Alergia na roztoce - liecba desenzibilizaciou

Príspevok v téme: Alergia na roztoce - liecba desenzibilizaciou
rudozmarsu

Pred asi rokom a pol mi zistili alergiu na roztoce. Ja si sice myslim, ze tato nebola povodcom vtedajsich zdrav. problemov, ale nic ine okrem alergie na roztoce sa nasim doktorkom nepodarilo najst, tak sa rozhodli ze "pravdepodobne" je za tym ta alergia. Co uz no, nakoniec sa mi zda ze moje problemy boli skor traviaceho povodu nez alergiou na roztoce..
Kazdopadne nahovorili ma na liecby desenzibilizaciou - tu je o tom viac info www.stallergenes.sk

No, mna skor zaraza, ze tato liecba ma trvat 3-5 rokov... Zatial som vydrzal nieco vyse roka, ale uz mi to lezie na nervy chodit kazdy mesiac k doktorke kvoli tomu ze mi pichne pod kozu do ramena alergen...

Je tu niekto taky co s tym ma skusenosti? Na horeuvedenej stranke pisu, ze neskor je mozne, ze si to pacient picha sam - toto mi moja lekarka teda nepovedala a obavam sa ze ani nepovie lebo v podstate ma z toho asi kseft.

Teda by ma zaujimalo ci niekto je tu taky, co si to podava sam, alebo ma akekolvek skusenosti t s touto liecbou.

Udajne keby som sa rozhodol prestat s tou liecbou, by to mohlo mat v buducnosti nasledky - tomuto neviem ci mam verit.

Alergicka1

Prosim vas, na alergiu na pel uzivam tabletky Stopalerg - chcem sa vsak opytat, neviete niekto ci zaberaju aj na roztoce???

dracica-vt

Dobry den alergicka mi zistila ze mam alergiu na pel,na brezu,a na roztoce chcela by som sa spytat ze na roztoce mozem dost roztoce od inej osoby?DAKUJEM.

aler.

Dobrý deň. Tiež mám pocit, že alergológovia - ako všetci lekári - potrebujú pacientov, nie zdravých ľudí:). Otázka je, do akej miery im dôverovať, že hľadajú najlepšie riešenie pre chorého /resp. pre svoju kasičku/.
Lekárka môjmu synovi po 3-mesačnej symptomat. "liečbe" navrhla vyššie spomínanú desenzibilizáciu. Keď som sa jej pýtala na podrobnosti (aj vedľajšie účinky v mladom organizme), znervóznela a dala mi len letáčik. Ja na to, že sa ešte poobzerám na nete ohľadom informácií a rozhodnem sa a ona len: " len neverte šamanom". Lenže ona ako odborníčka mi k tomu nič nevedela povedať! Nechcem hazardovať so zdravím syna, naozaj od septembra často kýchal a svrbeli ho oči, po zistení alergie na roztoče bral tabl. Cezera a sprej Nasofan, čím sa odbúrali príznaky.
Mám teraz jej návrh odsúhlasiť alebo radšej hľadať iné možnosti odstránenia alergie? Napr. magnet. biorezonaciou, alebo čo by ste mi poradili? Ďakujem.
Neviem, či som urobila dobre, ale zatiaľ sme Cezeru vysadili /mám dojem, že v ňom vyvoláva nervozitu a výbušnosť/. Zatiaľ sa drží. Verím, že sa detská imunita vyvíja, nechcem však niečo zanedbať, tak sa pýtam, hľadám informácie a zvažujem... Najjednoduchšie je nechať lekára "liečiť", ibaže je to vždy to najlepšie pre pacienta? Sú iné - alternatívne - postupy strašiakom pre klasických medikov? Páči sa mi jedna veta od detského lekára /podotýkam z nemocnice, nie súkr. ambulancie/, že verí všetkému, čo pomáha:)

RNG

Nuz co sa tyka plesni v byte, tie treba vsetky dokladne odstranit. Su na to vysusovace, vzdusne filtre ale najma protiplesnove pridavky do malovky.
Rastliny v byte su mozno atraktivne, ale privela ich je skodlive, prave kvoli plesniam, co maju v pode.A rozhodne nepatria do spalni.

RNG

Vzdusne alergie sa daju zmiernit znacne branim Quercitinu(3 x 500 mg) vitaminu C, a roznych cistiacich enzymov, ktore vycistia alergeny z tela.
Ale v prvom rade sa treba postarat o cisty byt, tj pravidelne vysavanie vysavacom z HEPA filtrami, umyvanie kobercov, caste menenie podusiek(aspon kazdy rok) a vyhybanie sa paperovym produktom, ktore su hlavna zivina pre roztoce, spolu s telesnym odpadom, najma drobnymi kuskami koze, co sa z nas opadavaju neustale, vyse gramu denne. A tiez drobne kvapocky, najma pri kaslani, ktore prenasaju aj mikroby a su zdrojom bielkovin, ktore mozu tiez vyvolat alergicke reakcie u druhych.

