Pre vsetky milenky! Prosim citajte!

Príspevok v téme: Pre vsetky milenky! Prosim citajte!
"postihnuta"

Mile damy - milenky! Nejdem Vas odsudzovat. Viem, ze vsetky co tu piste nie ste vypocitave, ale zial zalubene. Aj napriek tomu, ze je to silne, budte prosim rozumne a nebudujte si svoje stastie na nestasti inych! Niektore mate mladsich, niektore starsich partnerov. Okrem toho, ze ublizujete nic netusiacej, castokrat milujucej manzelke, myslite prosim aj na deti svojich partnerov. Som dieta rozvedenych rodicov, ked som mala 20 rokov. Teraz sa mi asi rozvadzaju susedia- obidva rozpady vztahov su pre neveru!A to este nehovorim, kolko vztahov sa takto rozpadlo v okoli, alebo kolko ludi na okolo podvadza ci je podvadzanych. Vy si myslite, ze ked Vam partner narozprava, ze nie je vo vztahu stastny alebo ze im to neklape, ze je to pravda? Smiesne! Kazdy vztah riesi problemy. Ludia su individualne osobnosti a tak su casto ich nazory odlisne a problemy sa riesia hadkami, nervozitou- nie len v partnerstve, vsade! Ak nejaka rodina aj riesi nejake problemy, maju sa riesit vzajomne a nie tak, ze si jeden najde dalsieho partnera, ktory ho polutuje, vypocuje a postazuje si na toho "zleho" partnera. Ak si Vasi partneri stazuju na svoje zeny ci priatelky, skutocnost je taka, ze ich lubia a preto su s nimi. Mozno maju nejake krizy a problemy, ale vy ste pre nich len fyzicke a psychicke rozptylenie problemov. Pri vas sa odreaguju, ale ostavaju s tymi, ktorych lubia! Chlap totiz ked miluje, tak o svoje stastie bojuje, za akukolvek cenu!!! Ak by chceli byt s vami, tu bolest ktoru sposobia by isto pretrpeli a zvlast ak tie vase vztahy trvaju tak dlho! Viem ze je to tazke, ale vy sa trapite a este aj sposobujete trapenie inym! Stoji to zato? Ak uz nemate vlastnu hrdost, rozmyslali ste niekedy nad detmi svojich partnerov? Ohlasujem sa preto, lebo mi uz tato nezodpovednost a bezcharakternost lezie na nervy. Nasi mladi susedia mali v manzeltsve posledne dost hadky. Deti, peniaze, domacnost a tak...klasika v manzelstve. Zena to riesili tym, ze si pisala s ludmi na pokeci a nasla si mladsieho milenca. Prva na to prisla dcera, ale mama tvrdila, ze je len kamarat. Hm...jasne, deti nie su sproste! Uz to prasklo a zistil to aj manzel! Hadky, ublizovanie a krik su na dennom poriadku. Vcera v noci som stala pod oknami cinzaku a triasla sa strachom, lebo ich dcera - 17 rocne dievca chcelo z toho vsetkeho skocit z balkona. Mile milenky, viete co vsetko spravi vasa laska- navyse vlastne asi ani nie stastna s nami detmi?! Ich maly syn tomu este moc nerozumie, ale verte tomu, ze vsetko co doma vidi si zapamata! A dcera? Je vo veku, kedy spoznava vlastne lasky, okutakava si opacne pohlavie a tak. Co myslite, ze to spravi s jej psychikou? A to uz chodi z toho k psychologicke! Ja Vam teda poviem co! Mam 25 a nedokazem verit, ze raz nebudem podvadzana, lebo sa moj mily zalubi, alebo mu prepne, lebo ho zvedie nejaka krava, alebo naopak prepne mne, ublizim mu, alebo si znicim rodinu. Viete ake su tie myslienky bolestne??? Som dost silna osobnost, znesiem vela a nedam si ani skakat po hlave, ale od rozvodu svojich rodicov a vnimania tohto egoistickeho myslenia na okolo som neuveritelne ziarliva. Nicim tym seba a obcas aj svojho partnera. A rovnako su na tom moje dve sestry! A komu za to vdacim? Jednej krave, co uz rozbila zopar manzelstiev, resp. ich narusila, ale nie stastne pre odpustenie vydrzali. A to to ani nebola mlada zaba, pri ktorej by len otcovi po 40- tke preplo a chcel si dvihnut ego! Vsetko to boli a zije sa s tym dost na hovno, tak sa prosim nad sebou zamyslite. Dakujem v mene vsetkych rozvedenych deti a ich matiek (obcas aj otcov)!

