crevna chripka u dietata

jajka001_

ivko, diky, ano davam mu po lyzickach cajik nesladeny kazdych cca desat minut ako si pyta medzitym spinka, papat mu dam len suche zemiaky alebo ryzu ak bude chciet. lieky vynecham, aj tak este zvracia

jajka001_

stale zvracia...aj ked mu davam len cierny caj po lyzickach. uz to vyzeralo ze mu je lepsie, dala som mu jednu lyzicku smecty rozpustenej vo vode, no to cajik, zase sa pogrckal, neviem ci to bolo tou smectou...bojim sa ze bude velmi dehydrovany..kulisek mi tiez nechcel pit ked bol naposledy chory. asi necham len ten cajik, snad mu bude uz lepsie

ivko111

to čo radil RNG sú jeho naučené drísty, ktoré nič neriešia. Ale dobre dá sa aj tak.
Pri enterovirozach, čo má Tvoje dieťa je druhoradé čo dáš z liekov. Podstatné sú dve veci,ktoré ak dodržíš tak je OK, ak nie je problém. Prvé je pitný režim, píšeš, že vracia, najdôležitejšia vec je dávať tekutiny po troške a často, najvhodnejšie lyžička, počkať cca 5-1O minút a dokola. Dieťa je často smädné a chce piť, čiže musí ale po troche. Môže byť aj ten čaj, ale studený-izbová teplota a trošku osladený aby chcel, môže vodu. Ak chce jesť môže, ale len ak chce! a to len to čo môže-ryža, zamiak, cestovina, zelenina , banán, avšak zasa trocha, počkať a dokola. Ak toto dodržíš, tak s veľkou pravdepodobnosťou neskončíš na infúziách.Dokonca nemusíš zajtra k doktorovi, ak tak len pre očr. Lieky sú druhoradé, nakoľko neliečia vôbec žiadne vírusy, pôsobia len nešpecificky. Okrem toho ak vracia, tak lieky sú často kontraproduktíívne-vracia sa. Samozrejme kedže sme na slovensku je nutné niečo dať, hoci to prejde za tri dni aj samé. Je jedno či hylak, smektu, alebo nejaké probiotikum, ale len ak nevracia, ak je horúčka tak paralen, ale môže vyvrátiť alebo čípok vykakať.Základ je pitný režim a dieta, ešte k diete nesmie pár dní mlieko, mliečne, sladkosti, čokoládu na zapečenie, párky sunku a pod. Niekedy pretrváva pobolievanie v brušku, vtedy je nutné dietu trošku potiahnuť. Sú to nesprávne nazvané črevné chrípky, väčšinou nič vážne, ale vyžaduje si to svoje. držím palec

RNG

lekari nemaju na virusy prakticky nic, lebo antiviraslne mediciny na trhu su velmi drahe a skodlive. A crevna chripka a ine povacsine odidu sami, ked si telo vybuduje dost obrannych latok a potlaci ich. Zialbohu medzitym poskodia telo, takze nebranit sa aktivne je nerozumne, hlavne ked je na to plno roznych prirodnych potravinovych neskodnych a pri tom dostatocne klinicky ucinnych produktov(samozrejme lekari ich nepoznaju, lebo to nie su lieky)

RNG

Chripka je sposobena virusami. Pripajam aj sem temu na antiviralne a zvysovanie viralnej imunity:
Zvysovanie imunity zvnutra robi ovela viac proti vsetkym viralnym, vcitane herpesov, ktore mame temer vsetci v tele permanentne, nez vsetky mastickovania a specialne ozarovania zvonku. Virusy su v celom tele a objavia sa naplno, ked je telo oslabene. A nesposobuju len opar, ako sa mnohi naivne nazdavaju, ale aj poskodzovanie nervov(bolesti, depresie...), poskodzovanie sliznic(zapaly...)poskodzovanie zaludocnej sliznice, pankreasu, pecene atd, su aj jednou z pricin tzv. autoimunnych chorob(v spojeni casto s bakteriami a mykoplazmami)
Takze znova zdoraznujem, zvysujte si viralnu imunitu a kazdy by mal brat aspon selen, zinok a obcas probiotika, ti co maju viac problemov tj castejsie sa opakujuce prejavy(opar, pasovy opar, bolesti z roznych zapalov atd) si mozu vybrat s nasledujucich zoradenych zhruba podla ucinnosti
aloe vera(dlhodobo brane zvysi imunitu voci nielen virusom ale aj inym), l-lysin, vitamin C vo vacsich davkach, echinacea, baza, astragalus, GSE, oreganovy olej,collostrum, lapacho, extrakt z olivovych listov a chaparal(larrea tridentata)

gabuciii

Ked som mala malé deti lekár mi stále hovoril ze mám dávat hylak aj smektu.Nastastie neboli sme velakrát choré akoze hnačky myslim ale to nám pomohlo.Kulišek mi nechceli piť.

inuška

Pitný režim je velmi dôležitý, čierny čajík, prípadne smectu, kulíšek. Zemiačiky si myslím, že môže, alebo ryžu. Držím palce, a chodťe k lekárovi.