Zinkosel - skúsenosti

RNG

Zlozenie zinkoselu:Nevhodné pro osoby s nesnášenlivostí laktosy.

Složení :
vitamin C 162 mg
vitamin E 9 mg
zinek (mléčnan zinečnatý) 6,75 mg
selen (seleničitan sodný) 0,04 mg
laktosa
mikrokrystalická celulosa

Dávkování : 1 tableta denně

Balení : 30 potahovaných tablet

Zlozenie slabe.
Vitaminu C odporucam gramy, nie miligramy
Zinok medze 25 az 50 mg
selen 0.2 mg=200 mcg, ale v organickej forme, nie ako anorganicky selenicitan sodny.
A vitaminu E aspon 200 IU podla poslednych 15+ rokov vyskumu a vyse 20 000 prac odporucajucich tieto ovela vyssie davky, ako stare ODD z roku 1948, dosial tvrdohlavo nezmenene.
......
Typicky produkt farmaceutickeho priemyslu, ktory sa tu pletie do potravinovych doplnkov.

lady

ahojky:)..ja užívam ZINKOSEL pretože mám dosť vyrážok. Ale beriem ho už týždeň a tvorí sa mi z neho ešte viac vyrážok a v nežiadúcich účinkoch to nieje napísané. Prosím poradte či mám aj naďalej užívať tieto vitamíni.

julo

ZINKOSEL používam roky. Je to výrobný preparát obsahuje vitaminy C, E, zinok a selén.Má 30 tabliet a stojí len 67 Sk.

Zinkosel sa používa:

* pri chrípke a nachladnutí
* po ťažkej chorobe a operácii
* účinné antioxidanty
Zinkosel obsahuje samozrejme aj Zinok:
Zinok:Priaznivo pôsobí pri kožných problémoch (výražky, zvýšený mazotok) priaznivo ovplyvňuje vývoj a funkciu pohlavných orgánov, má priaznivý vplyv na prostatu, podporuje správnu funkciu inzulínu, nevyhnutný pre hojenie rán a popálenín.

Účinné látky Zinkoselu patria medzi antioxidanty, ktoré potrebujeme k optimálnej funkcii imunitného systému.