jazda pod vplyvom alkoholu

jajka001

ja suhlasim s alegorou. zodpovedny clovek ma v hlave blok, ked som pil, tak nesoferujem, na mnozstve nezalezi. vzdy sa najde aj ine riesenie. ak ti to riesila takto, pouvazuj preco to tak dopadlo.

alegora

a ešte... neviem ake by boli tvoje reakcie, keby si sa osobne dostala do kolizie a na vine by bol šofer, ktorý by nafukal.ved možno tiež išiel iba preparkovať.... a nedajbože by bol raneny niekto tvoj blízky...

alegora

fodogo nechcem mentorovať.a ano mam vodičak. ale nikdy som si nesadla za volant ked som si vypila. naposledy som cestou s prace skončila v bare kde som si dala 2dl.vínka, tak som zavolala polovičke nech príde po mna a auto. a to som mala domov 500m. ked si predstavím ako jazdia po našich cestach triezvy vodiči....čo potom tí ktorí sa posmelia alkoholom.videla som dopravnu nehodu kde zahynuli nevinní ľudia len preto,že jeden frajer mal pocit že dokaže jazdiť aj po par poharikoch...

fodogo

Alegora, ty mas vodicak ci len rada mentorujes? Mala som asi deci vína a preparkovala som zpred vchodu restiky na parkovisko cca 15 metrov, prislo mi to nastrazene + policajti boli riadne hnusný, viem ze mali preco ale to bolo uz ozaj hranicné s ich kompetenciami

zjuzjika

nafukanie alkoholu, je pokutovane od 150-800eur + zadrzanie vodicaku na 3 roky...ale vyberaju okolo 300eur a zadrzia vodicak na 1 rok....
ale uz som ajja pocula, ze max pokuta sa moze vysplhat na 40 000sk

sway

Si preparkovala a chytili ta policajti?alebo si burala?Ja som isla pred 3 rokmi po meste, bezna nahodna kontrola,mala som 1 pohar vina v sebe a bolo z toho 3000sk a odobratie vodicaku na 3mesiace.Ako je to teraz neviem,ale vtedy to bolo dost o dohode.Bud vyssia pokuta a rychlo spat vodicak,alebo menej penazi a dlhsi zakaz.

miro.83

Neviem davnejsie pred rokom ti mohli dat maximalne 20 000Sk pokutu za jazdu pod vplyvom alkoholu ale v roku 2008 davali navrh na vyzsie mozne pokuty az do vysky 40 000Sk,1330eur ale neviem ako ten navrh dopadol a nemozem to vyguglovat tak asi ho neschvalili.

alegora

každý kto si sadne za volant pod vplyvom alkoholu, by mal prísť o vodičak doživotne. bez ohľadu na to či mal nehodu alebo nie. je to znak nezodpovednosti a hlúposti....taký ľudia nemajú za volantom čo hľadať....