Mravce v byte - Faraoni

Príspevok v téme: Mravce v byte - Faraoni
CMu_Q

Na intraku mame mravcov, faraonov, robili postrek,lenze ako hlupaci len po tych izbach, ktore boli otvorene (ja som bola doma, takze som nebola na intraku) :( cize moju izbu nevystriekali a neviem sa tych mravcov zbavit, lezu mi do vsetkeho, do jedla, do skrine :( ja uz som zufala, zacinam mat panicky strach z tych mravcov, je ich dost a ked som sa bola pytat na ubytovacie povedali: ze oni najblizsie budu striekat v lete :( tak akoze ja sa zblaznim. Chladnicku nemam aby som potraviny tam dala, tak ich mam v skrini a oni si cestu najdu vsade ! ! aj po tych najmensich dierockach...

Neviete mi niekto nieco poradit? prosim o akukolvek radu, informaciu, dakujem ! !!

AdamKrt

Velmi davno som nicieval uspesne mravcov s jarovou vodou. Zahrkat, urobila sa pena a pravcov to uplne vysusilo. Natrel som im cesticky a moc sa im to nepacilo. Po nejakej dobe zmizli :) Najlepsie, ak sa objavi, odkial idu a postriekat ich.

kobolka

Každý rok sa nám v byte objavujú mravce, sú hlavne v kuchyni, kúpeľke a WC.Vyliezajú spoza kredenca,z odtoku, keď ho upcháme tak zo sifóna a zo šachty. Tieto mravce najprv lezú, zrazu majú krídla a letia hlavne v tme za svetlom, čiže na okno a hzáclony. Niekedy ich je plná záclona. Už som ich ničila kriedou, modrou skalicou, Biolitom a Raidom v spraji, dala som domčeky na miesta, kde sa ich objeví najviac. Typické pre tieto mravce je to, že cez deň ich niet, objavia sa len večer, keď sa začne stmievať. Vie mi niekto poradiť, čo sú to za mravce a ako ich zničiť ? Susedovci tvrdia, že mravce nemajú, ale keď pozrieme do šachty, tak lezú po rúrach zdola.

vevericka

aj ked sa mi nezda cakat cca 20 tyzdnov to uz asi budes prec aj z intraku:)
nasla som aj info o faratox, ten by mal mat ucinok do par dni..len neviem ci sa da zohnat..

vevericka

lafarex
Špecifický nástrahový prípravok s juvenoidom na ničenie mravcov druhu Monomonium pharaonis (faraóny) v bytoch. Mravce prípravok vyhľadávajú a ako potravu ju znášajú do hniezd. Účinna látka blokuje vývoj lariev a tým bráni vzniku ďalšej populácie mravcov. Vrecko je jednou dávkou nástrahy na plochu 3-5 m2 a kladieme ich celokm 3 krát. Za 15-20 týždňov od prvého položenia nástrahy kolónie mravcov natrvalo vymiznú.

malo by to stat tak okolo 3-4 eur podla balenia

CMu_Q

skusila som sprej proti blcham na psov :D a ostali mrtve tie mravce /ale to mam len preventivne, ked nejaky sa najde/

mravček

tiez mi to vsetci tvrdili, no aj tak som to skusila a vobec nemam mravcov, aj ked susedia ich maju. skus to, nestoji to vela

CMu_Q

ja som pocula ze jeden byt nestaci vyystriekat, ze akonahle sa ten pripravok vypari, mravce pridu spet... u nas doma v panelaku tot ak bolo (jeden z 28 bytov sa nevystriekal a v case postreku sa donho nastahovali a potom sa vratili do vsetkych bytov) ... :(