Psoriaza - zmiernovanie priznakov, liecba

Dano_

Už asi dva roky mi s psoriázou pomáhajú rybky Garra Rufa ktoré si doma chovám. Nedokážu síce robiť zázraky, ale dokážu vybrúsiť lúpajúce sa psoriatické ložiská na hrúbku zdravej kože. Niektoré ložiská sa stratia úplne, niektoré sa len stenšia no po čase sa lúpu znova. A ja si podľa potreby dám kúru s rybkami zas a zas ... Asi to bude nekonečný príbeh, ale dá sa s tým vcelku normálne žiť. Určite je to lepšie ako vysávať ráno lupiny z plachty, alebo sa denne mazať kortikostereoidmi. Ja som si svoje riešenie problému s názvom psoriáza našiel . Všetkým ostatným držím palce.
PS: Predám použitú nádrž s vybavením a 250 ks rybiek. Tel.: 0944 262 363

kvido

mam velke problemi mam kozne ochorenie ale nikto nevie co to je ja sam neviem zcoho to mam a trapi ma to velmi a hlavne sa hanbym sa zato,,prosim o pomoc prosim ,,mozem zaslat aj foto, piste prosim na emal,,dakujem

M_M

no ahojte,takze prave som docital celu temu tak sa ponasnazim vam poradit..tak ako vascina ludi co sem pise aj ja mam psoriazu,uz je to asi 5 rokov,mozno aj viac co mam priznaky.teraz mam 20 ,mlady chalan som no, takze ma tato choroba trapi o to viac ze je "viditelna"..u mna je to asi tak ze na roznych miestach tela mam fliaciky ktore sa nejak nechcu stratit :) a smozrejme hlava trpi najviac ,po celej vlasovej casti mam same lupiny a cervenu kozu,kedze sa mi dari skrabat sa tak mi aj dost padaju vlasy...
doteraz som sa liecil tak ako vacsina,ku koznemu a na mastiach..po precitaci tejto temy tu je mi to az smiesne,daivonex,belosalic,kupel,ano toto vsetko poznam..ibaze ludia uvedomte si to,co som si ja uvedomil iba pred kratkym casom..
tieto lieky vas neliecia,nepomozu vam tak ako nepomohli mne,psoriaza nie je ochorenie koze,je to ochronie vnutra cloveka,to co vi videte na povrchu su iba dosledky tohoto ochorenia a clovek je taky hlupy ze sa snai riesit iba to co je vidiet..to ze vam sa vas fliacik zmensi nie je riesenie,prestante ho natierat a budete ho mat taky ako pred tym,alebo vacsi,mozno sa vam aj spravi dalsi..a budete opat viac mastit a natierat..a budete z toho len viac a viac zufali..ja viem ze je to super pocit ked sa vam zda ze sa vam ochorenie zlepsuje,viem co je to mat vsade lupiny a skrabat sa do krvi..ale maste vam nepomozu..bohuzial..
dalsou vecou su vedlajsie ucinky: strie,cudoval som sa z coho,ved som nebol tucny,uz ani nerastiem..samozrejme..kortikoidy..tak isto sa nestacim cudovat aky som chlpaty,na prsiach ramenach a aj na chrbte..opat kortikoidy...
ako som uz napisal psoriaza je ochorenie vnutra cloveka,ja som sa pred casom odpoculo pani ktora bola v tv ,ze sa vyliecila z psoriazy (bolo to spomenute aj tu v diskusii,nejak to potom umrelo)..nasiel som to na nete a siel som ku tomu lekarovi..je to alternativna medicia,ziadne lieky..v skratke najskor vam doktor spravi akesy testi,no proste vynde vam z toho graf kde sa vam ukaze tore vase organy nepracuju spravne..u mna to bola pecen (asi ako u vacsiny psoriatikov) a oblicka..teraz chodim kazdy tyzden na liecbu,zatial,bohuzial nemam nejake obrovske uspechy,s ktorymi by som sa tu mohol chvalit,ale necakajte zazrak za tyzden...ja verim ze tak,ako uz vela ludi sa vyliecim..viem moze sa vam to zdat hlupost,a masina na peniaze ale ak skutocne mate psoriazu viete ze clovek vyskusa vsetko aby sa toho zbavil.. clovekproste musi zmenit svoj zivotny styl..poradim vam to co mne poradil doktor Šuch, : vyhodte lieky od kozneho,to je zaklad,iba vam skodia..vela pite,nie sladke vody,cistu vodu !!,ziadna mikrovlnka,nepite mlieko,nejedzte kuracie maso z obchodu...vase telo je plne toxinov a tie musite odstranit,to je cesta ako bojovat s psoriazou..
ja som sa rozhodol ze sa jej zbavim,aj ked mam toho teraz vela,skolu a ine povinnosti,zdravie je na prvom mieste..chcem vystudovat,popritom zarabat,chcem tetovanie, a chcem posilovat (cize proteiny a kreatin k tomu) ale povedal som si ze zdravie je na prvom mieste a tomu podriadim vsetko !!ak by mi aj liecba u dr Šucha nepomohla,damian tu pisal vela dobrych prispevkov tak snad nieco z toho pomoze..
ak by mal niekto zaujem tak odpurucam pozriet bioharmonia.sk (je tam aj reportaz s tou pani,co tu bola spomianana)
a prepacte mi gramatiku,je dost hodin a nejak sa mi nechce po sebe to kontrolovat..

