Časté cikanie...

Príspevok v téme: Časté cikanie...
Zuzkka

Ahojte, mám taký problém, že niekedy mi fakt strašne často treba ísť na malú... Normálne je to tak cca každé 2 hodiny, ale niekedy- keď mám napríklad menštruáciu, alebo keď cestujem vlakom a dlho sedím na mieste, prípadne keď sedím dlho v škole- tak je to aj každú polhodinu až hodinu. Predtým, než zaspím idem niekedy na záchod aj zo tri krát a väčšinou je táto potreba aj to, čo ma ako prvé ráno zobudí. No keď niečo robím, napríklad som na túre, alebo bicyklujem, alebo robím akúkoľvek inú fyzickú aktivitu, je to v pohode. Viem, že je iste potrebné navštíviť urológa, ale neviete, čo by to mohlo byť ? Mám pocit, akoby moje telo niekedy vôbec ani neprijímalo žiadnu vodu- mám pocit, že niekedy toho vyčurám viac, než vypijem. A to vypijem také 2-3 litre denne. Ďakujem za rady :)

pisulka

Ahojte baby,
mam tento isty problem uz isty cas ..
vsetko to zacalo tym, ze som sa asi pred takymi dvomi rokmi pocikala..Do vtedy som chodila na vecko mozno aj tak styri krat za den ..vtedy sa to cele obratillo..odvtedy si davam velky pozor na to, kedy pojdem na vecko..najskor to bolo zvladnutelne, no casom az nocna mora.niekto si nevie predstavit co som zazivala.15 krat ist doobeda na vecko, je to dost ..a to amm teraz len 17 rokov, tak si to skuste predstavit , bolo to hrozne .navstivila som roznych lekarov, no marne ..moj problem bol psychicky, no problem, ze lieky uz nemam a stale mam tento problem, iekd uz to nei ej az take vazne, ale aj tak to je zle..taktiez vzdy pred odchodom, ked som nervozna,a lebo an to myslim, ci nie je po ruke niekde vecko, mam nervy ..obcas to nezvladam..no ked som doma, je to fajn :) najhorsie je,. ze ked si len predstavim, ze by som mala niekam ist mam hned na pamati tento moj problem, vzdy sa spytam kde je vecko :D alebo mked idem niekma autom s kamosmi a ja poviem, zastav mi tu :D konec :D

........

aj pri chladovej alergii sa chodi castejsie na WC, mne napr. staci ze som v chladnejsom prostredi ako som bezne zvyknuta a uz beham stale na WC

Zuzkka

No usiko kedy ako... Napriklad vcera to muselo byt aj 20 krat :( Ale to bol prvy den, co som dostala menstruaciu.... cize za normalnych okolnosti je to urcite menej, ale myslim, ze menej ako vacsinou 8 ani nie...

jajkafr

možno ide aj o hyperaktívny močový mechúr. Močový mechúr človeka by mal vydržať bez močenia pri normálnom príjme tekutín 6 hodín. Niekde som čítala že ak trpíš týmto problémom mala by si si zaviesť denník kde si budeš značiť ako často chodíš na wc a snažiť sa ten interval oddialiť aspoň na 4 hodiny.

Zuzkka

jajkafr, tiež ma napadlo, že to môže byť psychologického pôvodu. Tiež stále, keď odchádzam z domu, alebo z nejakého podniku, z návštevy, zo školy a pod., musím ísť tesne pred tým na WC. Ale táto moja menšia ´posadnutosť´ ma možno hnevá ešte viac :) Napríklad môj priateľ si to strašne všíma a stále ma posiela na vyšetrenia, dokonca si ti všimla aj jeho mama... a tak.

jajkafr

ahoj Zuzkka
ja mám taký istý problém. Hlavne keď odchádzam z domu niekde ďalej napr. idem autom niekam alebo cestujem autobusom. Tesne pred cestou musím ísť lebo inak mám pocit akokeby som sa mala pocikať. Nebola som s tým u žiadného lekára a ani sa nechystám. Myslím si, že to môže byť aj psychického pôvodu. Vieš keď len tak sedíš nudíš sa tak potrebuješ čosi robiť tak chodíš častejšie na wc.
Alebo to môže byť spôsobené zápalom. Vtedy je potrebné vyšetriť moč. Ale to by si chodila na wc často aj vtedy keď by si bola na túre...
No a čo sa týka častého cikania pri menštruácii je spôsobené odstráňovaním vody z organizmu, ktorú organizmus zadržuje pred menštruáciou. A možno tiež tlakom maternice na močový mechúr.