Tichí ľudia/Samotári

Príspevok v téme: Tichí ľudia/Samotári
KoralínaK

Vždy som bola taká tichšia, hanblivá, radšej niekoho počúvam ako rozprávam a mám problém zapojiť sa do rozhovoru. Hlavne pri ľuďoch, ktorých nepoznám alebo ktorí mi veľmi nesedia. Neviem ani nič vybaviť, niekam zatelefonovať, opýtať sa...keď už fakt musím, tak to urobím, ale radšej to prenechávam iným. Aj v škole sa cítim dosť hlúpo, keď som stále ticho. S niektorými spolužiakmi si fakt nemám čo povedať, lebo oni kecajú len o diskotékach a alkohole. Mňa také veci nebavia, radšej si doma prečítam dobrú knihu alebo pozriem film. Vlastne som rada sama, nevadí mi to až tak veľmi, ale niekedy mi chýbajú ľudia, s ktorými by som sa mohla porozprávať aj o hlbších témach. V škole ma majú celkom radi, aj keď asi len preto, že sa s nikým nehádam, neohováram a každému pomôžem. Nie až tak extrémne tichá, normálne sa bavím so spolužiakmi, len sa pritom cítim nesvoja a nervózna. Keď som s niekým koho nepoznám tak je to ťažšie. Pokiaľ je to len jeden človek, tak v pohode, ale baviť sa s úplne neznámou skupinkou je moja nočná mora. Aj keď asi to závisí aj od tých ľudí.

Čo s tým? Veľa energie vynakladám na to, aby som nebola stále ticho, snažím sa zapájať do rozhovorov, prídem ku skupinke spolužiačok a počúvam ich, pôjdem aj na kofolu alebo na kávu. Len sa pri tom necítim dobre, lebo s tými ľuďmi si nemám čo povedať...

Možno trochu zamotané, ale neviem čo s tým. Nájde sa niekto podobný, kto je radšej sám ako v spoločnosti? Inak mám 19.

ajka1170

karolina,nie si sama o) ja som dalsi clen klubu samotarov. presne ako ty...s vascinou ludi okolo seba nejako neviem najst spolocne temy.....tiez som radsej zavrtana v knihach ako v debatach o chlastackach, chlapoch a mode. a to s tym vybavovanim....skus sa nejako dokopat k tomu, aby si veci,ktore realne zvladnes vybavit ty, aj ty vybavila a nepresuvala to na..podla teba...asi schopnejsich. uvidis, ze sa to da. mna k tomu viac menej donutila zivotna situacia, ale da sa to zvladnut a poviem ti, cloveku introvertovi to zdvihne sebavedomie.nevravim, ze do nebies, ale clovek sam sebe nebude pripadat ako totalny neschopák. najtazsie na vsetkom je začať....ale clovek sa trocha otuka casom ...vela zdaru zelam...podla rozsahu prispevku sa mozno zda, ze som ukecana, ale nie je tomu tak...ja som skor "upísaná" o)

Dankha

pridavam sa do klubu tiez... bolo tu povedane vela... a jedine co by som povedala ja... nezahadzuj svoj zivot. vaz si samu seba aka si, venuj sa tomu co Ta bavi a bud v tom slobodna. nesnaz sa prisposobit inym aby si zapadla lebo len samu seba zotrocis a nebudes to Ty. a ked zotrvas a budes si stat za svojim, raz urcite natrafis na ludi s \\\\\\\"rovnakou krvou\\\\\\\". nebude to mozno zajtra, ani o tyzden. a mozno ano. to ze si ticha a nesmela v rozhovoroch s ludmi, s ktorymi si nesedis, neznamena ze to je tvoja prava tvar. to vravim z vlastnej skusenosti. s udivom som sledovala aka vyrecna a smela dokazemi byt pri cloveku s ktorym ca citim v pohode. takze stoj za svojim. je to Tvoj zivot a mas pravo s nim robit co chces aby bol Tebe prijemny. a to je najdolezitejsie. ked v tom budes vytrvala, pridu plody a stretnes pravych ludi.... ludia sa vzdy najdu..

