Krce v bruchu, bolesti brucha, pichanie v oblasti zaludka..

lila25

ahojte, všetko čo tu opisujete mám aj ja...problém je, že všetky vyšetrenia som absolvovala, krv, sono, hadica do žaludka, aj slepak mam vonku. Bolesti prichadzaju nepravidelne, ale vzdy večer. Nikdy nie ráno a zaberie na to iba tabletka ( buscopan ) alebo spanok. Bolest je v oblasti celeho brucha, najviac okolo pupka a vyssie. Je to bodava bolest, cez cele brucho az ku krizom. Sprevadzala ma aj zapcha a plynatost, to som vyriesila kompletnou zmenou jedalnicka. Viac musli, ovocia, zeleniny, pravidelne denne porcie a vela vlakniny a ako posledne jedlo vecer pomaranc. Pri tych vysetreniach bolo vsetko negativne a kedze mam 25 rokov, jedine co ich napalo bolo stresove zamestnanie. To som tiez vymenila pred 6 mesiacmi za omnoho kludnejsie. A nic...poslednu dobu sa to zhorsuje a mavam to uz aj 3-4 krat za tyzden. Uz neviem co robit... ak mate nejaky napad, sem s nim :))) dakujem

mata55

toronto: šok??? skus to viacej definovat. možno že to mám tiež niečo podobne. možno aj ja mam daky šok. skus mi napisat

anabel777

ahojte mam krce v bruchu a v oblasti zaludka niekedy az take silne ze sa musim dat do klpka alen len ze to preide. poradte mi co stim

fabulienka

ahojte ak sa mozem opytat mam strasne bolesti na pravo dole pri vajecnikoch ale vajecniky mam v poriadku co tam dole moze byt take bolestive?niekedy sa nemozem ani postavit a trva to kym nezjem tabletky od bolesti a ked zaberu tak bolest prejde.ak mi mozte napisat co ma :o)))))

mata55

vsetci mate podobne problemy ako ja. lenze mne nik akosi nevie pomoct.ma krce okolo brucha ale aj k zaludku sa to taha. a tak niekedy ma to az picha. skusam rozne veci no akosi uvidim este neviem no ak nieco viete poradte mi. aleako ma to moze bolet aj brucho aj zaludok proste cele aj od vrchu az dole. no takk ale inak davate sice dobre rady ale to som uz vsetko skusala. takze neviemm

edka11

ahojte ja som ten problem uz prežila a mozem vam ktomu povedat,ze som mala zlčnikove kamene.Tu istu diagnozu som mala aj ja.zravim.

Laura1

ahoj laloa,zatiaľ skús stravu ,ako pri žalúdočnej diéte.
Z Receptov z domácej lekárne skús čaj proti nafukovaniu: trochu mletého kmínu, fenyklu, anýzu.Všetko zalejeme horúcou vodou a necháme lO minút vylúhovať.
Alebo:l/2 l vody+2 rovné lyžičky fenyklu povariť,až má vývar zlatistú farbu.Do pollitrového porcelánového hrnčeka vysypeme l rovnú lyžičku šalvie,necháme l5 minút zakryté a potom zlejeme.
Alebo si kúp Detský čaj,tam je harmanček a fenykel myslím.A dobrý je i čaj z Mäty.
Pri žalúdočných a črevných ťažkostiach sa odporúča piť odvar z čakanky,ktorá obsahuje Inulín.Opisujem z článku:inulín v hrubom čreve podlieha fermentácii bakteriálnou flórou,predovšetkým Bifido-baktériami,ktoré sú pre neho vynikajúcim živným médiom.Pri jeho spracovaní vzniká predovšetkým kyselina octová,propionová a maslová,resp.ich estery,ktoré hrajú veľmi dôležitú úlohu v prevencii poškodenia črevnej sliznice zápalom a metapláziou.Inulín je protektívnym materiálom-má teda ochranný účinok-pri žalúdočných a duodenálnych vredoch,hemoroidoch atď.Takže odvar z Cigórie .Melta tiež obsahuje čakanku,ale i jačmeň-myslím.Čakanka pôsobí i pri na- fukovaní,podporuje trávenie.Dostať čaje i v bio-obchodoch.
No,mohla by si si dať urobiť sonografické vyšetrenie žlčníka,či nemáš kamienok.Ale že máš vyšetrenie na Helicobacter p.negatívne, ešte nemusí znamenať ,že nemáš nič so žalúdkom.Ak by Ti nebolo lepšie,asi bude treba gastroskopické vyšetrenie žalúdka .A pozri si tému aj na našom fóre.Čítala som zaujímavé príspevky. Zdravím