Má 30 a žije s rodičmi

Príspevok v téme: Má 30 a žije s rodičmi
melany

Priateľ má 30 rokov, zachviľu 31 a stále žije s rodičmi. Zdá sa mi to divné a vadí mi to. Mám pocit, že jemu to tak vyhovuje a nechystá sa osamostatniť. Keď prídeme ku nim domov, tak sme spolu v detskej izbe. Detskej! Znie to smiešne. Už som sa s ním o tom aj rozprávala, ale tvrdí, že nemá peniaze na to aby platil byt a všetko ostatné. A to nie je pravda. Zarába slušne, 850e mesačne má a v novembri mu majú zvyšovať plat. Veď koľko ľudí zarába oveľa menej a dokážu vyžiť. Neviem čo mám robiť. Ľúbim ho ale neskutočne mi to vadí, veľakrát rozmýšľam či ten vzťah vôbec niekde speje, keď z jeho strany je to vždy rovnaké. Sme spolu 2 roky.

lopticka

mrkvator, ja neodsudzujem ludi, ktori ziju so svojimi rodicmi. skor ma vedia rozculit ludia, ktori nemaju ziadnu snahu nieco urobit.
aj moj 29rocny brat zije s mojimi rodicmi, no byvaju v rodinnom dome, on ma velmi dobru pracu a este lepsi plat. ma nasetrenych dost penazi na to, aby si kupil vlastny byt, ale to, ze byva s rodicmi, je ekonomicky dobre pre brata a pre mojich rodicov- nizsie naklady na byvanie ako na jednej, tak na druhej strane.
a porosim ta, nenavazaj sa do mna, ze ma nikto nechce. nepoznas ma , tak neries.

notka

mrkvator, ale aj ini, myslim, ze melany nejde o to, aby on kupil nejaky byt, skor o to, ze on neuvazuje o niecom spolocnom a vlastnom..sama pise, ze to nechce vsetko nechat na nom. teda podla mna, nejde tu o kupu a financovanie bytu, ale o uvazovanie melanyinho priatela o spolocnej kupe a financovani bytu - a to je to, k comu sa on velmi nema..

lopticka

mrkvator, ja zijem s manzelom v byte, ktory som si ja kupila este pred svadbou, cize je len a len moj. to som uz pisala v tejto teme. a tiez som pisala, ze nie je vsetko na muzovi, aby zabezpecil. no ked jej frajer ma takuto primitivnu odpoved, ze budu byvat u rodicov, ked uz budu rodinka, tak je to lenivy chlap, ktory sa nikdy nebude vediet postarat o rodinu. mohol jej kludne dat navrh, aby si obidvaja spolocne kupili byt na polovicu a bolo by to vyriesene. lenze on neprisiel so ziadnym konstruktivnym navrhom!!! radsej si pozorne precitaj prispevky a potom bud mudry!!

notka

melany, tak ja ked som sa s priatelom bavila o tom, ze co ak by som zostala tehotna, tak povedal, ze asi u nich by sme boli, ale snazil by sa co najskor o vlastne. teda o vlastne (myslim nase spolocne) sa snazi aj sam, bez babatka ci s nim. takze pristup tvojho priatela, ak by som bola na tvojom mieste, by bol pre mna jednoznacny dovod na velmi hlboky a uprimny rozhovor o predstave spolocnej buducnosti a tiez dovod na uvazovanie, ci si ten byt fakt neporiesim sama - bez neho..

lopticka

melany, ked tak uvazuje 30rocny muz, tak by som sa ho cim skor vzdala. na co ti je takyto chlap, ktory nebude mat snahu postarat sa o byvanie pre rodinu?
ty si neuvazovala nad tym, ze si kupis sama byt? aj ked na hypoteku

melany

Minule som sa ho opýtala, kde by sme žili keby som ostala tehotná. Povedal že u nás alebo u nich. No neviem kde by sme sa tam napratali. Ostala som úplne prekvapená, že aj keby sme mali mať dieťa tak neplánuje vlastný byt.

melany

Ja by som veľmi rada začala žiť s priateľom...Píšete tu, že je dobré bývať s rodičmi pokým nemá človek našetrené. Problém je v tom že môj priateľ sa ani nepokúša šetriť. Ja už voľačo našetrené mám, samozrejme že nechcem aby všetko platil on.

alzbee

Moj nazor na to je taky, ze ci zena, ci chlap, v 30tke by uz clovek nemal rodicov otravovat tym, ze byva u nich...ved vtedy im uz tiahne cca na 60ku a maju si na stare kolena uzivat starobu, maju si uzivat, ze ich deti uz opustili hniezdo...viem, ze je tazke sa osamostatnit, ale vzdy sa da, ked sa chce...mne samej by sa to priecilo este v 30tke otravovat mojich rodicov. Ja si priznavam, ze sa rodicia este o mna staraju, som studentka, ale verim, ze po skole, ked sa zamestnam sa mi podari osamostatnit sa, nejaky podnajom si najst. Som a vzdy im aj budem povdacna zato, ako sa o mna staraju, ale u kazdeho raz pride cas, kedy by sa mal postavit na vlastne nohy.

juraj.

tak ja mám 35 rokov a bývam s rodičmi.Mám 4 roky priateľku a nič jej nevadilo. Prispieval som našim na domácnosť. Ale povedal som si, že sa neosamostatním a neožením, kým nebudem mať dostatok financiíí. Kým nebudem zabezpečený. Veľa som pracoval. Nerozhadzoval peniaze. A dnes mám našetrené nad 3 mil. Sk. Práve som dokončil rod. domček / montovaný/ za 2,5 mil, bez hypotéky, kupujem si auto / bez leasingu/. Budem sa na jeseň ženiť. Sme zabezpečený, bez pôžičiek. Milujeme sa a tešíme sa na dieťatko. Bud. manželka tiež šetrila a z jej peňazí dom zariadime. A nebudeme plakať, že nemáme z čoho žiť. Ako mnhohé dnešné mladé rodiny. Kam sa ponáhľať. život máme pred sebou. Ale už teraz viem, že ak rodičia budú bevzládny tak im všetku starostlivosť vrátim späť.

dse

Melany sa tera dobre rehoce, ako hádate!

ADAM KRT --- SPRÁVNE NÁZORY. JE MÚDRY A DOBRE NAPÍSAL VŠETKO ČO NAPÍSAL !!!