Rakovina prsnika

Príspevok v téme: Rakovina prsnika
lucka

Ahojte, tak toto mi dnes prislo emailom od kamosky, neviem co si mam o tom mysliet, ci to moze byt pravda...., ale tak zase ani som nevedela ze deodoranty obsahuju zolzky hlinika..., vyznate sa v tom niekto? moze to byt pravda?Rakovina prsu - doporučuji přečíst
Mile zeny a holky, které jste v mém adresáři, dostala jsem zajímavý mail ohledne rakoviny prsu a jedné z jejich možných příčin - už několik let (po jednom doporučení) pečlivě čtu složení při výběru přípravků pro hygienu v oblasti podpaží a vyhýbám se všem, jehož součástí je "aluminium zirkonium" a tento mail mě v tomto mém počinu jen utvrdil!!!
Dobrý den přeji.
Tento mail je skutečně velmi důležitý pro Vás všechny mladé, starší a ty v nejlepším věku.
Léta používám antiperspirant - kuličku od firmy Nivea. A hle, v podpaží se mně udělaly červené měkké a tvrdší a tvrdé boule a tak jsem začala běhat po doktorech o sto šest. A výsledek ? Nemám se holit a nemám používat antiperspiranty!!!!!!!!!!!!!!! Jak úžasné doporučení!!!!!!!!!!! Tak se holím zásadně večer, používám deodorant od firmy Just, který je vyroben z bylinek.

RAKOVINA PRSU
Jednou z příčin vedoucích ke vzniku rakoviny prsu je používání ANTIPERSPIRANTU. Většina výrobku pro osobní odsmraďování jsou tzv. antiperspiranty deodoranty. Jdete domu a mrknete se na obal.
Deodorant je v pohodě, antiperspirant nikoli. Jak poznáte antiperspirant? Kromě toho, ze by antiperspirant mělo být napsáno na obalu, což bohužel není vždy pravidlem, je hlavní složkou antiperspirantu Aluminium Chlorohydrate nebo něco tomu velmi podobného. Důležité je v tomto případě to Aluminium! Jde o sloučeninu hliníku, jejímž úkolem je proniknout do pokožky a blokovat funkci potních žláz. Je-li na obalu výrobku pod nadpisem složení (Ingredients) napsáno všechno možné jiné než Aluminium, jedná se s největší pravděpodobností o pouhý deodorant, který voní, ale neblokuje přitom proces pocení.
Důvody, proč mít z antiperspirantu obavy, milé dámy, jsou zde: Lidské tělo využívá několik oblastí, kudy vylučuje škodliviny (toxiny): v jamkách, co máte na opačné straně kolen, za ušními boltci, oblasti třísel a v podpaží. Škodliviny jsou tudy vylučovány ve formě potu neboli perspirace. Antiperspiranty, jak již jméno napovídá, pocení zabraňují. Tím potlačují schopnost těla vylučovat v podpažních jamkách přirozeným způsobem toxiny. Tyto toxiny ovsem magicky nezmizí. Když je tělo nemůže vyloučit pocením, ukládá je, a to do nejbližších lymfatických uzlin - v oblasti podpaží. Jak známo, téměř všechny rakovinné nádory (tumory) prsů se objevují vnějším horním kvadrantu prsu. Tedy přesně tam, kde se lymfatické uzliny nacházejí.
Další důkazní materiál: Muži jsou, jak známo, méně náchylní (nikoli vsak imunní) k rakovině prsu vyvolané používáním antiperspirantu. Důvodem je fakt, ze muži si zpravidla nevyholují podpažní jamky a většina naneseného antiperspirantu tak ulpí na ochlupení a není přímo nanášena na kůži. Ženy, které aplikují antiperspirant přímo na čerstvé oholenou pokožku podpažních jamek, (k čemu je paradoxně mnozí výrobci, např. Gillette, přímo nabádají), zvyšují své riziko ještě víc. Holení totiž odstraňuje vrchní vrstvy staré pokožky a narušuje její povrch, čímž usnadňuje chemikáliím v oblasti podpaží rychlé pronikání do hlubin těla. A též si navíc uvědomte, ze hliník a jeho sloučeniny jsou na seznamu látek podezřelých z napomáhání zniku Alzheimerovy choroby (to je ta, co vám z mozku udělá ementál s pěknými velkými dírami, což se navenek projevuje jako předčasná, rapidně postupující senilita končící smrtí).
PROSÍM předejte tyto informace všem, na kterých vám záleží.
Rakovina prsu se v poslední době stává až hrozne častým (smrtelným) onemocněním. Uvědomění může v tomto případě zachraňovat životy. A pokud snad máte k mým slovům nedůvěru, doporučuji vám provést si malý průzkum sami.
Ujišťuji vás, ze dospějete ke stejnému závěru.

