Extremne dlhy a bolestivy porod

tigrica

Maria velmi pekne ti dakujem..
a ty si rodila doma preto ze by ta uz nestihli vziat do nemocnice? Alebo si sa sama tak rozhodla?

[zruseny12]

TIGRICA
tak to ti len prajem...to dobrucke dietatko...
asi vsetko je velmi individualne...

inak mna doma rodil primar nemocnice SKALICKEJ...kym neprisiel on,tak bol pri mne druh...

tigrica

V minulosti ked zeny rodili doma za asistencie duly, alebo porodnej baby, prezilo len cca. 70 percent deti, ked sa jednalo o viacpocetne tehotenstvo, deticky castokrat nemali sancu prezit. Zeny tiez casto zomierali pri porode.

tigrica

Maria ja som cele tehotenstvo bola aktivna ako malo zien, mala som pohybu habadej, chodila som na kurzy pre tehotne, doma som tiez cvicila, chodila som hore-dole, upratovala, ja som neobsedela a vidis :( ale nevadi, mam vysnivane dobrucke babatko :)
Jajka, tiez som rodila na Antolskej a tvoj scenar mi pripominal moj, akurat ze ja som mohla robit co chcem, aj horucu sprchu som si dala, ale nic nepomahalo, bolo to len horsie a horsie a sestrickam som liezla na nervy :( Tiez som pocula o tych mrtvych zenach, zevraj boli alergicke na penicilin, co im dali proti streptokokovi :(( Velmi smutne a zaroven ide cloveka roztrhnut od hnevu..

jajka001_

tigrica, kde si rodila?
ja od prvych kontrakcii po porod tiez 24 hodin, od pol desiatej rano az do druheho dna, presne 24 hodin...sestricky v porodnici mi zakazali chodit a dali mi ukludnovacku, napojili ma na monitor az ked som sa stale chodila stazovat na kontrakcie ktore som mala kazdych 5 minut, celu noc, vraj slabe podla nich, sla som na salu az rano, ked bola vizita, primar ma poslal...maleho som nevladala tlacit lebo ani pit mi nedovolili, ani jest, a potom mal maly otlacenu hlavicku, dodnes neviem ci ho tahali vakuovou pumpou alebo nie lebo v sprave nic nebolo, porod normalny...tlacili ho sestricky...a sitie som vobec necitila, dali mi injekciu od bolesti ale az tesne pred porodom. tiez som strasne utla, prvorodicka, ale urcite sestricky ma mali nechat nech chodim a nie ma nutit lezat na boku ked mam kontrakcie - boze tak ma bolel chrbat...celu noc som nespala, kazdych 5 minut kontrakcie..ja som rodila na Antolskej, ked som pocula o tych zenach co tam umreli - dakovala som po porode bohu ze som to prezila ja aj maly lebo uz som neverila. a tiez dakujem doktorke ktora ma odrodila a zasivala, lebo mi to tak dobre zasila ze som vobec nemala problemy.

[zruseny12]

TIGRICA
NEVIEM CI JE TO PRAVDA...
ale asi ano,lebo ked sa zamyslis tak sportovec ma pevne svalstvo/a ja som mala,sak aj mam uzske boky/...a ta pani ma aj videla,a povedala,ze mam sportovu postavu...atd.
ale zasa druhy porod som mala velmi lahky...az velmi....porodila som doma...bola to rychlovka...
rozdiel medzi tymi dvoma tehotenstvami bol ten,ze pri
1-vom som mala dost malo pohybu a dost som pribrala/mala som rizikove tehotenstvo/a este aj syn bol velky mal 4,10vahu a merial 53-54cm...
pri 2-hom tehotenstve som mala tiez rizikove,ale uz som sa dost hybala a robila vsetko mozne...
tak asi hodne zalezi aj kolko pohybu mas v tehotenstve...a potom jedno z druhym sa to spaja...

lenkalienka

sandy21: ja som prenášala 8 dní, ak by mi pôrod nevyvola, dieťa by umrelo. Mojej tete sa to stalo, vtedy vyvolávačky ešte neboli bežné, môjho bratranca ledva zachránili, plodová voda už bola úplne tmavá. Toľko k "násilnej" vyvolávačke.
K pôrodom doma: keby mal človek istotu, že sa nič nestane, jasné, že by to riskol. Lenže vždy sa môže niečo prihodiť, čo potom?? Rýchli prevoz na operačku a riskovať, že dieťa aj matka to nezvládnu? Inak neviem, skadial si vyčítala, že v Škandinávii tak prebieha viac ako polovica pôrodov. Dala som si námahu a trochu som surfovala po nete (ak neveríš, môžem doložiť aj konkrétne stránky, len neviem, ako sa tu na fóru zobrazujú)

Nórsko: ročne sa v Nórsku narodí 65 000 detí, ale len 250 doma - to nie je ani pol percenta!!!
Švédsko: to je to ešte menej. iba 5 žien z 10000 si zvolí pôrod doma. pôrody doma sú veľmi zriedkavé a švédski lekári ich nedoporučujú.
Fínsko: je veľmi neobvyklé rodiť doma. Iba 0,1% detí sa rodí doma, ostatné v nemocnici, prípadne na ceste do nej.

Neviem, skadial si čerpala svoje údaje, asi z nejakého bulvárneho ženského plátku. Ja z lekárskych článkov.

tigrica

mikee, viem ze v B.S. su taketo moznosti a keby ze viem aky je porod narocny a co ma vsetko caka, bez vahania idem tam... Nabuduce :)
Btw myslis ze tam by som nerodila 29 hodin, ved to bolo fyziologicke..