Koloidné striebro + oči

Príspevok v téme: Koloidné striebro + oči
arwen 2

Zdravím, potrebovala by som poradiť ohľadom očí. Už od januára ma trápia zápaly očí, našli mi tam aj stafylokoka , vykvapkala som niekoľko antibiot. kvapiek+kvapiek proti alergii+kotiko. masť, V apríli sa to o polovicu zlepšilo, ale cítim, že to nie je to,čo predtým, tak som si kúpila koloidné striebro, aby som posilnila imunitu+zabojovala proti stafylokokovi a občas si kvapnem striebro do očí. Nie je to nebezpečné? AK je to ok, koľko si toho môžem kvapkať? Ja to robím takým spôsobom, že si namočím vat. tampón do strieb. vody a vytlačím tie kvapky do očí asi tak 4 kvapky do každého oka. Neznehodnocujem tým tampónom striebro? Nevadí,ak si kvapkám ešte potom aj iné kvapky? Liečim sa na glaukóm, takže ich nemôžem vysadiť+ mám od očnej Opatanol. Čo by si mi na tie zápaly v očiach ešte poradil? Môžem pri aplikácii striebra nosiť kontaktné šošovky? U nás stojí striebro cca 10 €. Nedá sa niekde kúpiť lacnejšie? Ďakujem za odpoveď

RNG

inac jedna kvapka do kazdeho oka kvapatkom je dost. Takze spotreba koloidneho striebra len na oci a kvapky do nosa je minimalna.

RNG

arven, ja som povodne v mojom obchode v Lucenci nainstaloval malovyrobne zariadenie na vyrobu striebornej vody, ktore produkovalo poloautomaticky pomerne kvalitnu striebornu koloidnu vodu. Zialbohu pre mnozstvo problemov som musel predajne zavriet(teda dal som na to pokym konatelke) a tato az donedavna predsa len pokracovala s vyrobou aspon striebornej vody. Neviem, aka je situacia s nou, lebo sme kompletne stratili kontakt(neozyva sa uz skoro rok)
Kedze vyroba striebornej vody nie je az tak nakladna, aj ceny boli podstatne nizsie , nez inych. Co sa deje na Slovensku neviem, lebo tam nezijem. Takze zialbohu ti neviem poradit v sucasnosti ziadny domaci zdroj.

arwen 2

Ďakujem RNG za odpoveď, už som mala obavy, či robím správne. Ešte by som sa chcela opýtať na dostupnosť striebra v lepšej cene, nevieš kde by sa dalo zohnať?

Lenka.

RNG a kolko krat dennne si možem kvapkať zriedeny citricidal? Aby som si zničila bakterie? Ked si stlačim nos tak citim akoby hnis, mam operovanu prepažku pred pol rokom a odvtedy to citim. Dik

RNG

predavaju male spray flasticky, musia byt celoplastove, bez kovovych suciastok. Do nich si naplnisd koloidne striebro alebo roztok citricidalu(35 kvapiek na liter vody, silnejsie uz zacina stipat a tato odporucena koncentracia vyhubi prakticky vsetky mikroby)
Koloidne striebro obsahuje mikroskopicky malo striebra(okolo 10 mg na liter=10 ppm) a nevyvolava ziadnu fotosenzitivitu.
Nakoniec tieto roztoky netreba striekat, daju sa rovnako dobre kvapkat kvapatkom.
Koloidne striebro sa nesmie nicim riedit ani nic do neho pridavat, lebo sa znici jeho ucinnost.

arwen 2

Kde sa dá kúpiť striebro v spreji? Nereaguje ak je vstreknuté do očí nejako so slnkom? Kde sa dá zohnať roztok GSE a čo to vlastne je?

RNG

ja pouzivam koloidne striebro do oci uz roky. Kazde rano si striekam spray do oci a obcas aj cez den, ked si citim ze ma oci stipu.
Zasadne sa oci nedotykam spinavymi rukami, ked si ich chcem pobrhlit, najprv si nastriekam koloidnym striebrom ruky,pockam aspon 2-3 minuty az potom sa dotykam oci a nosnej sliznice.
Obcas pouzivam aj roztok GSE/citricidal v koncentracii 6 kvapiek/4 kvapky na dl vody. Je silne baktericidny a protiplesnovy, davam si ho do oci aj nosa pri akychkolvek naznakoch infekcie.
Tiez ho mam v spray flasticke.