Lorna

rakovina môže vzniknúť aj z iných vecí..ved poznáte to - v obchodoch predávajú bublinkové malinovky a rôzne farbivá a použité materiály spôsobujú rakovinu..taktiež v nanukoch je mnoho ečiek čo tiež sposobuju rakovinu...to s timito antiperspirantmi je pravda, tiež som to niekde počula.

rew

daria, co je to za znacku? ja pouzivam adidas v takej ten sklenenej flasticke, ten by mal byt podla zlozenia tiez ok, ale brala by som nieco tuhe alebo gulicku pre zmenu

daria29

Lucka, máš veľku pravdu!!nečítala som všetko,niekto tu spomína že to by sme nemohli používať žiadnu kozmetiku.no ale keďvieme,že ALUMINIOVE soli škodia,ukladaju sa pod pazuchami,takv moj prospech ich prestanem používať!ale len kto chce.ja osobne používam a vela dám z môjho okolia,tuhý dezodorant bez alumin,soli Aloe,jemne parfem,nezanecháva flaky na oblečení a môžte používať ešte inu vônu,ak chcete.Volakedy sa tomuto nevenovala taká pozornosť,to usadzovanie je vidno na mamografiách,na dezodorantoch sa neuvádzalo že :bezobsahu alum.soli,dnesto už niektona výrobku uvádza!

Denz

ale treba si uvedomit uz konecne,ze spustaci mechanizmus je zvacsa dlhodoby stres a predispozícia na vypuknutie.
niekto moze zrat nezdrave a nic....preco????
a niekto sa stravuje bio a prd velke si pomoze.

aluska

v sucansom svete je uz karcinogenne vsetko...ci je to kozmetika, strava, slnko to je jasne, proste vsade kde sa pohnes tak na teba ciha nieco taketo

pectoris

no povedat ze vsetko je karcinogenene aj krem- mozno ale rozdiel je v tom ze pazuchy su oslabovane este aj tym faktom, ze sa holime a tym si strhavame vrstvu pokozky, pripane mame nejake ranky a ked sa do toho denno denne dava antiperspirant, este k tomu v takej oblasti potnych zliaz a v bilizkosti uzlin, mzoe to byt ovela skodilivejsie
ja osobne neviem co idem terz urobit, ci vyhodit svoju gulicku do kosa alebo co

Lolla

Ahojte chcela by som sa opýtať či ked má žena jeden prsník iný ako druhy aj tvarom a veľkostou že či ide o rakovinu? ...

novamedicina

Mortalita na rakovinu prsníka patrí na Slovensku i celosvetovo na popredné priečky medzi ochoreniami rakovinového typu. Spoločenské povedomie o danom ochorení by som, prinajmenšom medzi ženami, považoval za relatívne vysoké. Nežné pohlavie je nabádané príslušnými autoritami k proaktívnemu sledovaniu eventuelných telesných zmien prostredníctvom frekventovaného samovyšetrovania, či poctivému, regulérnemu podstupovaniu mamografie. „Sezonálnymi“ kampaňami sa hemží v elektronických i printových médiách poukazujúc na potrebu včasnej diagnostiky a detektovania chorobných zmien. Pre zhrnutie všeobecných predstáv žien, ktoré sa viažu k rakovine tohto typu aj jej možnému priebehu by som použil nasledovné „rovnice“:

· Rakovina = Prežijem? Dokedy? Vďaka čomu?

· Rakovina = Prídem o prsník ako symbol ženskosti?

· Rakovina = Ako zvládnem vedľajšie účinky rezania, otravy, ožarovania?

· Rakovina = Prečo práve ja? Nerozumiem tomu? Prečo mi to nikto nezdvôvodní? Kto mi pomôže?

Filozofiou strachu je pretkaný celý pojem rakoviny od prevencie na úrovni detekcie, cez invazívnu liečbu, až po obavy z návratu telesných zmien v budúcnosti v závislosti od príslušných štatistických ukazovateľov.

Vzhľadom na absolútne ignorovanie vplyvov psyché na vznik a priebeh rakoviny zo strany akademickej medicíny by som rád ponúkol pohľad na horeuvedené ochorenie z pozície germánskej novej medicíny. Pre lepšie pochopenie popisu telesných zmien pri rakovine prsníka je potrebné sa, aspoň v základoch, oboznámit s piatimi biologickými zákonmi germánskej novej medicíny.

1.Železný zákon rakoviny : akútny emocionálny-duševný konflikt je spúšťačom ochorenia : každému ochoreniu predchádza konfliktná, nečakaná, izolatívna udalosť vyvolávajúca odpor a stresovú fázu v dotyčnom človeku.

