RNG, Tlak na hrudniku

Príspevok v téme: RNG, Tlak na hrudniku
usiko

RNG /aj ostatni, ak mozu pomoct.../, poprosim vas o radu. Priatel zacal pred mesiacmi pocitovat strasny tlak na hrudu, bolo to len sporadicke, raz mesacne a samovolne to preslo.....
minuly tyzden sa to zhorsilo, museli sme do nemocnice.....
priznaky-
- obrovsky tlak na hrudi, niekde v oblasti hrudnej kosti,
-problemy s dychanim, nevedel sa poriadne nadychnut;
-naval potu, ked mu je takto zle
-samovolne to prichadza aj odchadza, alebo je to silnejsie alebo slabsie....

Boli sme v nemicnici, na internom a neurologickom, kde mu vysetrili:
-rontgen hrudnika spredu a zboka -v poriadku
-rontgemn chrbtice-v poriadku,
-brali mu krv, v poriadku;
-ekg-v poriadku
-tlak krvi - 100/60
-premeriavali mu reflexi kladivkami a neviem cim,- v poradku.....

zaver bol taky ze je zdravy clovek, a ze to moze by zacviknuty nerv v hrudnom kosi, ale to je tazko odhalit, lebo je to tam akesi neviditelne ci co....ak by sa to zhorsilo, ma ist ihned na kontrolu.....

no, lenze tento vikend sme si dali oddychove dni, nerobili sme nic, len sme boli na nakupoch, hladali sme stolicky, on soferoval, stravili sme v aute a v obchodoch dve hodiny, takze sa mu to vratilo, lebo ho to vycerpalo....do vecera len lezal v klude a vecer si upratal jednu skrinu, zasa to bolo spat, ten tlak na hrudi.....neviem, vravi, ze ked sa rozrusi, tak je to tu spat...ale ono sa to vracia aj ked je kludny.....

vsimli sme si, ze je to horsie, az neznesitelne, ked sedi v aute a soferuje.....dnes ma odviezol na stanicu, kedze sme isli sutom, tak ho ten hrudnik bolel, potom sa isiel najest a dal si liter kofoly a uplne to ustupilo...teraz je domca a zase sa to trochu ozyva......mame pocit, ze ci to nie je z nizkeho tlaku, lebo sa mu zda, ze ked sa mu tlak zvysi, tak to ustupuje.....ale potom preco v aute je to stale horsie?

neviem, este par slov o nom a jeho zivotnom style>
-ma poruchu metabolizmu - vysoke hodnoty triglyceridov v krvi /od 7 do 15/, vysoky chgolesterol , liecime to lipanthylom, lebo zmena stravy nepomohla, ba este stav zhorsila.....
-nechuti mu moc maso, neje vyprazane, neje slaninu, ani klobasu a take veci...ak sunku tak cistu sunku, z masa len kuracie prsia.....
-pracu ma dostatocne fyzicky narocnu....
-nema nadvahu, ma nizky tlak momentalne 100/65

co to moze byt? co mame dat este vysetrit? uz naozaj nevieme...

mysleli sme, ze nema dostatok mineralov, pretoze ma od narodenia len jednu oblicku, takze pije len stolove vody, ziadne mineralne...tak skusime kupovat nejake s vyssim obsahom sodika a vapnika, alebo aj magnezia...a budeme viac solit morskou solou...ale neviem, ci to neuskodi jeho jednej oblicke....

RNG, alebo pstatni, ak viete, pomozte prosim...bojim sa onho....dakujem

sevo01

ahoj usiko,neviem ci sa dostanes k mojmu odkazu,ale chcem sa ta opytat ci prisli tvojemu priatelovi na pricinu toho tlaku.ja mam to iste a tiez je to zahada.prosim ta alebo aj niekoho ineho kto ma podobny problem poradte co to moze byt.dakujem.juraj

