. Preto prirodzenú imunitu dnes má len málokto.
Lekárom toto vyhovuje. Sú zainteresovaní na odbyte týchto prostriedkov.
Ako vidíme, farmaceutického priemyslu sa kríza ani trochu nedotkla. jeho pozícia je zatiaľ neotrasiteľná vďaka takýmto názorom.

gregor

Telo človeka má svoju teplotu, pri nadýchnutí studeného vzduchu a samozrejme všetkého čo sa vo vzduchu nachádza / vlhkosť, prach, smog, atď./ sa zrážajú v pľúcach pary, tvoria sa kondenzáty čiže hlieny. Hlieny sú ťažké a lepkavé stekajú do pľúc. (Môj názor pôvodu). Týchto hlienov sa potrebuje organizmus pomocou kašľa a nádchy zbaviť. Stačí si nám len predstaviť čo všetkého sa vo vzduchu nachádza a ako neľahko sa s tým musí organizmus vysporiadať. Keďže vzduch ktorý dýchame si vyberať nemôžme, mali by sme organizmu pomôcť zbaviť sa týchto hlienov, ktoré v pľúcach kondenzujú, nabaľujú a po čase sú zdrojom zápalu. Hlieny musí človek vylučovať nepretržite tak isto ako musí dýchať, neradno ich potláčať alebo utišovať, jednoducho musia s pľúc von K vykašlávaniu hlienov by som odporučil užívať prírodnú liečivú vodu Bílinskú kyselku a to v dávkach 2x 250ml/deň, na lačno 30 min. pred jedlom (ráno, obed). Deti 2x 100ml/deň, na lačno 30 min. pred jedlom (ráno, obed), mierne ohriať. Preventívne ráno. Bílinská kyselka obsahuje kationty a anionty ktoré provokujú hlieny v pľúcach aby sa tam neusádzali a priebežne počas dňa bolí vykašlané von s organizmu, skôr ako by sa dostavila nádcha /soplenie/ alebo s hlienmi spojené zápaly. Ja ju osobne dlhodobo užívam a nemám problém s dýchaním ani v tomto chrípkovom období. . Zakúpiť sa dá v potravinách /len v niektorých/ lekárne a h-nova , a-b-rt, cop NZ,RA,. Cena je okolo 0.86€ (26 SK). Na záver aby som nezabudol, hlieny ako lepkavá hmota sa na ceste s pľúc von zachytávajú a nabaľujú na hrdle, stačí len vykloktať si jemným koncentrátom (soľ a voda) alebo (sóda bikarbóna a voda). S pozdravom Gregor

RNG

Mira, keby to bolo tak jednoiduche, uz by hadam niekto z lekarov o tom vedel, vsakze. Zatial ale je hromada bakterii, ktore vedia zit a rozmnozovat sa aj v silne zasaditom prostredi, zialbohu.
Da sa to velmi lahko dokazat v Petriho miske.Napr candida albicans si v zasaditom prostredi s dostatkom sacharidov (hoci aj komplexnych=zdravych) doslova "lebedi"

Ale zasaditotvorna potrava je definitivne pre nas ovela zdravsia, ako kyselinotvorna, o tom nie je ziadna pochybnost, na to je hromada vyskumu a statistik.

mira

Zmena stravy odstráni mikróby.

Stačí vedieť, že nežiadúcim mikróbom nevyhovuje zásadité prostredie. Ak sa nebudeme prekyseľovať stravou, mikróby vyhynú. Zostanú len tie, ktorým vyhovuje vyššie pH, napr. laktobacily, ktoré veľmi potrebujeme.

RNG

hlieny su znak, ze sa telo proti niecomu brani.
Hlieny sa tvoria na ochranu tela. Treba adresovat pricinu hlienov, ci uz su to latky z jediel(potravinove alergie, toxiny) alebo mikrobialne nakazy/zamorenia

Zmena stravy moze problem vyriesit, ale neodstrani mikroby.
Pri mikrobialnych zamoreniach treba potlacit mikroby antimikrobialnymi latkami. A tam v prvom rade odporucam klinicky ucinne prirodne doplnky, bez skodlivych bocnych ucinkov chemickych liekov.
Na nosne infekcie je to ROZTOK GSE/citricidal(pit aj kvapkat do nosa )
koloidna strieborna voda (kvapkat do nosa, oci a striekat do hrdla), a najma brat oreganovy olej, ktory je velmi ucinny prave proti vacsine infekcii nosa, hrdla a pluc, naviac je to silny odhlienovac, silnejsi ako NAC(na Slvensku acc), ktory tiez mimochodom odporucam v davke 2x600 mg spolu s ostatnymi menovanymi.