Existuje taka, ktora este neuzivala HAK?

Príspevok v téme: Existuje taka, ktora este neuzivala HAK?
fufinka

No mozno zvlastna tema, ale zaujimalo by ma to. Ved kazda baba v mojom okoli uziva HAK. Mam problem s pletou, ale kvoli tomu brat HAK? Co si o tom myslite. Akurat teraz sedim u sesterky a sa o tom bavime, ma podobny nazor ako ja, ze Hak je svinstvo. Lenze preco potom vsetky tu HAK beru? Ved co sa tyka ochrany su aj ine moznosti, co sa tyka akne, tak je to jedna z moznosti. Tak existuju aj baby, zeny co to nebrali?:)

CMu_Q

iwa 89 - niekde som citala ze je "dobre" brat HAK na isty cas a nasledne ju vysadit a tak lahsie otehotnies,.... vela ludi to odporuca

ja osobne som zasadne proti tomu, necem si dietatko urobit na zaklade chemickych zasahov, ale ak by to niekomu pomohloo a bez nasledkov, tak nevidim problem....

CMu_Q

elly - alchemilkovy caj robi zazraky :) mne dost pomohol aj co sa bolesti tyka, aj pravidelnosti, mala som takisto ako ty - nepravidelnu menstruaciu, niekdey 26, inokedy 46 a pod... teraz sa pohybujem 28-33,... skus pit kazdy den, snad ti pomoze - lebo mne teda pomohla :) a zdravie ti to nezniciiii :)))

ellyy

no jo no asi to tiez budem brat nikdy som to nechcela brat ale mam 22r a mam od 14 nepravidelnu menstruaciu...a uz ma dost stve ked neviem kedy ju dostanem lebo stale mi meska raz za cas vynecha alebo pride aj dva krat do mesiaca...a to mam priatela a ked aj mame kondom tak sa potom vzdy stresujem ci niesom tehotna a to len moja menstruacia zase hapruje...strasne...:-(

silvik22

okrem toho s HAK sa spajaju aj rizika- napr. nador. ochorenia (sice chrani pred rakovinou maternice ale jej dlhodobe uzivanie potencuje vznik nadorov prsnika), dalej je to riziko trombozy- tu ale je to riziko opodstatnene iba u zien, ktore maju na vznik takychto koagulacnych poruch geneticke predispozicie (a to zeny zvacsa nevedia), preto ja by som HAK ani nebrala- iba v nevyhnutnom pripade na upravu menstruac. cyklu inak urcite nie.

Lucinka87

Mam skoro 22 rokov a HAK neberiem, a moj gynekolog sa akosi ani nezbiera mi ju predpisat, aj ked mam menstruacny cyklus nepravidelny.. On tvrdi, ze sa to upravi samo.

silvik22

ja neberiem HAK, teraz nechcem dieta, este studujem, s priatelom pouzivame len kondomy alebo mame prerusovany styk a to uz 2 roky, moja kamaratka tak isto a ona takto zije asi rok a pol.