Tampóny = nebezpečensto pre zdravie

Príspevok v téme: Tampóny = nebezpečensto pre zdravie
kiki na

Ahoj, o tampónoch sa tu už popísala dosť. Ale ja by som chcela vedieť, aby sa do tejto témy zhrunuli ich mínusy=nebezpečenstvá pre zdravie. Ja tampóny používam iba do spoločnosti, doma a noc zásadne vložku! Veľa sa tu už o tom písalo, ale chelo by to niaky súhrn. A tiež som si o nich vytvorila názor že nie su bohvieako zdravé, aj keď to pohodlie a voľnosť je super, ale ja teda položím svoje zdravie pred pohodlnosť, no nie? Tak poprosím o odpoveďe niakych odborníkov, ale aj laické názory, len prosím nie také že "vložky sú smradľavé a nehygienické" a "baby čo ich používajú su prasce", lebo aj s tym som sa už stretla:( Taktiež poprosím a čo najobjektívnejšie názory.

kiki na

ak vás to zaujma tak tu máte tu diskusiu... www.diva.sk ... ale zase treba to brať tak že väčšina prispievatelov sú ešte deti (ale aj ja som :D )

kiki na

a inak mám 15... a s takýmito názormi som sa stretla na jednom internetovom fóre... a ja som sama nimi bola veľmi zhnusena, lebo som vtedy používala len vložky!!!! predsa tampón robí v podstate to isté ako vložka, len vnútri tela, tak aký je v tom rozdiel? jedine v tom že baby z tampónmi tú "krv" vlastne ani nevidia, ale istotne tam je.... zatial čo zakrvavavená vložka ti padne na nohavičkách do očí hneď, tak isto aj ten krvavý zápach (aj keď mňe to niako moc nesmrdí).... asi je iba v tom rozdiel.... že vložka vyzerá "menejhygienicko"

kiki na

v pohode, neberiem to ako útok:) ja som tu čítala o polypoch na maternici, nadmernom vysušovaní stien, a zavedený tampón robí super "hniezdo" pre rôzne baktérie a neviem čo ešte, ktorým je menš. krv plná.... vlastne to isté robí aj vložka.... s tým rozdielom, že tkeď sa ti tie baktérie rozmnožujú na tampóne, majú o dosť ľahší prístup k maternici... ale niesom si tými to informáciami na 100% istá, takže ma za to nenapádajte, ok? :D
a pre mňa najdôležitejšie je vlastne , že ťa to vlastne "tam dole" zaťažuje, takže určite dobre robíš, že aspoň na noc si dáš vložku, nech si to tam odýchne....
a ešte mám výhrady aj k zavádzaniu.... predsa normálne tampóny bez aplikátorov nie je možné zaviesť bez toho, aby si nemala na rukách niake baktérie.... ok, umyješ si na wc ruky, ale dotkneš sa rukami ptom aj dvierok wc kabínky.... ptom svojho oblečenia... ktovie čo všetko sa naň počas dňa dostalo... atď. .... toto je teda môj názor

......

kikina neviem koľko máš rokov,ale podľa mňa taký názor akože vložky sú " smradľavé a nehygienické"môžu mať len mladé baby,ktoré ešte nemali žiaden zdravotný problém.Ja tiež používam tampóny len do práce aj to ich mením niekoľko krát. Doma a na noc tiež používam vložky.O tej hygiene a smrade by som polemizovala,záleží na "nositeľke"ako sa o hygienu stará.Teraz sú rôzne vlhčené obrúsky tak je to len na samotnej žene.Pokiaľ chce niekto šetriť a mení si to 2x do dňa tak verím že to cítiť je.Súhlasím s tebou že celodenné používanie tampónov je nezdravé a je treba to striedať.Tiež mi dlhšie trvalo,kým som presvedčila svoju dcéru,aby to kombinovala.Našťastie si dala povedať.

poliewoocka

Ahoj Kristinka,
ja pouzivam kombinaciu vlozky-slipove vlozky-tampony. Vlozky mi vyhovuju jedine always, ale sensitive neznasam, strasne zle saju:(Tampony jedine Tampax compak, su super, lebo su s aplikatorom, cize pouzivanie je maximalne hygienicke a lahucko sa zavadzaju aj najvacsie velkosti:)Slipove carefree neparfumovane. Tampony pouzivam, ked niekam idem, ci uz v skole, do mesta, do fitka, solarka, ked idem behat a tak. Neznasam ten pocit, ked som mimo domova a doslova to zo mna vyteka, ked dlho sedim a vstanem, to je otras:/ vtedy mam pocit, ze to mam az v ponozkach..strasne. Vnoci zas len vlozky, to je jasne..dnesne tampony su bezpecne, uz sa fakt malokedy prihodi, ze by sa pretrhla snurka alebo nieco podobne..ano, je tu riziko TSS, ale ak pouzivas najnizsiu absorbciu, aka ti vyhovuje a pravidelne ich menis, nemalo by sa n ic stat. Tampony dost vysusuju sliznicu posvy, ale nie je pravda, ako tvrdia mnohe baby, ze ta "zapchavaju". Ony tekutinu nasaju do seba. V lete zas pouzivam tampony castejsie ako v zime, lebo ked si dam vlozku, cela sa na mna lepi, kvasi to tam potom a taka som nejaka nesvoja, spotena a tak:( potom mam potnicky a dalsie neprijemne veci:/ Takze..zhrniem to..vsetko ma svoje plusy aj minusy, nech nikto nikoho neodsudzuje, kazdy nech pouziva, co mu vyhovuje..ak ale baba pouziva tampony,mala by aspon na noc dat vlozku alebo hocikedy cez den.

alz-bee

No ja osobne praveze nepoznam absolutne ziadne negativum tamponov.Jedine ten syndrom toxickeho soku, ktory sa moze malemu percentu zien pritrafit, tak ale o tom informuju aj v pribalovom letaku tamponov...inak...ake maju negativum?ved ked si ich pravidelne menim, tak co sa mi moze stat? (ale neber to ako utok, lebo ja momentalne fakt neviem, ze ake negativum okrem syndromu toxickeho soku mas na mysli)...a na noc samozrejme aj ja pouzivam vlozku. A inak pozri si stranku
www.merien.sk
a tam pisu o tzv. menstruacnom pohariku, tak to by ta mohlo aj zaujat:))