yrrem

ahojte vsetci
zajimalo by ma ci niekto nievie ,ci sa neda ziskat nejaky prispevok na liecbu...stoji to kopec penazi!!!

RNG

na tu mast s B-12 mam link:
www.freepatentsonline.com
Tam je uvedene aj zlozenie, ale nie som si isty, ci tam nie je omyl pri vitamine B-12, ktoreho su tam velke kvanta, vyse 70 mg na 100 gramov kremu.
Kedze sa jedna o komplexny kyanid, mozno sa tento v tele roztocov(demodex foliculorum, mite, a ich roznych crevnych bakterialnych osadeni)rozklada na volne kyanidy a to ich usmrti, a mozno znici aj rozne bakterie, co prenasaju)
Tak ma napadlo, ci by aj B-17, tiez komplexny kyanid nebol rovnako ucinny proti nim.
Nemam to na kom vyskusat, lebo nikto v mojich blizkych nema ani psoriazu, ani rozne ine kozne choroby, ktore mozu byt vysledkom demodexu a roznych bakterii, co prenasa.
Inac rozne kozne zacinaju velmi casto zvnutra, ked sa telo snazi cez kozu nieco vyhodit a potom sa to skomplikuje ci uz mikrobami alebo tymito spomenutymi mikroskopickymi korovcami, ktorych mame na kozi a v kozi zijucich hromady.
Casto sa miekedy v literature dokonca tvrdi, je vlastne sa nejedna o parazity, lebo maju uzitocnu ulohu menit mrtvu kozu na drobne fliacky a tym sa odstranuje postupne odumreta koza, ktora by inac narastla do velkych hrubok a bola by zivna poda pre rozne plesne.
Takze ho nazyvaju dokonca symbiotom.
A podobne, ako je v crevach a inde nejaka ta rovnovaha medzi mikrobami, tak je udajne aj na kozi nieco podobne, kde su brane do uvahy aj tieto mikroskopicke korovce, nielen probiotika,ine mikroby vcitane bakterii, plesni a kvasnych a hnilobnych kultur.

damian

Optimista dozaista, psoriaza nema takmer NIC spolocne s genetikou. Dedicne su parazity a sposob zivota, dedicne je prostredie, v ktorom rodic-dieta prebyvaju.

damian

Keby ludia vedeli a videli, ake jednoduche je zbavit sa psoriazy, hlavu by si bili o stenu. Technika je absolutne jednoducha. Len to odhodlanie je uz rec o inom.

RNG

Vo Svajciarsku vyskusali viaceri krem a tinkturu vyrobenu z vitaminu B-12 a avokadoveho oleja s velkym uspechom na psoriazu. Je to ruzovy krem a nedostal sa na trh, hoci ho ponukli az 12 farmaceutickym spolocnostiam.
Zrejme sa da aj podomacky namiesat z tekuteho vitaminu B-12(sublingual drops) a co sa jedna len o avokadovy olej ako ucinnu zlozku, to neviem, ale avokadovy olej ma plno nezmydelnatelnych zloziek(unsaponifiables).
Mozno by bolo dobre do toho pridat aj vytazok z Mahonie equifolie, ktora je tiez velmi ucinna na rozne kozne problemy.
Pozri tiez -odkaz odstránený- a -odkaz odstránený-

rakos

Na psoriazu je veľa spôsobov zmiernenia choroby, lekári odporúčajú ich používanie meniť, lebo nie na každého pôsobí každý "overený" spôsob rovnako. Jeden spôsob vyrobky.vargad.net Ľudia, čo tu skúsili, hovoria, že sa pomocou tých výrobkov vyliečili z tohoto nepríjemného ochorenia.