Zrasty - gynekologicky problem a laparoskopia

Príspevok v téme: Zrasty - gynekologicky problem a laparoskopia
kathrin

Mali ste niektora zrasty? Odstranili vam to laparoskopiou alebo ako to cele prebieha? Boleli vas, alebo ako ste ich pocitovali ci nepocitovali? Mna boli na pravej strane dole, gyn. vysetrenie v poriadku, vraj to mozu byt zrasty po operacii slep. creva. Mam taky tahavy pocit smerom dolu...tak neviem...planujeme babo, tak neviem, ci to nebude prekazat. dakujem za odpovede

ifka

nespoliehaj sa na to,ze po tejto operacii sa zbavis zrastov navzdy.zrasty sa robia po operaciach,po zapaloch a tebe zrejme nevie gynekologicka vyliecit neustale sa vracajuce zapaly.otazka : mas partnera?.bol niekedy lieceny aj on?.lebo tieto infekcie su o tom,ze muzi lieceni niesu,preto vzdy nanovo infikuju partnerky.cize takto je to zacarovany kruh.

bety

Ahoj mám rovnyka problem zo zrastami v pavom boku, ale som po operacii cysty vaječnika už 2 roky, ale stale mám zapaly , bolesti, 15.05 mám skušku maturitnu a začiatkom juna mám dalšie dve skušky a potom idem do nemocnici na laparoskopiju lebo gynekologička povedala že už sa neda stale byť na antibiotikach, mám s toho strach som zamestnana, ale presne ako pišete nie každy vam uveri že to vas tak boli, ked mám bolesti , dam si pichnuť ketonal ale to zaberie ale na nijaky čas, a gynekologička povedala že ide o zrasty, nebolo som ešte na takom vyšetrenii, jak dlho budem na PN neviem ale chcem už mať pokoj, dakujem

dell

Sofie, nikto Ti nijeké lieky nedá, pokiaľ máš zrasty v brušnej dutine pomôže ti len laparoskopické odstránenie zrastov.
Ja som už 4 mes. po tomto zákroku a dva roky pred tým som skoro denno-denne trpela na tieto bolesti, takže viem o čom píšeš.A najhošie bolo to, že nikto mi neveril.
Momentálne som už bez bolesti, ale donedávna ešte boli, hoci mi bolo povedené, že dvoch týž. ustúpia. Keď som ich mala dosť dlho, tie bolesti, aj po operácii, iná lekárka mi predpísala
homeopatický liek Phosforus a konečne až po druhej dávke prestali bolesti. Bola to veľká úľava.
Rada odo mňa, otravuj svoju lekársku často, ináč nedocieliš vyliečenie. Držím palce.

sopfie

AHOIJTE.SOM 3 MESIACE PO SPONTALNOM POTRATE,A MAM AJ DOJTORY MAJU PODOZRENIE NA ZRASTY.A NIKTO MI IDC NA O NEDAL,ZIAD NE LIEKY.PORADTE CO MAM ROBIT.MAVAM, KAZDODENNE BOLESTI A LEKARKA SO MNOU NIC NEROBI

nee

Dobry den,v pondelok idem na laparoskopiu kvoli dlhorocnym bolestiam pri menstruacii, ktore mam uz aj mimo cyklu a su nevydrzatelne, tym myslim odpadavanie, davenie, hnacky, neschopnost chodit...atd. Par krat mi doktor zistil cysty, ktore sami praskaju a okrem mensich bolesti alebo pokrvacania mi nesposobuju vacsie problemy. Vie mi niektora z vas povedat, ci sa budu venovat cisto pristupu z brucha alebo si pomahaju aj \"kontaktom zo spodu\", myslim cez posvu. Dakujem.

rennnka

Ahojte dievčatá.
Budúci týždeň ma čaká laparoskopia. Požiadala som o ňu sama. Myslím,som úplne predsvedčená že mám zrasty. Myslím preto lebo mávam tiež také ťahanie, pnutie v podbrušku pod pupkom až dole a v minulosti som absolvovala 2 operácie kvôli cystám. Chcem sa vás spýtať, pociťovali ste ťahavé, pnutie , tlaky v podbrušku stále? alebo to bolo len sem tam? U mňa sa to prejavuje len sem tam, ale hlavne po pohlavnom styku, keď sa muž vo mne urobí. Vtedy cítim tlaky, pnutie, sťahovanie v podbrušku.Je to dosť nepríjemné. Bola som na gyn.vyšetrení a všetko je negat. Prosím odpovedzte mi na moje otázky, tie ktoré máte vyoperované zrasty... či ste po ich vyoperovaní cítili úľavu.

lmarie

Ahojte, mam 20 rokov a mam na lavom vajecniku uz nieco vyse pol roka cysticky utvar. Moj gynekolog mi odporuca laparoskopiu,a le aj po konzutacii s nim mi to nie je celkom jasne, o co vlastne ide. Hrozne sa toho bojim aj ked je to pod celkovou anestezou. Nemohli by ste mi niekto opisat ako to prebieha, ci vznikaju po tomto zakroku nejake bolesti a ci ostane nejaka mala jazvicka?

vanessa

PRE HOJU: v tvojom prispevku som sa docitala ,ze ti odstranili pravy vajickovod.a takisto ze mas 3 deti.nemala si problem s otehotnenim?alebo deti uz boli na svete ked si bola na tej laparoskopii?

iveta

Ahoj Kathrin.V roku 2004 a 2006 ma operovali laparoskopicky na vzrasty a minuleho roku aj cysty.Mala som asi take iste bolesti ako ty.Ja tie vzrasty a cysty mam s castych zapalov a infekcii.Laparoskopicke odstranenie vzrastov nieje take bolestive ako normalnov operaciou.Ja som dost taky strachoput ale zvladla som to lavou zadnou.Jasne ze su pooperacne bolesti predsa je to zasach do organizmu ale daju ti injekciu od bolesti a bude ti lepsie.Mne tam naposledy zistili,ze mam upchate vajcovody takze musim ist este raz aby som mohla mat dietatko.Zapametaj si,cim castejsie bude urobena laparoskopia tym budu bolesti silnejsie.Po laparoskopii prvej som mala 1 steh a vyvod z bruska a druhy krat som mala 3 stehy a vyvod z bruska tomu sa hovori drenaz tam ti bude stakat krv,vobec to neboli ale zavadzia.Neviem co by som ti este dodala ale verim,ze to tiez zvladnes lavou zadnou.Ahoj.

hoja

Ahoj Kathrin ,dnes je tyzden ako ma operovali-laparoskopia a hned urobili zakrok ,odstranenie zrastov.Asi rok som mala nepatrne zvysene markery.Za ten rok som bola 5 x dokladne gyn.vysetrena+ sono.Vsetko bolo v poriadku.Mala som nepatrne bolesti ,ktore sa tiahli od rebier az dole do podbruska-pocitovala som to ako pnutie,postipkavanie ,tahanie a posledny mesiac som pocitovala mierne bolesti v oblicke.Odstranili mi asi 80%zrastov ,lebo aby nedoslo k perforacii creva-vraj som mala maternicu poprirastanu k crevam.Tiez som bola v detstve operovana na slepe crevo,porodila som uz tri deti,bez problemov a pred 5 rokmi som mala mimomaternicove tehotenstvo s naslednym odstranenim pr.vajickovodu.Vraj aj tieto brusne operacie v minulosti mohli zapricinit zrasty.Gynekologicky som nebola nikdy chora.Bolesti som mala ale na opacnej strane -vlavo.Odpovedam ti trochu neskoro ,ale snad si to tu niekedy najdes.drzim palce-neboj sa.