čim dalej tym viac znamienok. Co s tym?

Príspevok v téme: čim dalej tym viac znamienok. Co s tym?
šumienka

Ahojte! Mam rada slnko, leto, rada sa opalujem ale vzdy s mierou a pouzivam faktor 30 čo je myslim si celkom postacujuce. Nohy mam aj tak blede ako stena :D. Mam vsak problem s tym ze pocas poslednych rokov mi vzniklo mnozstvo drobnych znamienok. Zatial mi to este tak nevadi, ale nechcem aby vznikali dalej. Neda sa s tym nieco spravit? Nejake doplnky stravy, vitaminy, strava? poradte mi prosim. Dakujem

jerry74

Cawes šumienka.Napisem Ti nieco z mojej osobnej skusenosti...do 16 rokov som nemal ani jedno znamienko,ani jednu pigmentovu skvrnu...potom to zacalo, najprv drobne znamienka...potom postupne rastli,rozlievali sa v kozi...az museli niektore podozrive ist prec...doteraz mi ich vybrali 36,na roznych miestach tela,som jak vojnovy veteran teraz,sama jazva:)a stale sa objavuju nove a nove:)pravidelne kazde 3mesiace musim chodit ku koznej lekarke,ktora ma dokladne prezrie,ci sa nieco podozrive nedeje.Odborne sa to vola porucha pigmentacie,vela ludi ktory v detstve alebo v mladosti zhoreli na slnku,tak ako ja,ma teraz tieto problemy v dospelom veku.Ja sa teraz vobec neopalujem,proste mam zakaz,na tvar pouzivam of50,tak isto aj na ruky,ked nosim v lete tricko.Moja rada teda znie,prestan s opalovanim,viem zo zaciatku to bude tazke,ale postupne si na to zvyknes...ja by som to rad teraz vratil spet,keby to slo,tie jazvy by som menil za zakaz opalovania.Dalsia rada navstiv kozneho lekara,aby sa ti nato kukol...vela ludi odklada navstevu lekara,dojdu az ked je neskoro...kozna rakovina je velmi nebezpecna.Nechcem Ta strasit,ale bud prosim zodpovedna k svojej kozi.Maj sa slnieckovo:)

mnamka257

nechcem ta strasit, ale moze to byt aj nebezpecne...dobre si ich pozoruj-ci sa nezvacsuju, nemenia tvar...ja by som na tvojom mieste zasla ku koznej lekarke alebo k lekarke, ktora sa specializuje na znamienka-tie su dost drahe, ale je to iba na tebe

kiki na

No tak môj osobný názor je, že znamienka sú zlaté:) Ale pravda, to ti nepomôže:) Najprv som ti chcela poradit natierat sa opaľovacím krémom, ale vidím, že ho používaš, aj vysoký OF, čo je super, najmä v dnešnej nebezpečnej dobe:) Možno by si mohla skúsiť ešte vyššie Of, 5O, to sú špecialne detské alebo do vysokých hôr. Ale neručím za to:) Znamienka sa dnes dajú odbnorne odstraňovať, klasickou operáciou a aj laserom... a hlavné na ne dávaj pozor, aby si ich ničím mechanicky netrela, to môže byť spúšťačom vzniku rakoviny kože, takisto dávaj pozor na zväčšujúce sa znamienka, ktoré menia farbu a pod. zmeny znamienok, to sú tie príznaky rakoviny kože, ale dúfam že som ťa nevystrašila, to riziko je u teba viac ako mizivé:)