salatka

Byvala.... normalne somsa v tom ptvom odseku a pol tvojho prisevku uplne nesla.. lenze u mna sa to zacalo iba teraz, je tomu iba tyzden, co som sa s jednym kamaratom dohodla, ze budeme milenci..viem, ze robim velmi zle, ale nemozem si pomoct, on je clovek, ktory ma vzdy chapal,od zaciatku sme si super rozumeli a pomahali si ... a som po rozchode tri mesiace, nehcem novy vztah, lebo nan nie osm este pripavena a v podstate mi to takto vyhovuje.. pritom vsak viem, ze velmi ublizujem jeho sucasnej frajerke..ale zase to je aj na jeho vedomi a svedomi, lne dufam, ze sa to nikdy ona nedozvie.. ja rodinu zatial nechcen, teda necitim to tak... mozno sa to o par mesiacov zmeni, mozno.no neviem.. uvdime ako to bude plynut..ale jedno viem, ze takto nam to vyhovuje obom ... a preco to nevyuzit.... aj ked to je smutne a budem tu za to urcite odsudzovana..ale kto nezazil,nepochopi ...

xi3

milá \\\"postihnutá\\\", mrzí ma, že ti tak ublížili, ale uvedom si jedno, tebe neublížila milenka, tá konkrétna žena, keby nebola ona, prišla by iná.. tebe ublížili tvoji rodičia, genetickí darcovia. nevedeli sa cez problémy preniesť inak ako hádkami a vzájomným osočovaním. susedia dtto.. a tým ublížili svojim deťom, tým, ktoré boli zmyslom ich bytia.. počula som o chlapcovi z rozvedeného manželstva, ktorý získal dve mamy a dvoch otcov - nebolo by toto omnoho krajšie riešenie? manželstvo tvojich rodičov neklapalo. obyčajne to však nie je chyba len jedného z nich.. nejdem rozoberať teraz, či je chudiatko chlap alebo je chudiatko žena.. podľa mňa ním nie je ani podvádzajúci ani podvádzaný, každý je vinný svojim dielom (samozrejme až na výnimočné prípady, povedzme ako ten od dobrej víly..)

milá dobrá víla,
v prvom rade gratulujem, že si si dokázala šťastne usporiadať život a prajem ti naozaj úprimne, aby ti to čím dlhšie vydržalo.
nevera nie je hit, nevera je ľudská prirodzenosť. ľudia nie sú prirodzene mnogamný živočíšny druh. to, že v niektorých kultúrach je mnohoženstvo, to nie je výnimka. naopak, kresťanstvo dotlačilo polygamné tvory do pevného (naozaj?) zväzku, ktorý nesmie byť za žiadnych okolností (ach jaj!) rozdelený.. manželstvo je tu preto, aby aj slabí chlapi mohli mať nejakú ženu, aby sa nejaká na každého ušla...
a donedávna socializmus umožnil slabým a neproduktívnym, aby si našli mnoho krát aj omnoho lepších partnerov,než akých potrebujú, rozdiely sa stierali, každý mal prácu istú, výnimoční boli nežiadúci a preto potláčaní a deptaní.. preto teraz toľko rozvodov - rovný rovného si hľadá a v manželstve je samozrejme nespokojnejší ten lepší.. dnes je doba iná, ťažká.. prežijú najsilnejší.. a tí najsilnejší sú aj najzaujímavejší a najžiadanejší.. tí, čo dokázali, že prežijú a uživia rodinu. nedivte sa milenkám, že tiež chcú chlapa, ktorý jej a jej deťom zabezpečí pekný život..
pozrite si pozorne staré čiernobiele filmy.. koľko rokov tam majú páriky, ktoré sa dávajú dohromady? nie sú tam vždy chlapi omnoho starší ako ženy? náhoda? že takí boli vtedy herci k dispozícii? ale kdeže, taký bol vtedy život.. muž si vybral pre život ženu až vtedy, keď bol vyzretý a zabezpečený, keď vedel, že svoju rodinu uživí.. zostarol, zoslabol, jeho žena pri ňom dozrela a nadobudla skúsenosti.. a našla si mladého milenca, ktorý pri nej vyzrel, nabral skúsenosti a ďalej ich poskytol svojej mladej žene.. toto je ľudská prirodzenosť..
spýtate sa možno v duchu, či by som si toto myslela, keby sa to stalo mne.. ano, myslela.. bolo by mi ťažko, ale som presvedčená, že preňho robím maximum, aby bol so mnou spokojný. viac nedokážem. ak príde lepšia, príde.. bude to bolieť ale bude to prirodzené a nevyhnutné.. viem ale, že na mňa a deti sa on nikdy úplne nevykašle. je na mne dať mu aspoň toľko čo on mne, aby sa to nestalo. chlapi nemilujú ako my, chlapi fungujú na zodpovednosť za svoje samičky a mláďatká.
ešte by bolo veľa čo písať ale dcérka ma volá :o)) pááá