2.Zákonitosť dvojfázovosti ochorení : každé ochorenie pozostáva z dvoch častí, ak dôjde k vyriešeniu spúštacieho konfliktu. Obidve fázy t.j. studená = stresová = konfliktná aj horúca = vagotónna = postkonfliktná majú svoje špecifické telesné príznaky. Ich časový interval je rovnaký v prípade, že nedojde k opatovnému návratu spúšťacieho konfliktu v hojivej = postkonfliktnej fáze ochorenia.

3.Ontogeneticky závislý systém rozumných biologických zvláštných programov rakoviny a rakovinových ekvivalentov : postihnuté orgány a ich ochorenia majú špecifický priebeh v závislosti od zárodočného tkaniva, z ktorého pochádzajú. napr: orgány mezodermy riadené mozočkom v konfliktnej fáze tvoria nádor, v postkonfliktnej fáze = po vyriešení konfliktu, sa nádor spontánne odbúrava prostredníctvom mikroorganizmov. U orgánov ektodermy riadených kortexom v konfliktnej fáze dochádza k nekróze = úbytku tkaniva, v poskonfliktnej fáze sa tkanivo regeneruje prostredníctvom mikroorganizmov.

4.Ontogeneticky závislý systém mikróbov : príslušné mikróby sa aktivizujú výhradne v postkonfliktnej fáze = po vyriešení konfliktu a ich cieľom nie je napadnutie organizmu, ale prispievajú buď k odbúraniu orgánu, či regenerácii poškodeného tkaniva. Mikróby a ich aktivita sa prísne viaže k zárodočným plátkom. Pri mezoderme sú v hojivej fáze aktivované myko – baktérie, pri orgánoch ektodermy vírusy.

5.Kvintesencia – Zákon o porozumení každého tzv. ochorenia ako súčasti historicky vývojovo pochopitelných rozumných zvláštnych programov prírody. Ochorenie v prísnom zmysle neexistuje. Až na niektoré výnimky ide o reakcie tela na emocionálny šok v záujme pomoci človeku pri riešení jeho emocionálneho šoku. “Biologický zmysel ochorenia” sa prejaví v jednom z dvoch fáz chorobnej zmeny. Jediným možným a trvalým spôsobom ako zvrátiť a vyriešiť “ochorenie” je odstránenie, uvolnenie konfliktného zážitku. Pochopenie ochorenia a nie bojovanie s veternými mlynmi..To je cesta.

Z hľadiska rakoviny prsníka hovoríme o dvoch typoch. Rakovina prsných žliaz a rakovina mliekovodov. Je tragické, že pacientky častokrát nevedia, ktorou sú postihnuté, Je to o.i. vizitka úrovne uvedomelosti lekárov pri presnom informovaní pacientov.

Doleuvedená analýza opisuje podstatné skutočnosti súvisiace s jednotlivými typmi rakoviny. Pri rakovine prsnej žľazy a mliekovodov je potrebné identifikovať v prvom rade lateralitu: pravo-ľavorukosť dotyčnej osoby pre určenie spúšťacieho konfliktného vzťahu.

Rakovina prsnej žľazy:

PRAVÁČKA pravá strana tela : vzťah k partnerovi, manželovi, druhovi

PRAVÁČKA ľavá strana tela : vzťah matka-dieťa, ošetrujúci - ošetrovaný, predchodca-potomok

U ĽAVÁČKY naopak.

Riadiace centrum: mozoček

Biologická funkcia: archaická koža schopná tvorby mlieka

Typológia konfliktu: strarostlivosť, obavy o príbuzného, tvorba mlieka pre odkázaného, starostlivý konflikt – citová roztržka v hniezde - obavy

Emocionálna náplň konfliktu: nejde o tzv. genitálny-sexuálny typ konfliktu, Problém v mojom rodinnom hniezde, v mojom teritóriu, Obávam sa, že ak sa rozvediem, nebudem sa môcť postarať o svoje dieťa, Moje dieťa, synovca, domáce zvieratko postihlo nešťastie, choroba, úraz - Čo si s mojim maličkým počnem? Nechcem sa o svoju senilnú mamu, príbuzného starať…Moje dieťa je na pokraji života a smrti…mala som jej lepšie držať ruku, mám výčitky svedomia…

Symptómy v konflikt-aktívnej fáze: tvrdá hrčka, adenoidný karcinóm prsnej žľazy, Prsná žľaza nie je v skutočnosti žľazou len sa tak správa, Ide o pozostatok archaickej kože, Len cca. 20% rakoviny prsníka su tohto typu. 80% rakoviny prsníka sa týka rakoviny mliekovodov, viď dole : ektoderma

