VITAMIN C - A DAVKOVANIE

Príspevok v téme: VITAMIN C - A DAVKOVANIE
bingham

Vitaminy a stopove prvky su velmi dolezite pre zdravy chod ludskeho organizmu v primeranych davkach (rad by som upozornil na slovo v primeranych), ktore si clovek zabezpeci ak ma dostatocny privod RACIONALNEJ VYZIVY

Vitamin C (kyselina askorbova) patri do skupiny vo vode rozpustnych, posilnuje imunitny system, pomaha pri vyvoji zubov, kosti, podporuje vstrebavanie zeleza, pomaha udrzat zdravu kozu

DENNA ODPORUCANA DAVKA JE pre dospelych 100mg a pre deti starsie ako 3 roky 45mg

Samozrejme ze davka sa moze aj zvysit podla potreby - horna hranica je 1000mg

HYPERVITAMINOZA sa prejavuje narusenym vstrebavanim medi a selenu, sposobuje zaludocne problemy ako hnacka, nafukovanie a u vnimavych jedincov aj oblickove kamene( najma u ludi ktori maju sklony k tvorbe oxalatovych kamenov), poruchy spanku, bolesti hlavy, velmi vysoke davky by sa nemali podavat tarchavym zenam

Na zaver by som rad povedal ze som sa umyselne zameral najma na vedlajsie ucinky, vzhladom na niekorych prispievatelov ktory uvadzaju davky az 80g - co je zatial cista hypoteza ktora sa zaklada na experimentovani a jej vysledky o uspesnosti(ak vobec budu) sa ukazu az v buducnosti
------------------
www.zdravie.sk Vitamín C a megaskorbická liečba - zabudnutý poklad

RNG

Bingham, pises tak, akoby v tom plno svetoznamych lekarov a vyskumnikov dosial nic neurobilo.
Okolo vitaminu C je plno vyskumu, z najznamejsich je tu dvojnasobny nositel Nobelovej ceny Linus pauling, ktoreho vyskumy z sedemdesiatych az devadesiatych rokov sa snazia potopit a vymazat, to sa im ale uz nepodari. Privela lekarov prijalo ich vysledky a miliony ludi v USA sa podla toho riadia, vcitane mna a mojich pribuznych a priatelov.
Tie tri gramy, na ktorych nastojil Linus Pauling robia telu velmi dobre na rozne procesy, od tvorby kolagenu(to je zaklad konstrukcie celeho tela a vsetkych organov) az po rozne antioxidacne procesy v tele.
Samozrejme , najlepsie je to v roznych formach, nielen kyselina askorbova, ale rozne mineralne askorbaty, ktore su zaroven vyborny zdroj mineralov pre telo.

ojka

bingham (:
ach ták, už chapem, no ktovie, možno ich poznam aspon z videnia, svet je važne malý,ked sa to tak niekedy vezme (: no a už utekaj teda, šup, šup,nech ta nenaučím ponocovať ((-: bru noc ti prajem (:
a ja by som asi tiež už mala niečo poriešiť ...

bingham

Ojka to je v pohode to ja som sa zle vyjadril

nie ja nechodim na ekonomicku ale vela chalanov od nas (myslim kamarati) tam chodia - (poznam to tam naspamat) - ved urcite budes s niakym na prednaskach

Tak ojka zlata :-)ale uz si idem lahnut tak prajem dobru noc :-)

ojka

bingham tak teraz akosi niesom v obraze, ty chodíš tiež na tu školu ako ja? ((-: či to mi vplyvom noci už uchodia nejaké detaily?(: akí chalani od vás?
semester mi oficialne začína už v pondelok, ale tento rok mi vychadza zatial taký rozvrh,že až od utorka mam vyučovanie. Ale do BA odchadzam už zajtra.Ale už sa na všetkých teším, lebo tak 4 mesiace doma , tak to by chcelo už zmenu.
no pozor, pozor, netreba si zvykat takto ponocovať, potom môžu byť s takým životom aj problémy ;-) a prespat potom celý den , to tiež nie je dobré (;

bingham

ojka:

no teraz som na tom tak ako ty, tiez som sa minulu noc asi az moc dobre vyspal:-) aj ked v poslednej dobe som si na to zvykol - musim zmenit :-)

A co kedy ti zacina skola uz sa tesis ??? by ma zaujimalo s kolkymi chalanmi od nas chodis na prednasky :-)

Sranda aky je ten svet maly ( a mozno sme sa uz na tej skole aj stretli)

ojka

bingham
ano, ano viem, už som mala byt v posteli ): ja za to nemožem, to mam za to, že som sa minulu noc asi až moc dobre vyspala...
ja som tu len tak neposlušne zablúdila, ked tu už pomaly nikoho niet a nedalo mi to zareagovať, lebo tak vidím, čo sa deje v mojom okolí s ludmi, ktorí maju rakovinu a asi by sa im slová ako banalne ochorenie nepačili....nuž, nepomohla som si.
vieš, ďakujem ti za tie milé slová, ale ani neviem čo na ne povedať, si ich veľmi vážim (:
ale tak aj keby utočili, tak do mna treba dlho rypať, aby to so mnou niečo urobilo, snažím sa to brať s nadladom.Sice nie vždy mavam taku "dobru naladu" a niekedy mi stačí aj malo....

bingham

Ojka ty este nespis ?

Prosim nechodievaj na tuto temu, lebo sa este aj doteba pustia

ojka ty si jeden z mala prispievatelov ktoreho som si oblubil vdaka nazorom a v tvojom pripade aj inteligentnym pohladom na vec - vies na tebe vidno ze si dobre dievca ktore sa snazi pomoct ludom a fakt by ma nasralo keby niektori dementi na teba zacali utocit...

PS: ved vidis ako sme dopadli ja a karioll...

bingham

Kosa:

Ale co to rozpravas !!! Rakovina je banalny problem ???

Chces urazit vsetkych tych ludi co mali, alebo maju skusenost s rakovinou ?

A priklad ktory uvadzas, ze informacie ohladom vyliecenia rakoviny su X krat jednoduchsie ako poslanie posadky na mesiac - no neviem ale je to naozaj nemiestne a dokonca aj nepravdive...

Podla mojho nazoru je rakovina velmi vazne ochorenie na ktoru umieraju ludia

Kosa:

Ja som mal v rodine tiez cloveka na ktorom mi velmi zalezalo a bohuzial podlahol rakovine a preto vazim svoje slova ohladne tohto ochorenia

ojka

kosa vieš, možno je aj existuje to spomínané množstvo informácii potrebných na vyliečenie rakoviny,ale neviem, mne sa jednoducho rakovina ako banalne ochorenie NEZDA, ale zasa to je len vec nazoru,hádať sa nechcem, ja sa na to len divam pravdepodobne inak ako ty.Ja vidím v mojom okolí veľké množstvo ľudí, ktorí trpia touto chorobou, ale častokrat buhužial s nou aj dobojuju a prehraju a je to hnusne zakerna choroba čo si nevybera.Takže ja sa asi važne stretavam boužial s inou realitou.