Moji rodičia

Príspevok v téme: Moji rodičia
lizzie

Dobrý deň,
chcela by som poradiť s tým, ako by som mohla zmeniť vzťah so svojimi rodičmi. Mám 21 rokov, študujem na VŠ a som jedináčik. S rodičmi mám dobrý vzťah, som presvedčená o tom, že ma ľúbia a ja ľúbim ich, ale trápi ma, že ak idem niekam von, musím povedať, kam idem, s kým idem a kedy prídem. Teraz ma napríklad jedna kamarátka volá na diskotéku, no mám strach to povedať doma. Na diskotéke som už bola, ale k tomuto podniku asi majú rodičia nejaké výhrady, bo už neraz mi povedali, že ma tam nie je treba. Pritom tam chodia aj moji známi, ktorí patria k slušným ľuďom. Ani mi už tak nejde o to ísť si tam zatancovať, ale skôr o ten princíp, že tam nemôžem ísť. Keď som povedala kamarátke, že ma tam už nechceli pustiť so staršou sesternicou, myslela si, že som ich asi musela niekedy sklamať. Lenže som presvedčená o tom, že som im nikdy nedala zámienku na to, aby mi nemohli veriť. Nefajčím, nepijem, nedrogujem, nespôsobujem konflikty a podľa mňa som zodpovedná a slušná osoba, ktorá si plní svoje povinnosti. Mám taký pocit, že vo mne stále vidia to 13-ročné dievčatko a nie dospelú osobu a nedokážem pochopiť, prečo ma berú ako nejaké dieťa, keď sa tak vôbec nesprávam. Klamať im nechcem, pretože ak by sa na to prišlo, možno by mi už vôbec neverili a ak aj neprišlo, nedokázala by som sa zabaviť, pretože by ma trápilo moje svedomie. Ako mám teda presvedčiť rodičov, že už som veľká, že viem, čo robím a môžu mi úplne vo všetkom dôverovať? Ďakujem Vám za názory.

karioll

treba sa porozpravat s rodicmi a urcit si hranice,predsa tak ako respektujes ty ich ,musia aj oni teba,v tomto veku

sway

mama kami1 a myslis,ze tvoje keci o tom ako im ma vysvetlit,ze jej maju doverovat pomozu?Mozno spravia obcas kompromis,ale bude ich mat stale za zadkom:-)Ja na druhej strane vravim,ze rodicia maju svoju pravdu,vezmi ma na jedinu slusnu diskoteku,kde sa nepije a nefajci a tancuje vo vsetkej pocestnosti.Urcite pravidla treba dodrziavat - to ano ,hlavne,ked s nimi zije v jednej domacnosti.

mama kami1

Sway, ty si zase mudra. A ty poznas ten podnik a poznas lizzie a jej rodicov, ake maju dovody takto sa spravat?
Fakt uz nejde o diskoteku ani o ten podnik, je najvyssi cas pohovorit si s rodicmi, ze nema trinast rokov. Ak im nikdy nedala dovod na pochybnosti( rodicom), bolo by dobre im pripomenut, ze ma 21 rokov a ze je zodpovena sama za seba. Mozno su rodicia prilis uzkostlivi, lenze sa musia vyrovnat s tym, ze je dospela.
Lizzie, nie je nic zle na tom, ked rodicom povies kam a s kym ides a kedy sa vratis, ak to dodorzis a nerobis nic zle, pochop, ze sa o teba boja, na oplatku ziadaj od rodicov viac dovery a slobody. Hovor s nimi o tom, presne tak, ako si to tu napisala, aby pochopili, ze ked ti budu v tomto veku cokolvek zakazovat, moze to mat opacny ucinok. Ak naopak budes slepo posluchat, ty budes nestastna a nespokojna a oni spokojni, moze sa stat, ze to este isty cas vydrzis a po case ta to moze zlomit, vykasles sa na nich a to predsa nik nechce, ani rodicia ani ty. Alebo budes dobra dcera, budes trpiet , budes nestastna a dokedy, kedy tvoji rodicia planuju akceptovat ta ako dospeleho cloveka?

sway

A este by ma zaujimalo,preco to take slusne dievca vlastne taha na diskoteky?Rodicia dobre vedia,ze v takychto podnichoch sa nestretava vyberana spolocnost,nekecaju tam a netancuju pri pohariku dzusu.Chapem,ze ta to tam laka,ked chodia kamosky,ale s takymi argumentami,ze si ides iba zatancovat pri nealku na rodicov ani nechod.Vies,ked uz ta kamosky na tu disko dotiahnu,tak po par razoch ta nahovoria aj na tej poharik.Otazkou je ci si tymto chces prejst alebo kasles nato:-)Nemusis sa v tvojom veku rodicom spovedat,len si tieto veci ujasni.

sway

Ty planujes vsetko svojim rodicom hovorit?Ak si taka,tak im to normalne povedz a pekne posluchaj:-)Je jasne,ze je vela podnikov,kde rodicia nechcu svoje deti vidiet.Je na tebe,ci sa chces v zivote sama rozchodovat - vek uz nato mas.Ak ano,rodicom sa naozaj nemusis spovedat s kazdym tvojim krokom.Si asi az moc dobra,ked ta taketo veci trapia:-)Pubertacky klamu uz v 15,ze spia u kamosky a potom lietaju po diskotekach,tie by si zasluzili prefackat,ale ty si uz dospela.

sade8

tak ich to jednoducho povedz kam chces ist, nikdy sa nedozvies preco ta tam vlastne nechcu pustit ak si to nahlas nevysvetlite