antikoncepcia a antibiotiká

oukydouky

francess: s tymi antibiotikami mas pravdu..aj ja som to citala na antikoncepcia.com, ale co je zaujimave, tak ten doktor, co tam odpoveda ludom odpisuje (niekedy mam pocit, ze ich doslova odpisuje), ze ATB neznizuju ucinok HAK...a tak sa ho tam jedna baba pytala, ze preco to pise, ked aj v letaku je pisane, ze ATB znizuju ucinok...a on jej odpisal, ze podla najnovsich vyskumov neznizuju ucinok a ze tie letaky su "stare", ze treba ich brat s rezervou, lebo ten proces, kym oni nieco mozu zmenit v pribalovom letaku-co i len jednu vetu, tak je velmi dlhy...tak potom kto sa ma v tom vysomarit? :D :D

francess

Určité lieky (napríklad NIEKTORE antibiotiká) môžu znižovať účinnosť hormonálnej antikoncepcie. Preto si vždy preverte predpisovanie liekov s vašim praktickým lekárom.

toto mam z www.antikoncepcia.com

francess

nie vsetky ATB ovplyvnuju HAK,napriklad taky Ospamox áno,opytala som sa lekára a potvrdil mi to a bolo to písane aj v príbalovom letáku ale pri Fromilid (tiez ATB) sa pise,ze nema ziaden vplyv na HAK.

Tatiana101

No asi takto... Keď už si dávame pozor a berieme HAK, lebo asi teda deti zatiaľ nechceme, mali by sme si dávať pozor aj pri užívaní antibiotík súčasne s HAK. Lebo jeden nikdy nevie a naozaj- nič nie je na 100 percent.
Doktorka ma na to upozorňuje vždy.

monca16

caute baby mam podobny problem beriem asi 9 tabletku antikoncepcie a som chora a lekar mi predpisal ROVAMYCINE antiboitika zobrala som snich len dve priatel to do mna pustil mozem byt v tom ???

severanka

mokuška: už dlhšiu dobu sa hovorí že ATB neznižujú účinok HAK ale myslím, že tu bola jedn slečna s nickom lenuliatko, ktorej sa práve kvôli tomuto narodila krásna dcéra... ja si osobne dávam pozor vždy

mokuška

Ja tiež beriem HAK YAZ a pýtala som sa lekára keď mi dával antibiotiká, či bude mať HAK zníženú ochranu. Jeho odpoveď bola, že nie.

babuska

Caute baby. Uzivam Yasminelle uz rok, predtym ina HAK. No mam pocit, ze sa mi uplne vytratila chut na sex. Moze na tom byt nieco pravda?