Chronicke jačmene - oči

Príspevok v téme: Chronicke jačmene - oči
melany

prosim pomozte, moj syn-5 rokov ma uz niekolko mesiacov vkuse na ocku-ockach striedavo,aj naraz jacmene,ale nikdy nevyzreju a nevytecie hnis, vzdy sa len zapaluju a dlllllllllho nemiznu a ked sa i pomaly vstrebe,tak ma vzapeti dalsi a takto dookola...nevieme sa toho zbavit nicim lokalne a aj celkovo davam vitaminy a na imunitu betaglukany a teraz som zacala Clostrum.... Z coho to takto moze VKUSE mat a preco nic nezabera? cim to moze byt este sposobene. Dakujem

Ivka 1

Jačmeň vzniká preniknutím stafylokokov, ktoré bežne žijú na koži, do mazovej žliazky pri korienku riasy. Vyskytuje sa hlavne u malych deti. Velmi dobre su teple obklady na ocko,ktore podporia vyhnisanie.

mira

B vitamíny mu dávaj v prirodzenej forme v obilných kašiach z nelúpaných zrn. Použi rôzne vločky, jačmenné krúpy, pšeno, kukuričnú krupicu, ryžu natural, pohanku. Kaše var domäkka min. l hodinu vo väčšom množstve vody tak, yby boli hladučké. Ochucuj opraženýmui semienkami, kvasenou zeleninou alebo naparenou, prípadne šalátom.
Osladzovať môžeš až po zlepšení stavu, pretože sladkosti sú pričinou jačmeňa na očiach. Nieleže kradnú všetky vitamíny, ale i prekyseľujú a spôsobujú zápal podporou činnosti mikroorganizmov.

melany

:)
mozno by som ho mohla oprazit s cibulkou...len neviem ci potom bude tak ucinne a plne vitaminov a ci mi to vobec zje :(
aj ked pivovarske kvasnice-pangamin zje vpohode, ale nezabera! tak neviem aky je v tom rozdiel?
viem ze treba podporit imunitu, su na to vseliake tie krvne lyzaty a injekcie ale to nechcem ani ine "chemikalie" no a prirodne betaglukany kolostrum a vitaminy davam samozrejme, a aj lokalne pripravky do oci.
a nevies, to je viralna ci bakterialna infekcia ten jacmen?

CMu_Q

no mas pravdu, drozdie nie je moc zdrave ak sa jedna o to, ze sposobuje plesne, huby, kvasinky, proste idealne prostredie pre ich premnozenie,...ale tak neviem ti inak poradit, kedze ja som vtedy toto papala (mala som asi 12rokov) skus sa poradit s lekarom....

melany

cmu-q,
a nie je to nejak skodlive-myslim jest to surove tu ku kocku drozdia pre male dieta? ved to obsahuje rozne pliesne a bakterie...
ktora znacka je najlepsia-teda najcistejsia

melany

cmu-q
ok, to drozdie este vyskusam tiez, ale pivovarske kvasnice davam. Mas na mysli taku tu kocku cerstveho drozdia,alebo nieco ine?to ma jest ako surove?

CMu_Q

ja ked som bola malicka, tak som to tiez stale mavala, aj z prievanu tusiim, niekedy napuchlo, niekedy aj hnisalo, v kazdom pripade treba papat vela drozdia (pre vitaminy skupiny B, ktore su dolezite) a natierat mastickou opthalmoseptonex (tusim tak sa vola, a ked som sa pomylila, ospravedlnujem sa :)) ... masticku mi dala lekarka....

melany

Ved prave, RNG...
ale ked jemu ten jacmen nikdy "nevyzreje-" teda sa nedostane k tomu hnisu, ale ma len zapalenu cervenu gulicku so zapalom a opuchom viecka-viecok, alebo kutika, ci na spodnych mihalniciach a na ocnom vraveli, ze je to studeny jacmen?
no a ma to dokola furt niekde inde na ockach vkuse uz takmer polroka.
imunitu podporujem vsemozne, lokalne tiez nic nezabera, tak este od coho by to mohol mat?