:::::Stava zo zemiakov -ako alkalizator::::::::::

Príspevok v téme: :::::Stava zo zemiakov -ako alkalizator::::::::::
zemiacik

chcela by som sa oytat ci ma niekto skusenosti s pitim stavy zo suroveho zemiaku ....vraj to uzasne alkalizuje prekysleny organizmus a lieci problemy so zaludkom....prosim nech sem prispeje kazdy kto k tomu ma co povedat aby sme nasli nieco s cim sa vieme rychlejsie dostat z prekysleneho stavu v akom sa zvacsa vsetci nachadzame...ocenujem nazor aj od RNG-ho.....dakujem...ps:na miestne je aj otazka kedy najlepsie pit tu stavu ci nalacno alebo pred spanim atd.....?

vhodné

for preco: Reakcia na príspevok Dnes 9:57 Vlastné telo nám poradí veľmi dobre. Je potrebné ho dobre počúvať a hlavne si jeho signály správne interpretovať. Telo vám ohlási prostredníctvom chuti, aké látky mu chýbajú a sú pre neho momentálne! vhodné. Vaše telo vám neohlasuje, že čokoláda je to čo práve potrebuje, ale ohlási vám chuť na sladké napr. Túto chuť treba interpretovať správne napr. konzumáciou ovocia, alebo vlašské orechy opražte na sucho a dajte na to med. či ovsené vločky s medom. Toto je správna a zdravá reakcia na impulz tela chuti na sladké. Je iba na vás ako to pochopíte a ako túto chuť telu dodáte. Inak viete, že ak zjete sladkosť, vaše telo to na chvíľu upokojí ale potom to vyvoláva agresivitu a nepokoj? Jedná sa práve o cukor- jed. Skúste zdravšiu formu.

vhodné

Zemiaky sťahujú kyselinu v tele, sú zásadité a zdravé. Už moc prekombinujete to čo sa má a nemá, to čo je zdravé atď. Osobne som šťavu zo zemiakov skúšala niekoľkokrát a zaberá veľmi dobre napr. pri alergii, bolesť kostí- reuma atď. Neužívať príliš často, demineralizuje telo. To jest spolu s kyselinou vam odplaví aj minerály. Veľmi vhodné je to užiť po užívaní ATB, očkovaní atď. Stiahne nežiadúce látky, ktoré sa v nich nachádzajú.
Príprava- zemiaky, bez tých hľúz, najlepšie nové zemiaky poriadne vydrhnúť kefkou a dobre umyť, dáme variť do neoosolenej!!!! vody v šupke až kým nie sú mäkké. Tá voda nemá vôbec žiadnu chuť. Pije sa to vlažné- ani teplé ani studené. Ešte lepšie urobíte ak si z toho pripravíte chutnú polievku postup ako som opísala, zemiaky môžte ošúpať a pokrájať do polievky a pridáte uvarenú mrkvu a kaleráb. Spomenutá mrkva a kaleráb majú veľmi podobný účinok ako zemiaky. Pripravte si to tak raz za týždeň, častejšie by som neodporúčala. Malým deťom by som pre tento účinok odporučila skôr mrkvu.

- mira

Zemiaky nie sú naša tradičná potravina. Boli dovezené z Ameriky a u nás by ich zožrali pásavky, keby sa nestriekali.
Jazýček je už dosť rozmaznaný našimi zvyklosťami a nepovie nám, čo telu prospieva. Dobré je študovať tradičné stravovanie ale nie u bohatých, ktoré trpeli chorobami, skôr stravu chudobných a húževnatých.
Tiež sa riadiť tým, čo prirodzene bez umelých zásahov doszrieva v našom klimatickom pásme.
Maria, skutočne tuhé tuky bránia prenosu impulzov, vzruchov a energií, podobne ako napríklad i guma alebo umelé hmoty.

zemiacik

este ma napadlo ze v jednej starej liecitelskej knihe som citala vraj ak by deti zjedli denne pol suroveho zemiaka nemali by pokazene zuby....hmm

preco

Ano, dnes je vsade vela roznych informacii, clovek nevie, co je spravne a co nie. Niekto hovori, ze telo si samo vaziada co potrebuje. Cize nieco nam chuti, nieco nie. Ale to tiez nebude celkom pravda, lebo deti by potom jedli len sladkosti a cokoladu a pili sladke napoje. Takze ani vlastne telo nam niekdy neporadi.
Detom tie zemiaky davam, ale len raz za cas.

[zruseny12]

PRECO
ak ich maju radi,tak ich nechaj,nech zjedia aspon jeden den v tyzdni...
je to fakt tazke,ked vsade sa pise a radi nieco ine...
kazdy si musi najst cestu k svojmu telu asi sam,lebo co jednemu pomoze,druhemu moze uskodit...je to velmi INDIVIDUALNE...
a este tazsie,ked sa jedna o deti,lebo nevies presne,co je pre nich spravne atd.

[zruseny12]

-MIRA
takze,ked nejem vela STUZENYCH TUKOV,tak by ten prenos nervovych vzruchov mal byt ok?
fakt je to taky zacarovany kruh,to nase LUDSKE TELO...

- mira

O draslíku sme už písali veĺa. Problém nedostatku draslíku v krvi je problém ochabnutých, uvoľnených , oslabených obličiek, ktoré prepúšťajú veľa draslíka a vylučujú ho močom. Je to začarovaný kruk, pretože ďalšie dodávania draslíka spôsobuje ďalšie uvoľňovanie obličiek...
Preto konštatovať nedostatok draslíka z krvi je skreslené.
Zvýšiť množstvo draslíka je možné len spevnením obličiek a dodaním vyváženého spektra všetkých minerálov. Najlepšie prirodzenou cestou z biozelenín pestovaných na nehnojenej pôde a nebrúsených bioobilnín.

Na prenos nervových vzruchov je lepšie ako dodávanie draslíka odsledovať si príjem stužených tukov, ktoré bránia prenosu nervových vzruchov, to je hlavná príčina, nie nedostatok draslíka.
Okrem toho prebytok draslíka spôsobuje oslabovanie srdečnej činnosti arytmiu a ďalšie problémy.

RNG

Surove stavy zo zelenin aj zemiakov vcitane maju rozne liecebne ucely. Je to hlavne kvoli enzymom, ktore sa varenim znicia, ale ak kvoli inym zivinam a vitaminom citlivym na teplo.
Alkalizaciu zemiakovou stavou by som ake asi neodporucal, lebo zemiaky su v prvom rade silny zdroj skrobovin, ktore sa v zaludku premienaju vplyvom kyselin a enzymov velmi rychlo na cukry. Zemiak ma vysoky glycemicky index, takze pochybujem o tej alkalizacii velmi silne.