Bolesť očí

Príspevok v téme: Bolesť očí
Daniel_PO

Dobrý deň. V posledných dvoch až troch týždňoch trpím týmito problémami: Bolesť očí, unavené oči, celková únava (ako keby som pracoval 24 hodín denne), chvíľami zhoršené videnie, bolesť hlavy, bolesť vzadu na krku, čím to môže byť, alebo aspoň nejaké rady mi dajte. Pracujem takmer každý deň s notebookom dosť hodín plus sedavá práca. Za rady vopred Ďakujem. Daniel

zlatica2

Unavené oči sú galiba, netreba to zanedbávať, kúp si napríklad reviophtal, to je celkom v pohode a jedz veľa antioxidantov, napríklad čučoriedky, mrkva:)

olivia8

Daniel, čo sa týka stravy, unavené oči potrebujú hlavne karotenoidy,čo sa týka ovocia najlepšie sú marhule, čerstvé aj sušené a pomaranče. Zo zeleniny hlavne kapusta, špenát a mrkva. A slnečnicové semená každý deň tak 2- 3 polievkové lyžice. Keď sa nedá obmedziť práca s počítačom, tak občas treba vstať a pouvolňovať plecia a krk krúžením a aj pár očných cvičení zrealizovať.

sisa72

No tak máš ten problám ako ja.. Na tu hlavu Ti nič nezaberie iba začat cvičit.. chodila som na pravidelné masaže, jasné vždy už ked mi bolo strašne.. sice mi to prešlo ale len na chvilku..ja mám už aj prašky od neurologa od bolesti, bola som aj na vyšetreniach a proste nič mi nie je len je to z toho sedenia...Tie kvapky môžeš 3x denne...

Daniel_PO

Pre sisa72:
Až sa hambím povedať, že sedím denne pred počítačom (práca + doma), niekedy aj viac ako 10 hodín. Ešte k tým migrénam...Mávam niekedy silne bolesti hlavy a prečítal som si aké sú príznaky migrény a takmer na 90% sa to zhoduje s mojími. Bol som teraz preč na 3 dni bez počítaču a mal som sa vcelku fajn ale ako náhle som sa vrátil domov a nastal u mňa zasa stereotyp tak sa mi to opäť zhoršilo. A k tým kvapkám. Ako často, resp. kedy si ich mám dávať? Ďakujem

sisa72

No je to z toho že stale sedíš.. a čumíš do počítaču.. ja mam dačo podobné..hlava ta boli chrbtice a oči máš unavené s počitača..ja som mavala už strašne migreny a tak som začala sportovat a je to lepšie.. tiež sedím celý deň za počitačom..oči máš prepracované skus kvapky Visin...