bývalá

Ja som si predtým než sa to stalo tiež hovorila, že také niečo by som nikdy nedokázala. Ale nikdy nehovor nikdy. Nie, nechcem sa obhajovať, nebol to dobrý krok v mojom živote, veď práve to chcem tlmočiť súčasným a budúcim milenkám. Nechcem tu rozoberať konanie toho muža, prečo to urobil. Bolo by asi zaujímavejšie, keby to popísal on sám... Som šťastná, že som z toho von, že sa to nikto nedozvedel, zvlášť jeho manželka a deti. Aj tak cítim, že som im ublížila, hoci o tom nevedia...
Bola som po rozchode, bála som sa nového vzťahu, no cítila som sa sama aj napriek tomu, že mi chlapi nadbiehali, no tento sa nedal odbiť. A ja som sa potrebovala o niekoho oprieť. On to cítil a asi preto konal ako konal. A ja som bola v danej chvíli slabá. A možno som v danej chvíli fakt potrebovala iba sex. Asi po mesiaci som zistila, že sex mi nestačí. Chcela som rodinu. Bola som nešťastná. Trápila som sa. Nevedela ako s tým skončiť. Kde nabrať silu. Išla som na spoveď, ktorú som ukončila slovami: "Ja neviem, čo mám robiť". Farár mi povedal: "Vy viete, čo máte robiť." V tej chvíli som cítila, že tie slová ma znova postavili na nohy. A dokázala som to.
Okolie ma pozná ako rozumnú ženu. A predsa - pochybila som. Priznávam si to a ľutujem. Avšak aj to bola pre mňa istá životná skúsenosť, na základe ktorej som pochopila, čo vlastne v živote chcem. Svojho cieľa som sa nevzdala - a ako som už spomínala, mám skvelého manžela a krásne bábätko, ktoré sa ku mne práve ozýva z postieľky... Týmto chcem vlastne apelovať na tie, ktoré s tým chcú skončiť a nedarí sa im to: buďte silné! Oplatí sa to... Krása a hodnota života je ukrytá v niečom inom... A pre tie, ktoré milenkami neboli: ani nechcite byť!
PS: na to obdobie sa snažím zabudnúť, ale nedalo mi, aby som takýmto spôsobom neoslovila ženy, ktoré sú súčasnými i perspektívnymi milenkami.
Prajem Vám všetkým krásny deň....

