nejem sladke!

Príspevok v téme: nejem sladke!
vikinkaa

ahoj, chcem sa podelit o svoju skusenost.kedysi som milovala sladke, kolace buchty a najma cokoladku a rozne tycinky.trpela som akne,mala bolestivy menzes a par kil navyse.znama mi poradila vysadit vsteko sladke.a pomohlo to i ked to bolo neskutocne tazke.dnes mam krasnu plet bezbolestivu menstruaciu a pravidelnu a dokonca aj stihlu postavu.cukor je biely jed kt.sposobuje vela chorob.tolko moja skusenost

sweet_lolitta

ja biely/trstinovy cukor nejem uz pol roka. a ani med. a som tu :)

jem podusene ovocie (len obcas), vela sladkej zeleniny tepelne upravenej, amasake (sladky prirodny krem), obilne slady a obcas si spravim nejaky mucnik s dosladenim len vyssie uvedenymi vecami. Citim sa vyborne :)

a recept na domacu uzasnu nutelu- vyrobime si orieskove maslo (oriesky, napr lieskove na panvici nahrejeme, kym sa nelesknu a nezacnu vonat, v mixeri rizmixujeme na kasu), pridame kakao (ciste, bio) a obilny slad :) MNAM

jach

Dáme si sladké a hladina krvného cukru sa nám prudko zvýši, keď potom nemáme fyzickú námahu, nemá sa cukor ako odbúrať, telo vylúči inzulín aby sa zbavilo cukru a uloží ho do tuku. No a nám zrazu zas chýba energia, tak si musíme dať ďalšiu sladkú maškrtu. Môžme však namiesto klasického repného cukru použiť fruktózu alebo xylitol, ktoré majú nízky glykemický index a nespôsobujú rýchly nárast krvného cukru. V zahraničí sa predávajú aj xylitolové žuvačky, ktoré sú šetrné k zubom, u nás som našla zatiaľ len na xylitol.neera.sk, že predávajú 0,5kg balenie xylitolu a že chystajú žuvačky.

evitkamalicka

Bara asi ta sklamem, ale necvicila a ani necvicim, nemam na to cas pri syncekovi, maximalne tak vecer idem von bicyklovat a inac cez den prechadzka s kocikom. Nikdy som nemala pevnu volu a vzdy ked som zacala som aj rychlo skoncila, ale som sa dopracovala k takej hroznej vahe po porode, ze som si povedala dost a tentoraz pevna vola nesklamala.

bara017

chapem:) ale tak musela to byt pre teba velka stravovacia zmena, ked si schudla 10 kg:) aj si cvicila predpokladam?

evitkamalicka

Bara, samozrejme ze som upravila aj stravovacie navyky a to ze jem pravidelne 5x denne v mensich davkach a v ten isty cas a pijem len cistu vodu, nesladeny caj alebo mineralku 3l denne.

evitkamalicka

Ahojky, pridavam sa do diskusie. Ja som tiez prestala jest sladke a aj sladit kavu a caj a uz mam dole 10 kg. Zo zaciatku to bolo hrozne, ale po dvoch tyzdnoch som si zvykla.

bara017

no tak ja stale pokracujem a myslim ze to ma na mna naozaj dobry vplyv:) zase isli nejake centimetre dole v pase:))) takze sa uz toho nepustim a sladke nedam do ust, len vynimocne..

vikinkaa

majuska, mne osobne to pomohlo ze nejem sladkosti odvtedy nemam problem s menstruaciou a je pravidelna, bezbolestna.ale je pravda,ako mira spominala ze slane syry nejem vobec maso tak dva krat do tyzdna maximalne.vyskusaj a myslim ze ti to pomoze:)opakujem nejem buchty, kolace, zakusky , cokoladu, caj ani kavu nesladim.obcas rano papam musli a zmrzku tiez dam ale zas nie kazdy den :Duz ani v podstate nemavam chut na nieco sladke ak ma to nahodou prepadne kusok ovocie ju zazenie:)co sa tyka toho rajca, ten mam rada aj ja.asi raz do tyzdna si kupim falsu toho pupavoveho takze daj si v pohodke:)