Názov ochorenia: adenoidný karcinóm, adenokarcinom mammae

Symptómy v post-konfliktnej fáze: tuberkulotické odbúravanie nádoru, ak nie sú mikroorganizmi z dôvodu uživania napr. antibiotík k dispozícii, vzniká zapuzdrená cysta. Častokrát diagnostifikujú ako “novú rakovinu” už zapuzdrenú cystu

Názov ochorenia: rakovina kože, mykóza, kožná tuberkulóza

Biologické posolstvo-zmysel “ochorenia”: tvorba mlieka pre odkázaného, o ktorého sa starám, či mám obavy v konfliktnej časti ochorenia

Poznámka : tzv. tehotenská rakovina prsníka je typickým konfliktom starostlivosti: Ja sa nebudem môcť o svoje dieťa postarať. Čo keď dostanem rakovinu počas tehotenstva, nebudem môcť svoje dieťa vyživovať.

Ďalším zo symptómov je ochrnutie mliekovodov, dokonca aj s možnosťou, že bradavka úplne znecitlivie. Cirózna uzlina u rakoviny mliekovodov vzniká, ak konflikt nie je dlhodobo uvolnený- tzv rakovina jazvovitého zmršťovania. Komplikácie nastanú pri vyriešení konfliktu. Síce sa netvorí mlieko, ale tekutina, ktorá nemôže odtekať, hromomadí sa v prsníku, prsník sa začervená. Prsník sa zvačší v postkonfliktnej fáze, kým u rakoviny prsnej žľazy je to časovo opačne. Častokrát pri odtekani tekutiny badáme precitlivelosť, vnútorné zmršťovanie prsníka, ak konflikt trval dlho. Viac pri rakovine mliekovodov.

Prsný mliekovod :

PRAVÁČKA pravá strana : vzťah k partnerovi, manželovi, druhovi

PRAVÁČKA ľavá strana : vzťah matka-dieťa, ošetrujúci-ošetrovaný, predchodca-potomok

U ĽAVÁČKY naopak.

Riadiace centrum: kortex, mozgová kôra veľkého mozgu

Biologická funkcia: odvedenie materského mlieka

Typológia konfliktu: konflikt z odlúčenia, odtrhnutia, odpútania, oddelenia, suvisiaci s dotykom

Emocionálna náplň konfliktu: Dotyk, styk sa obmedzil…, Chcem sa s ním stýkať, ale neviem to poriešiť…odpútanie od bližného, matky, dieťaťa, babky, priateľa, Odlúčenie od niekoho z biologického pohľadu môže byť nebezpečné, Nechce sa ma dotýkať, objať ma, chytiť ma za ruku, pobozkať, vždy sa so mnou len háda, chýba mi dieťa, dieťa sa odtrhlo odomňa, už tu nebude so mnou, najradšej by som si ho pritiskla na hruď, Chýba mi manžel, nikdy nie je doma.

Symptómy v konflikt-aktívnej fáze: nekróza, úbytok buniek v tkanive, ploché vredy, necitlivosť, ťahavý pocit v prsníku, zábudlivosť na mentálnej úrovni, aby ma bolestivý pocit z neprítomnosti milovanej osoby natoľko netrápil.

Názov ochorenia: nekróza mliekovodov, pri dlhotrvajúcom konflikte ciróza

Symptómy v post-konfliktnej fáze: znovuvýstavba, opuch, precitlivelosť, svrbenie, bolesti, sčervenanie, karcinóm – vlastne vnútrokanálikový vredovitý proces, pri ktorom sa v konflikt-aktívnej fáze nedá nič vytestovať, tzn. nejde o nádor, ale o úbytok tkaniva. Pacientka nanajvýš cítí na postihnutom mieste v prsníku ľahký ťah.

Názov ochorenia: introduktálny vnútrokanálový karcinóm, ak sa mliekovod upchá, tekutina nemôže odtekať- nesprávne vykladané ako cysta, mikrokalcifikácia- absolútne neškodná, ulceratívna nekrotická rakovina

Biologické posolstvo-zmysel “ochorenia: adaptácia, odbúranie vrstvy, dostať sa “fyzicky” bližsie k odlúčenému človeku v konflikt aktívnej fáze

Objavte pravú príčinu svojho “ochorenia”. Je to jediná cesta k ozajstnému vyliečeniu a cesta k neprestrielnej prevencii u každej ženy, ktorá túži po pochopení príčin namiesto strachu z príznakov.

www.gnm.webnode.sk

musska

rakovinu sposobuje vsetko, sprchove gely, laky na vlasy, farby, make up, kremy, no komplet cela kozmetika,.. keby som sa chcela uplne vyhnut karcinogenom, dala by som sa vystrelit na mesiac