PS. nenechaj sa znechutit, lebo potom tych ludi mozno nespoznas

123jaja

toto co som citala ako keby niekto hovoril o mne..ja som uplne ticha..ale mam jednu najlepsiu priatelku,ktorej sa viem vzdy otvorit..ale fakz kecame spolu aj hodiny..ale ked uz pridem do skoly..vsetci si zo mna robia srandua neviem nadviazat rozhovor..ja akokeby mi vypadne pamet a neviem co mam na to odpovedat..alebo nwm nadhodit temu..aj ked som si mala sadnut vedla jedneho spoluziaka a cela trieda..chudak andrej...nechapem ved ja mu nic nerobim...nwm preco su pre nich tichi ludia zli..my za to nemozeme..mame to v povahe...ked rano pride kamoska s kamoskami po mna..tak ja len sem tam nieco poviem nejaku poznamku..a to je vsetko:(

Lala11

ahojte, rozsirujem vas klub :)) tiez si myslim, ale ze to zavisi od ludi, s ktorymi sme..s niekym nam jednoducho nekde rec..:)

cica2

Tak aj ja sa pripajam do klubu :) tiez ten opis na mna perfektne sedi. Velmi zalezi od cloveka s ktorym som...ale vacsinou mi trva kym sa s niekym pustim do reci.. a je dobre ked ma ten dany clovek trochu "nakopne" otazkami na ktore nemozem odpovedat len ano a nie :) Inac, asi to mame v povahe lebo aj ja som si nasla priatela cez net a napriklad s nim som nemala problem rozpravat sa hned od prveho stretnutia....

INtrovert

Tak už z môjho nicku to vyplíva. Som introvert a tiež som v škole ticho. Pripadám si ako tĺk keď tam len tak sedím a nič nerobím je to maximálne trápne ale nemám na výber lebo ja hambím komunikovať. Každý trepe o chlaste, ženských a zase chlaste a to je podľa mňa také detské. Ja by som sa potreboval rozprávať na úplne inej úrovny a nie na tej deckej o ženských a chlaste. Skôr o niečom užitočnom a duchaplnom. Keď som niekedy tredobodom pozornosti tak to je hrôza... Vtedy neviem čo mám robiť. Začnem sa pozerať na jedno miesto a dúfam, že to za chvílku prejde. Je to strašné a kiež by som bol EXTROVERT.
No na samotu som si už zvykol žijem tak už 2 roky ale niekedy by som sa fakt potreboval porozprávať z niekym. Mám 18.

KoralínaK

No baby, to som rada, že nie som sama, až mi to zlepšilo náladu :) Tak teda vitajte v klube :)
Ja mám chalana už tri roky a takisto ako Airiana som sa s ním zoznámila cez net :)Net bol to posledné miesto, kde by som čakala, že stretnem lásku, ale predsa to tak super vyšlo. S ním sa dokážem rozprávať o čomkoľvek, fakt celé hodiny a úžasne si rozumieme. Takže baby, nebojte sa zoznámiť cez net, môže to vyjsť.

Mne sa tiež nepáči ako si každý myslí, že tichá = nudná, poprípade namyslená. To vôbec nie je pravda, väčšinou sú tiché dievčatá tie skromnejšie, ale jasné, že to sa tak nedá zovšeobecniť. Ja mám ten problém, že mňa extrémne ukecaní ľudia skôr odrádzajú...
Naj kamošku nemám, ale poznám pár ľudí, ktorí za to stoja. Presne ako tu jedna baba hovorila o tom pocite "bezpečia" Ja keď sa s niekým cítim dobre, bezpečne, tak som strašne rada, že sa nemusím pretvarovať a hrať sa na tichú a potom sa tak akosi sama rozhovorím. Ale čím viac sa do toho tlačím, premýšľam čo také by som mohla povedať, najlepšie niečo vtipné, tak mi to nejde :(

majulik5

ahoj, asi by sme mali naozaj zalozit klub :) bola by som velmi zvedava ci by sme len ticho na seba pozerali alebo sa aj bavili :) mne to cim dalej tym viac zacina vadit, to ze ma ludia povazuju za tichu a teda urcite aj za nudnu. ako povedala karolina svet chce ukecanych ludi, tichy sa nikde nedostane. a cim som starsia tym viac si uvedomujem ze je tazke si najst priatelov a zapadnut do kolektivu ked sa neviem odviazat, bavit a byt sama sebou. ale som rada, ze je nas viac :)

maruska76

Karolína vôbec sa s tým netráp, si úplne normálna mladá žena, ktorá si len hladá svoje miesto v živote. Tvoj čas ešte len príde a potom budeš môcť ukázať čo v tebe je :)

trianon

Ja som tiez ticha, ale NIE samotarka. Proste niektori ludia su taki. Celkom mi to vyhovuje. Som medzi ludmi, ktorych mam rada. Vobec to neberiem ako nevyhodu. Ked nico chcem, tak poviem, porozpravam sa, ked nie, tak len pocuvam, bavim sa. Myslim (dufam), ze aj mna maju radi a nevadi im, ze nie som ukecana. Ale niekedy mam zase take stavy, ze stale len kecam kecam a kecam. Zalezi od situacie, temy, ludi, s ktorymi som. Ked sa medzi nimi necits dobre, tak si najdi niekoho s podobnymi zaujmami. Ludi je vela, mozes si vyberat:)Skus si vsimat veci, ktore mate spolocne.