Spargelsuppe

Este dodam, ze mam 31 rokov a cez leto som nemohla fungovat bez stiplavych cukrikov Anticol extra strong v ciernom obale. Musela som mat proste takyto cukrik v ustach sustavne.

Spargelsuppe

Mne tiez nikdy nic nebolo, ale od polovice roka 2010 zijem v Rakusku v oblasti Karnten. Klimu ovplyvnuje mnozstvo velkych jazier. V meste, v ktorom byvam, je mnoho velkych parkov rovnomerne rozdelenych po vsetkych castiach mesta, cize vela zelene a stromov, budovy su vysoke a ulicky uzke, cez stred mesta tecie velka rieka, ktora rozdeluje mesto na dve casti, co viac ako 85 percentnej vlhkosti vzduchu urcite neuberie. V aprili tu prsi sustavne 24 hodin denne cely mesiac a cez leto su kazdy den 35 - 40 stupnove horucavy, ale s tym, ze kazdy den poobede su prehanky a nikdy tu nefuka vietor. Na zaklade toho, co som sem napisala, musi byt kazdemu jasne, ze prave tu su idealne podmienky pre plesne. Cez leto 2010 som sa citila byt uplne v pohode, nikdy som nepila kavu, zijem zdravo, kazdy den cvicim, zjem vsetko do radu, ziadne diety, ziadna cukrovka, pitny rezim dodrziavam... Vo februari 2010 ma zacali strasne svrbiet usi, zo zaciatku som tomu nevenovala velku pozornost. Neskor som si vsimla, ze svrbenie usi prichadza vzdy po jedle a po umyvani vlasov, strasne ma svrbia usi, ked mam mokre vlasy, ale aj ked zmenim miestnost, napriklad vojdem do kupelne, alebo do obyvacky, kde su na stene stare tapety s bledozltymi a bledosivymi flakmi, v rohu miestnosti velka cierna plesen a obrovsky kvetinac s velkymi kvetmi, ktory ma rozlohu asi 3 m stvorcove a v nom namiesto zeme gulicky, samozrejme vsetky plesnive. V decembri a vo februari som mala velmi silnu nadchu. Pocas prvych troch dni nadchy som kazdy den minula asi 20 balickov vreckoviek a nos som si musela fukat kazde 3 sekundy, z nosa mi sustavne vytekal velmi riedky hlien pripominajuci vodu, ktory sa nedal ani smrkanim nijako vtiahnut do seba, ze by som mohla vyfukanie nosa co i len na dve sekundy oddialit, citila som sa tak strasne zle, ze som si myslela, ze na nadchu zomriem, ale nadcha trvala po kazdykrat iba 7 dni a potom uz bolo zase vsetko v pohode, iba pokozku pod nosom som mala od casteho fukania nosa uplne vyzratu, ze este tyzden po nadche mi odtial odpadavali chrasty. Prvykrat som mala takuto nadchu, ked som mala 18 rokov, odvtedy uz bola kazda dalsia nadcha iba takato. Vzdy, ked som v case nadchy pracovala vo vacsom kolektive, tak vsetci ludia nechapavo krutili hlavami, ze taketo nieco este ani nevideli, ako je mozne, ze si niekto musi tak casto fukat nos a tolko vreckoviek minie... Zistila som, ze svrbenie usi prichadza po trvanlivom pecive (makkucke croissanty zabalene vo farebnom sacku, makkucke zemle, chlieb v sacku zabaleny a nakrajany), po kapustnici, po vine, po paradajkach, po akejkolvek zelenine, ktora bola dlhsie v chladnicke, po fazulovych strukoch, po susenych slivkach a tieto potraviny som vylucila, lebo mnohokrat to nezostalo iba pri svrbeni usi, ale o par hodin po jedle prisla neznesitelna bolest hlavy a vracanie, pripadne o par minut po jedle ma prehnalo. Co sa varenej stravy tyka, velke problemy mi robili kysle polievky, ale aj zemiaky. Nakoniec som zistila, ze co sa varenia tyka, tak zelenina moze byt iba mrazena, ale nesmu tam byt fazulove struky. Kedze najvacsie problemy s potravinami som mala cez leto, kedy sa potraviny rychlo kazia, napadlo ma, ze by to mohla byt alergia na plesne nachadzajuce sa v potravinach. Zacala som si davat velky pozor, aby zemiaky boli vzdy skonzumovane hned po kupeni, pripadne na druhy den, cize v case, ked si este zachovavaju taku tu typicku zemiakovu tvrdost. Lebo v tom byte sa zemiaky rychlo kazia a na treti den po kupeni uz su trochu maksie, sice este nie hnile, ved z hnilych zemiakov by som nevarila, ale mne vadia uz aj zemiaky take, ktore su co i len o