dobra vila

"postihnuta", tento clanok si podala naozaj skvelo a rozumne! A zhodujem sa s tvojim zmyslanim. O tomto som aj ja neraz rozmyslala, ze by som sa asi zrutila, keby som sa dozvedela o nevere svojho partnera. Nechapem, preco je to v dnesnej dobe taky hit, lebo ano, je to tak, je to HIT! Nemyslim si, ze to bolo stale taketo, iba to bolo viac utajovane, resp.diskretne. Dnes maju ludia ine zmyslanie, ved aj mladez je uplne ina.
Niekto tu pisal prispevok, ze milujuce milenky strasne trpia. Ale sa pytam, PRECO do toho sli??? Nemali s tym ani zacinat!! Ked niekto zije uz v zlom vztahu, rozpada sa to kvoli inym veciam a je temer iste, ze ten vztah konci, tak dobre...ved bude slobodny! Ale inac?! Nie su tie dievcata schopne si najst volnych chlapov? Pochopim, ked sa niekto do niekoho zadiva, ale aj tak. Tak isto sa zadiva do ineho o nejaky cas. Treba iba vyckat a hlavne sa nevrhat bezhlavo do takychto situacii. Taktiez uznavam, ak niekto naozaj o tom druhom nevedel, ze je zadany. V tom pripade za to dotycna/y naozaj nemoze.
Ale najst si milenku iba tak, aby sme si vyplnili problemove, ci IBA volne chvilky?! Ved to je chore...po case to aj tak skonci.

Vo svojom okoli som sa s takymto niecim uz stretla. Blizka kamoska sexovala so zenatym chlapom (svojim sefom!), ktoremu sa teraz v novembri narodila dcerka!! Ma pritom ale 39 rokov a uz 15 rocneho syna. Jeho zena je velma pracovita a svedomita (poznam ich oboch, pracovala som na recepcii cez leto tam, kde oni vlastnia restauraciu). A to ani nevravim, ze kym som pracovala na recepcii, ten typek balil mna! Ze kedy mu dam klucik od izby, aby mi spravil prijemny vecer... a to ma doslova chytil a tahal za ruku... no comment...
Myslim vsak, ze tuto nejde obvinovat iba jedneho. Ten chlap je v mojich ociach nula...podviedol si zenu (verte mi, nielen s mojou kamaratkou...!!) o dva mesiace na to, ako sa mu narodila dcerka. Asi stvrt roka spolu sexovali pravidelne, az ju nakoniec trhol a ona sa mu este doteraz doprosuje, aby ju prisiel pretiahnut!! doslova...
A z nej mi je tiez rovnako na blitie... vedela ze je zenaty, ona totiz pracovala priamo u nich v restauracii ako casnicka... Zena vecer bola s malou a doma a manzel viedol vtedy pub. Doslova ho tam ona zvadzala, nafotila si do mobilu nahe fotky a ukazovala jemu, co na to hovori...On sa jej samozrejem po case spytal, ze kedy mu to ukaze nazivo!...a uz to slo...
Zdviha sa mi zaludok z takychto bezcharakternych ludi...Ten chlap je sracka, ta sikovna zena si ho vobec nezasluzi...a ta baba je sprosta ako tago! Pozna moj nazor, podala som ho aj jej! a nic z toho...ved jej staci, ze vie dobre kefovat...
Ale preco sa dvoch sprostych ludi musia trpiet dalsi traja? Zena a dve deti...

bublik

mam kamosku, ktora bola milenkou, zamilovana ako hrom a ta druha, jeho zena bola podla neho a neskor teda aj podla nej hystericka krava, ktora mu robila sceny, cicala peniaze a nicila mu zivot. Ked moju kamosku nechal pre inu, dostala sa na druhu stranu a odrazu bola tou hysterickou kravou ona. Od tej tretej sa dozvedela co vsetko o nej narozpraval a pochopila, ze to nie jeho zena bola strasna, rovnako ako ani ona nebola strasna, ze chlap si povymysla historky len aby ospravedlnil svoje svinske spravanie a vzbudil lutost... chlapom netreba verit, najma tym nie, ktori podvadzaju svoje zeny.

"postihnuta"

byvala,

dakujem. Presne toto bol ciel mojho odkazu. Bola to ticha prosba, aby aj ostatne zeny prip. muzi zacali mysliet ako ty. V inej teme z mojho prispevku vznikla len hadka a vzajomne urazanie pri presadzovani vlastnych nazorov, az ju nastastie uzamkli. Nepotrebujem na tuto temu polemizovat. Chcela som len poskytnut nazor z opacnej strany, ak ma niekto problem sa rozhodnut a urobit krok, ktory sa tebe podaril. Som rada, ze si stastna a podarilo sa ti nepostavit stastie na nestasti inych. Drzim palce, aby to klapalo co najdlhie a nevstupil do toho niekto aj Vam.