Onkomarkery

maťa

Ja som bola aj na onkológii, práve kvôli tomu, že som prvý krát mala zvýšené onkomarkery, ale neskôr to odôvodnili tým, že to bolo kvôli endometrióze.

sajfina

maťa endometrióza nie je rakovina a čokoládové cysty vznikajú pri endometrióze,tak ak máš takúto cystu,nemusíš mať zvýšené onkomarkery a to buď veľmi rada...ja som nemala čokoládovú,bola v nej nejaká zeleno-hnedá tekutina,veľkosť ako detská hlavička podla lekárov a bola vrastená aj do hrubého čreva a nejakého brušného svalu a nemam ani endometriozu

sajfina

dragonfly presne aj mne kvôli cyste,najprv mi ju skúšali rozbiť,ale kvôli markerom som bola hne%D operovaná,lebo sa stále zvyšovali...neberiem žiadne lieky,po operácii sú to už 2 roky,asi 3/4roka po nej,mi začala hladina onkomarkerov klesať a teraz mám niečo nad 40,takže veľmi dúfam,že už to bude v normále...lekár ťa neposlal na onkologiu?ja som bola na NOU.

maťa

Ako je potom možné, že onkomarkery CA 125 mám v norme, keď doktor mi znova diagnostikoval čokoládovú cystu 2,5 cm priemer a navyše mám v tele stále jedno ložiško endometriózy, ktoré sa nedá vybrať?

dragonfly53

sajfina, prosim ta, kvoli comu ti merali C125ku? lebo ja mam endometriozu aj cystu, marker som mala 80 ak si dobre pamatam, preto ma doktor poslal na operaciu. zatial ale skusam enzymami a jodom cystu znicit, pojdem teraz niekedy na kontrolne sono, co sa deje.
beries nejake lieky alebo od coho ti to klesa? dik za odpoved

sajfina

maťa ak ide o S-CA125,tak hodnota 20 je v norme,buď kľude,ja som mala presne tieto dosť vysoké,našťastie naposledy som už mala hodnoty nad 40,čo v norme ešte nie je,ale bolo to už aj oveľa horšie,tak dúfam,že ešte klesnú

maťa

Merajú mi CA 125. Ale neviem aké sú hraničné hodnoty, nikdy mi to nikto nepovedal, len buď to bolo v norme, alebo už to bolo zle.