Endometrioza

Príspevok v téme: Endometrioza
Michaela17

Ahojte, chcela by som Vás poprosiť o pomoc pri liečbe endometriozy. V apríly som sa zobudila na neskutočné krče, nasledovala pohotovosť a diagnóza - cysta na ľavom vaječníku (nemala som predtým žiadne príznaky, bolesti, a tak). Ihneď má operovali, resp. mala som podstúpiť iba laparoskopiu, ale pri nej mi zistili aj cystu na pravom vaječníku, takže ma ihneď rozrezali. Keď som sa prebrala z nárkozy, mala som za sebou laparoskopiu a klasickú operáciu. Lekár mi povedal, že som to musela podstúpiť nakoľko to pozná a na 99% mám endometriozu. Jeho prognóza sa na 100% potvrdila. Momentálne som 8týždeň po zákroku, mám za sebou 2injekciu Zoladexu, nesiem to strašne ťažko. Najhoršie na tom celom je, že sa cítim ako hypochonder. Mám ukrutné bolesti v krížoch, podbrušku a hlávne zo spodu. Nemám nikoho vo svojom okolí, kto by trpel touto chorobou. Prosím o rady, hlavne posunutie dopredu, či je to ok, mať takéto stavy. Neviete mi poradiť niečo na zmiernenie a hlavne začlenenie sa do normálneho života ... vopred veľmi pekne ďakujem ... Michaela