Život po vysadení antidepresív

ketsut

to je normálne ako sa cítiš...ale určite ti psychiatrička povedala, že AD majú účinok ešte mesiac po vysadení..takže sa budeš cítiť celkom dobre..horšie to bude potom, ked budeš čerpať z vlastných síl.
Ja som štyri mesiace bez AD, no a bolo mi už všelijako..aj som myslela, že si dám opať Cipralex aspon štvrtinu, to mi doporučila psychiatrička, prípadne Lexaurin, ale to len vo vypatých situáciach....ale nikdy som si nedala...bez liekov som uplne....
nechcem sa opať vrátiť k AD, ale je to ťažké a veľmi....
teraz si užívam len doplnky....Bkomplex, zinok, vitamíc C od Damiána, lebo pri užívaní AD sa mi zhoršila plet, boľavé vyrážky....tak užívam tieto prírodné produkty...okrem toho B vitamíny a zinok sú určené na nerstvo a kožné problémy....
Opýtaj sa na čo chceš, ja ti rada odpoviem.

EKJ

Pre kesut:
Ja som tiez mala panicku poruchu a brala cipralex 10mg, posledny rok len stvrtinu, bala som sa to uplne vysadit a je to tu.utorok som vysadila, 1 den v pohode a v stredy trocha kordinacia a videnie divne a teraz piatok zacinam citit seba, svoju kozu, otvara s ami mozog neviem je to zvlastny pocit ale zaroven ma sem tam prepadaju take stavy a je mi miestami do placu....viem ze to je kvoli vysadeniu a ze bude dobre lebo uz mi bolo fajn a vsetko som si presla atd...mam otazku , ze ci si aj ti mala prve dni take taske a potom bolo ok? kolko ti to trvalo? velmi pekne dakujem, eva

bibba

ahojte wsetci... ja som prestala brat lieky po dwoch rokoch uziwania. a to som brala rano na depresie a wecer na spanie... stalo sa to necakane a neplanowane. isla som k rodine na dwa tyzdne na prazdniny a do batoziny som si omylom zabudla pribalit lieky w tej rychlosti. prwe dni boli trosku kriticke ale teta mala nastastie lexaurin doma, tak som si dala aspon take nieco slabe par krat a potom to uz islo dobre samo od seba. uwedomila som si ze je to wsetko len wo wasej hlawe. a clowek sa dokaze zmenit aj bez liekow ak ma snahu zmenit swoj ziwot, swoje myslenie a swoje postoje... wzdy budem mat w sebe taku skrytu melancholiu ale musim powedat ze ja som sa zazracne dostala z depresii.

RNG

Ketsut, mozno to je hladina serotoninu, mozna ine.
To by mohli zistit len pri vzati vzorky z mozgu, a to sa samozrejme nerobi.
Takze to je len domnienka lekara, a statisticky najpravdepodobnejsia(odhadom 80%).Davka 5-HTP je 2x50 az 100 mg denne.
Lieky, ktore davaju lekari su chemikalie, ktore blokuju(spomaluju) rozklad serotoninu(reuptake, SSRI)).
To iste samozrejme mozes dosiahnut aj branim St John's Wort(lubovnik bodkovany).
Tento ma ucinok SSRI ale aj zaroven zvysuje hladinu norpinephrinu, dalsieho doleziteho neurotransmitera, dokonca zvysuje nepriamo aj hladinu dopaminu.

Potravinove doplnky sa spravidla mozu miesat az na vynimky, lebo nemaju bocne ucinky a ked nemaju rovnaky ucinok v tele, nemusis sa bat predavkovania.
Vlastne aj predavkovanie s nimi je dost nepravdepodobne, az na SJW, kde si musis davat pozor , lebo privela serotoninu moze viest k serotoninovemu syndromu
Na pravidelne pouzivanie(co neodporucam) je 3x300 mg(0.3% hypericinu a 3% hyperforminu)kapsule.
Moja zena napr pouzije pri depresii alebo ked ma mat nejake vacsie spolovcenske podujatie naraz 3 kapsule SJW, pripadne po 6 hodinach to zopakuje a potom dlhe dni nic.
Spotreba serotoninu a inych neurotransmiterov totiz velmi kolise a staci si ich doplnit v case potreby

ketsut

RNG

ja potrebujem upravovať hladiny serotonínu, tie vraj pri mojom ochorení mi spôsobovali nepríjemné stavy..tak mi to vysvetlila lekárka...preto si myslím, že potrebujem na prírodnej báze si pomocť....

Dakujem veľmi pekne za rady....vážim si vaše názory aj ochotu všetko vysvetliť jasne a vhodným spôsobom....Nech sa vám darí!

ketsut

RNG
dakujem veľmi pekne za vysvetlenie!

- ako často sa uzíva 5-HTP?
je možné užívať spolu s ním aj olej z pupalky a boraka, prípadne damian?

- nemá toto užívanie vedľajšie účinky, pri spoločnom užívaní?