Ucitelka na mne sedi

Príspevok v téme: Ucitelka na mne sedi
8lula8

caute.viem ze skoro na kazdom ziakovi sedi nejaky ucitel ale ja mam uz pokrk tej mojej slovencinarky.nic som jej nepovedala ale zapisy sa mi od nej sypu jedna radost. ked na literature skusa vzdy musim ist ja prva aj ked mam 10 znamok a niekto 5.asi som jej nesympaticka.bola jedna sutaz ona bola v porote,2 porotkyne chceli aby som sa umiestnila iba ona nie tak z toho umiestnenia nic nie je .ako sa mam ku nej spravat? spravam sa normalne ako k ostatnym ucitelom. vobec neviem ako na nu reagovat

_meno

Ahojte 8lula8

V živote mame take 2 možnosti v každej situácií:

Buď bojovať, alebo ísť budovať inde ... Buď to začnete riešiť: normálne sa s ňou porozprávajte po hodine, alebo o tom povedzte rodičom, alebo choďte za riaditeľkou - alebo prestúpte do inej školy.

Každý konflikt je ako vojna : to že človek je vtiahnutý do boja, to nie je jeho voľba ... jeho voľba spočíva v tom či sa vzdá, alebo bude bojovať.

Podobne je situácia u Vás takáto: buď budete bojovať proti učiteľke, alebo pôjdete študovať inde - v každom prípade určite niečo urobte.

Prejavujte čo cítite: hneváte sa, prejavte hnev. Tešíte sa, prejavte vďaku. Ponáhľate sa - prejavte že sa ponáhľate.

Ja to hned predbehem a ukážem: ak dneska neprejavíte svoj hnev, zajtra bude raz taký. ak zajtra sa na to vykašlete, pozajtra bude hnev znovu raz taký .... samozrejme že skôr či neskôr vybuchnete .... a je to také, že čím skôr vybuchnete, tým lepšie.

Čím skôr začnete prejavovať a žiť, tým skôr budete prejavovať a žiť.

Veľa šťastia Vám prajem 8lula8 :_) a veľa radosti a zábavy

Veronika12377

Ahojte , ja mám tiež problem s mojou učkou , ja neviem čo sa stalo ale akoby z najlepšej učiteľky do najhoršej? , napr. keď chýbam napríklad týždeň a pôjdem späť do školy a vždy keď príde tá učka do triedy , prvá otázka ktorú sa ma spýta je : " čo si robila celý týždeň " , alebo
" Už nemôžeš chýbať, prečerpala si veľa hodín " A ešte k tomu mi neverí , keď jej poviem že som mala nádchu alebo bolesť krku , proste nie , jej proste nestačí Ospravedlnenka . Prosím dajte mi radu ďakujem.

