HAK a FRONTIN

Príspevok v téme: HAK a FRONTIN
petra.

Ahojte. Potrebovala by som odbornú pomoc. Kvôli dlhej a silnej
menštruácii beriek HAK YAZ 24/4.
Teraz mám zlé obdobie a obvodná mi predopísala na ukľudnenie tablety FRONTIN. A ja som sa zabudla opýtať toto: Ovplyvňujú sa tieto lieky navzájom? Či sa neznižuje účinok HAK a či naopak nemá vplyv HAK na FRONTIN. Či nebudem viac omámená. Lebo chodím do práce a to nemôžem byť. Tak ak mi niekto poradí budem rada. Ďakujem.

marta-

Dobrý večer ! Ani ma nenapadlo, že niekto má podobny problém ako ja. Dala som si google a som tu....Poprosím o radu: Mám 30 rokov a z dôvodu dlhej a silnej menštruácie mi lekárka predpísala antikoncepciu. Ale ťažko znášam stresové situácie, tak občas užijem liek FRONTIN, ktorý mi predpísala neurologička. Nie pravidelne, ale príležitostne. Je to liek na upokojenie. Znižuje tento liek účinok antikoncepcie? Na letáčiku nič o tom nie je. Gynekologička odpovedala, že FRONTIN nepozná, aby som sa opýtala neurologičky. Tá mi zas povedala, že s antikoncepciou nemá skúsenosť. Tak mi neporadila ani jedna ani druhá. Koho sa mám oýtať? Mám priateľa a keď už užívam antikoncepciu tak inú ochranu nechceme používať. Neviete mi poradiť niekto? Znižuje FRONTIN účinok antikoncepcie alebo nie. Ďakujem veľmi ale fakt veľmi pekne ak mi poradíte.

leerka

ak nie je pisane v pribalovom letaku nic, tak by si mala byt hcranena, a nemalo by to mat vplyv na ucinok hak..... inak by to tam urcite spomenuli ako pri niektorych inych liekoch

petra.

vďaka za odpoveď. prečítala som, ale nič som nenašla. Tak dúfam, že chránená budem aj naďalej. A že nebudem nejak extra utlmená a nezaspím v práci :(
Čo už so mno keď som psychicky dosť labilná a hneď ma položí nejaká zlá udalosť. Vtedy mám žalúdočnú neurózu, nemôžem jesť, spať, trasiem sa...
Inak ten Frontin som brala aj predtým, príležitostne. Ale teraz beriem HAK, tak preto sa pýtam na toto.