operacia prsnika-pooperacna rana

Príspevok v téme: operacia prsnika-pooperacna rana
VierkaV

Prosim pekne o radu. V utorok som absolvovala operaciu prsnika no rada kde mam stehy mi zacala hnisat a uz sa aj trosku zapalila. Aka je starostlivost?
Nesprchujem to miesto len prelepujem, takou lepiacou kockou a dezinfikujem vzdy ked idem dat novú. Nemám to nechat vetrat alebo je správne to prelepovať. Už fakt neviem čo s tým.

Peto T

Popri už uvedenom, užívaj vitamín C, aspoň 3x500mg denne, s jedlom. Je nevyhnutný pre správne hojenie. Veľa piť. Na zváženie ešte doplnkový zinok.

Nevhodné pri poruchách obličiek a metabolizmu železa alebo medi.

delphia

neviem na zaklade coho usudzujes, ze utocim. nemam preco. len pisem svoj skromny nazor na zaklade svojich nemalych, uz pomali 23 rocnych skusenosti osetrovania ran.

kate.

nechapem preco na mna tak utocis. samozrejme zalezi od zariadenia, kde bola operovana. ja som mala to stastie, ze bola v nemocnici kde je lepsia starostlivost, oproti inej nemenovanej, kde prepustaju dva dni po operacii (aj tazsich) pretoze nemaju lozka. zene iba povedia dvihnite ruky do vysky ramien a ked to bez nejakych velkych problemov vie urobit, pustia domov. kazdopadne je to na jej uvazeni, nakolko sa citi ze je to vazne, aby cakala do stredy.

VierkaV

ste zlate.... :D operovana som bola na kramaroch a nemozem povedat krive slovo na starostlivost na pooperacnom. pustili ma domov si myslim ze v dobrom stave, lebo nebolo mi zle a prsnik ma nebolel v ramci moznosti. Bohuzial trosku mi zacal hnisat vo stvrtok az vecer co bola iba mala bodka. Chybou asi bolo ze som to prelepovala a nepolepsilo sa. No dnes sa to nezhorsilo len to svrbi a na dotyk trosku boli, no nie je to tak zle. Nic odtial netecie a dezinfekcnym roztokom to "drzim na uzde". Zajtra idem ku gynekologovi a uvidime. Chcela som len poradit co robit aby sa to nezhorsilo, lebo ja tieto veci dost prezivam. :D Mojim nestastim bolo len to, ze moj prsnikar robi len v stredu a gynekolog mal akurat vo stvrtok a piatok dovolenku :D

delphia

kate je rozdiel medzi operaciou a operaciou. teba zo srandy 5 dni v nemocnici nedrzali a ju nepustili by po zakroku domov, keby ta operacia si vyzadovala hospitalizaciu. nemyslis? napr. vyberanie znamienka je tiez v podstate operacny vykon a predsa nie je spojene s hospitalizaciou...
vierka do zajtra uvidi ako sa rana bude "spravat" a nemusi cakat do stredy, ale ma moznost ist do nemocnice na gynekolog. ambulanciu na osetrenie. ale verim tomu, ze do zajtra sa jej rana ukludni

kate.

tiez ma to prekvapuje. mna pustili z nemocnice po piatich dnoch a to som mala este mensi rez. no asi by som minimalne volala osetrujuceho lekara, alebo isla do nemocnice nech sa na to pozrie lekar. necakala by som do stredy.

delphia

nevidim na tom nic nestandardne, ze po malom chirurg. zakroku na prsniku(oper. jazva je 4 cm) sa pacientka objednava na kontrolu o tyzden, ked sa jej zaroven vyberaju stehy. ak je dostatocne edukovana, tak sa dokaze o ranu postarat doma bez problemov. kultivacia je za potreby az v pripade, ak by doslo k masivnej infekcii, resp. az k abscesu. ale podla toho, co vierka napisala, tak tam absces zrejme nie je.to by nala bolesti a teploty.

lek

Od utorka nikto z chirurgov nevidel operacnu ranu?trochu zvlastne. Ak mas problem s ranou a myslis si, ze sa nehoji tak ako sa ma a ze doslo k hnisaniu, tak treba ist na chirurgicku ambulanciu, necakaj az do stredy, musi ta vysetrit chirurg, ktory tam bude. Infikovane rany treba hneď spravne osterit, odobrat kultivacie.