Eva531

Si na zakladnej, ci na strednej? Lebo ak si na strednej, tak ak sedi na tebe prave slovencinarka, je to ovela horsie ako keby sedel na tebe niekto, kto uci iny predmet, nakolko zo slovenciny musi maturovat kazdy. Konkretne ja viem, co je to, ked na niekom slovencinar sedi, lebo ja som tiez mala slovencinarku ktora sedela nielen na mne, ale aj na dalsich najmenej 10-tich spoluziakoch. Stupnicu hodnotenia mala nasledovnu: Kto mal obidvoch rodicov bohatych a VS-vzdelanych, ten mal na vysvedceni jednotku a bol vychvalovany pred celou triedou. Kto mal sice oboch rodicov VS-vzdelanych, ale nie bohatych (napriklad deti z ucitelskych rodin), ten mal tiez na vysvedceni jednotku, ale nebol uz vychvalovany pred celou triedou. Kto mal iba jedneho rodica VS-vzdelaneho, ten lepsiu znamku ako dvojku zo slovenciny mat nebohol, ani keby sa v uceni potrhal. Kto mal oboch rodicov bez VS, ten lepsiu znamku ako trojku na vysvedceni zo slovenciny nemal. Kedze ja nemam ani jedneho rodica VS-vzdelaneho, tak mi pani profesorka pokazila maturitne vysvedcenie so solovou trojkou. A to aj napriek tomu, ze som za celych osem rokov na zakladnej neurobila v diktate ani jednu chybu, zatial, co niektori moji byvali spoluziaci, toho casu uz tiez davno VS-vzdelani, nikdy nepochopia, kedy sa napriklad slovo ktory pise po r s tvrdym y a kedy s makkym i. Vsimam si to hlavne na Facebooku, tie ich hrube gramaticke chyby. A niekdedy veru s vyplestenymi ocami a s otvorenymi ustami zasnem nad tym, ako mohol ten a ten vystudovat VS, ked neovlada ani zakladne pravidla slovenskeho pravopisu. :) Dotycna pani profesorka raz jednemu spoluziakovi, ktory mal tiez u nej zo slovenciny trojku, pred celou triedou vynadala, ze sa stane smetiarom. Nezabudnem poznamenat, ze to bolo na gymnaziu. Tento spoluziak vystudoval VS, stal sa z neho chemicky iznizier, pracuje na velmi dobre platenej manazerskej pozicii v jednej z najvacsich automobiliek na Slovensku, je stastne zenaty a ma dve deticky a zjavne si moze dovolit uzivit ich, co je pre 29-rocneho chalana velmi pekny zivotny uspech. Ani mna solova trojka na maturitnom vysvedceni netrapi. Pracujem v zahranici a mam sa dobre. Nech ta netrapi, ake mas znamky, dolezite su vedomosti a nie znamky. Neuc sa pre znamky, uc sa pre seba! Napriklad taka perfektna aktivna znalost anglictiny alebo nemciny ti da pre tvoj prakticky pracovny zivot a pre tvoju stastnu buducnost viac, nez by ti dala jednotka na maturitnom vysvedceni zo slovenciny. Ale ak ti naozaj velmi, ale velmi zalezi na tom, aby si mala maturitne vysvedcenie s cistymi jednotkami, tak potom teoreticky jedine vychodisko vidim v tom, ze prestupis na inu skolu, napriklad ak si na gymnaziu, tak na gympel do ineho mesta, ak si na obchodnej akademii, tak na obchodnu akademiu do ineho mesta... Prestup ale tiez nesie so sebou urcite riziko, lebo nikdy nevies, kto si na teba sadne tam, ci budes dobre vychadzat so spoluziakmi, ci si najdes kamosky, a tak...

Tany

Niečo ste jej museli spraviť keď na vás ,,sedí" ...len tak pre nič za nič by vám to nerobila. Alebo je taka zmagorená zo svojho predmetu že ma chuť niekomu ničiť život a robí jej to radosť. Na mne tiež sedela dejepisárka na základke, nechala ma prepadnúť na konci a bola maximálne spokojná. Spravila som reparát na 3 a potom bola s toho mimo! Odvtedy som mala pokoj chvala bohu!

sweater

ludia vedia byt hnusny, len vam zavidi co ona vtedy nemala, je to od nej prizemne a primitivne, nejako to prezijete, na strednej myslim ze to nieje take caste.. :)

Alexis098

Ah jak to ja nenávidím na mne sedí moja anglištinárka , ktora je ešte mojou triednou.. Vždy ked niekto niečo urobí , vždy je na mňa .. Vzdy ked niekto vyrusuje , ja ticho sedím , už pocujem svoje meno "Saša!" .. Nie som ten typ , ale už mi to riadne začína liesť na nervy... Ja by som ju naozaj aj zabila ,..., SVIŇA jedna hnusna Pi**,Ku*va ... -prepáčte pomáha mi to trosku na ňu ponadávať ..A z AJ mi vychádza medzi 1-2 a ona mi chce dať 3(bude ma ešte skušať)!!!! Pritom vždy sa hlásim , z AJ som super ..ale ona si tak na mne sedíííí KRAVA JEDNA POJE*ANA!!!! ja uz nevládzem ....

8lula8

ach napriklad minule sme sa smiali cela trieda ale samozrejme iba ja mam zapis .ach uz len 2 roky a vypadnem z tej skoly uz sa tesim

jajka001_

podla mna sa ti snazi dokazat ze nie si taka dobra, preto ta tolko trapi, asi ma nejaky komplex. ked ta raz neznasa tak s tym nic nenarobis, ignoruj ju. mozno si sebavedoma a to jej vadi, asi ti zavidi...jedine co mozes je ucit sa tak, aby si neprisla na svoje, zrejme ta chce "prichytit na hruskach" a ponizit pred triedou. su taki ludia co uz...