trochu maksie ako je ich maximalna tvrdost. Po jablkach ma svrbia usi vzdy, uz ich vobec nejem. No najvacsi problem prisiel v auguste a v sepbembri tento rok. Vzdy, ked som vysla von z bytu, tak uz po dvoch, alebo po troch nadychnutiach som pocitila, ako sa mi strasne rychlo vysusuje a upchava nos, ako sa mi vysusuju pery, ako mi trpnu ruky a ako mi prudko klesol tlak, citila som sa na odpadnutie. Pitny rezim som dodrziavala, ale nepomahalo to. Ked tento pocit na mna prisiel, musela som okamzite zajst do najblizsej kaviarne, ci cukrarne a dat si silnu kavu, najlepsie dvojite espresso, to bolo jedine, co mi pomohlo, hoci som kavu nepila nikdy predtym, len akosi instinktivne som po nej siahla a ked som zistila, ze pomaha, pila som ju dalej. Cely august a september som mala pocit, ako keby mi vzduch neprichadzal do pluc, ze pri nadychu sice cez nos prejde, ale na ceste medzi nosom a plucami sa vzduch niekam vytrati a do pluc uz nedorazi z toho vzduchu skoro nic. Ale piskanie v plucach som nemala a ani ziadnu bolest v plucach. Ked sa ochladilo (zaciatok oktobra), tak problem s dychanim perstal. Iba obcas som to pocitovala v kupelni. ALergologicku som prvykrat navstivila az v oktobri, zatial mam za sebou iba jedno vysetrenie a zistila sa iba velmi slaba alergia na roztoce, hoci mi koberce a vankuse nikdy ziadne problemy nerobili, ale kupelna veru ano a vonkajsie prostredie obzvlast. V teste som mala iba tri plesne (alternaria, cladosporium, aspergillus) a na tieto tri alergiu nemam. Nemam ani na palinu a ambroziu a z roztocov mam iba na pteronyssimus, cize iba tento jeden druh roztocu alergiu, aj to len velmi slabu. Ja som ale prisla k alergologicke s podozrenim, ze som alergicka na plesne. Okrem toho nemozem nosit kovove retiazky na krku, ani zlate, lebo mi pokozka na krku alergicky reaguje na kazdy kov, este aj na dva malicke kovove kruzky, ktore su sucastou zapinania napriklad na umelych goralkach, ale alergia na kov mi par tyzdnov predtym u kozneho zistena nebola. Problem s alergickymi reakciami na kovy mam iba na krku, nikde inde na tele nie, este mam aj strocjek na zuby, ktory je fixny kovovy, obsahuje nikel a chrom a doteraz som nemala ani jednu aftu. S gombikmi na rifliach problem nemam a kovove retiazky urcene na krk, ktore mi na krku robia alergicke reakcie, bez problemov mozem nosit na zapasti namiesto naramkov a alergicku reakciu tam nemam. Toto vsetko som u alergologicky povedala. Zatial som dostala antihistaminikum a tyzden pred kontrolou ho mam vysadit. Ako bude postupovat dalej? Budu sa robit dalsie testy, ktore budu obsahovat aj ine plesne, nielen tie tri, na ktore alergiu nemam? Ma tu niekto podobne problemy ako ja a bola mu diagnostikovana alergia na nejaku plesen? A ak ano, tak na aku?Plesne predstavuju pre alergikov obrovske nebezpecenstvo, stacilo mi, ked som si precitala tuto stranku:
www.schimmel-schimmelpilze.de

DJ00850

skor ako pchat penize do liekov odporucam investovat racej do stroja ktorý to vie relane riesit odporucam si objedna na tento stroj ukazku www.luxforlife.sk

firma ktora ma 110 rocne skusenosti ....

kaca23456789

Dobrý deň. Máím otázku ohľadom Desenzibilizácie... kto to absolvoval ? aké boli výsledky ? Mne bolo povedané že bude lepšia injekčná forma.

1..Otázka: koľko po tom bolí ruka ?

2..Otázka: Je to nieaké štiplavé alebo podobná gebuzína ? Prosíííííííím poradťe !!!

Vdaka.

karioll

tvoje nazory su z takeho sveta,ze ako to ze zomrel,predsa mu nic nebolo

kazdy v inom casovom horizonte a inou silou alergie zareaguje
ak ti nic nebolo,mozes dostat taky astmaticky zachvat,ze ho neprezijes.iny ma najprv sopel,potom kycha,potom atopicky ekzem a az potom skonci u astmy.tam aj tak skoro kazdy alergik skonci.jasne som ti napisal o stalorale,preco sem zasa pleties injekcie?alternativna liecba neexistuje,prides o peniaze aj o zdravie