RNG

Rozne bolesti maju rozne priciny. Dost tazko ich aj vsetky vymenovat.
Ale casto su to vysledky nervovych utokov na myelin(nervova izolacia) alebo zapaly z roznych zamoreni tela. Obsas je to aj vec cirkulacie, kde su jednotlive cievky prilich zanesene alebo krv velmi husta a vytvara sa plno zrazenin(trombusy)
Proti virusom je dobre si zvysovat viralnu imunitu,
na zanesene cievy je dobre pouzivat lecitin na vycistenie
na hustu krv je dobre pouzivat fibrinolyticke enzymi(nattokinaza, lubrokinaza, seraapeptaza, 0 pripadne aj rybacie oleje az do 10 gramov, a vytazok z morskych rastlin pod menom Seanol.
Ziadne z tychto potravinovych doplnkov nema skodlive ucinky a rozne rozsirovane spravy, ze to moze viest ku krvacavosti nie su nicim nepodlozene= lzive.

palo sk

Obdobné som zažil a zažívam ..diagnóza Panická porucha /tam v hlavičke je nedostatok Serotonínu/ kedy som lietal po vyšetreniach a zažíval muká pokiaľ mi nenaordinovali tie správne zázračné lieky... no závery lekárov sa často odlišujú a často diagnostikujú tento stav ako \" tetanický syndróm\"...obe diagnozy majú na vlas rovnaké príznaky .Myslím, že dôsledným vyšetrením krvného obrazu a metódou zapisovania do deníčka kedy, kde v akej inzenzite sa dá tento stav adekvátne posúdiť. Ujo google, ktorý vie skoro všetko horeuvedené choroby pozná a povie informačne viac ako môj príspevok. Prajem veľa zdarvia a správne diagnostikovanie a následné vyliečenie.

TO JE JEDNO

chcel som sa tiez poradit tiez mavam tlaky na hrudi hlavne na lavej strane hlavne vecer ked sedim alebo lezim moze to byt stresom alebo tiez tou chrbticou? pred nedavnom som mal tiez zacviknuty nerv v chrbtici a som v casom strese... pred 2-3 mesiacmi mi robili EKG a aj ECHO srdca a vsetko mam v poriadku...PRI sporte nic nepocitujem...moze to byt srdce ci skor ten stres a ta chrbtica??pls o radu a vas nazor

martin72

Môže byť aj nemusí..,pozitívny výsledok testu síce poukáže na ischémiu,relevantným vyšetrením je však koronarografia(invazívne vyš.)ktorá detailne zobrazí cievy RIA,RCX a RCA v celom ich profile.

martin72

Dziko,
pokiaľ to je od chrbtice alebo psychikou,na to sa neumiera..
Hlavne treba vylúčiť srdcovocievne problémy.
Sprav si jednoduchý test,zožeň si tabletky nitroglycerínu alebo spray s touto látkou(používajú to dôchodci)a v prípade takýchto tlakov to použi podľa návodu.
V prípade,že Ti to nezaberie sú srdcovocievne problémy vylúčené.
Keď zaberie,treba liečiť srdiečko.

Dziko

Pocuj ,,usiko" ver ci never mam skoro presne take iste problemy aj na vysetreniach som bol a nic...strasne vela som hladal na nete a najrealnejsie mi vysla psychicka porucha : ANXIETA !!! skus sa poobzerat tymto smerom...

karioll

rng
mna vobec nezaujima tvoj nazor na mna,je velka skoda,ze nikdy nebudeme na 100% vediet dosah tvojich rad na ludi,ale ved stale plati,ze kazdy je strojcom svojho stastia.
nikdy som teba nenazval dementom
vies aka je definicia potravinoveho doplnku od statneho ustavu pre kontrolu lieciv?
ja ti nechcem kazit ksefty,mne je to jedno,mozem ta len obdivovat ako vies predat,len ma irituju ludia ako ty,taky vsadebol vsetkovie.nie si sice tak strasny ako jeden co vyriesil psychozu a plno dalsich ochoreni vysokymi davkami c vitaminu,ale nic nie je vecne,ze?spomen si na nasu debatu o tromboze a petriho miske.ak tomu naozaj veris,prajem ti,aby si nikdy v zivote trombozu nemal,a keby si ju nahodou mal,aby si dostal rozum a isiel k lekarovi na warfarin