Rychli rast - uz len 5 rokov zivota

Príspevok v téme: Rychli rast - uz len 5 rokov zivota
burgeno

cau ludia , zacnem tym ze od malicka trpim akousi poruchou rastu , teraz mam 15 rokov a uz meriam 213 cm , vcera som bol na kolacik u babicky a ta sa preriekla , pytala sa nieco ako ze :no co budes robit tych 5 rokov co ti ostava ? a ja som nevedel ocom vyprava tak som sa spytal rodicov a oni mi potvrdily ze im v nemocnici povedaly ze sa dozijem tak 20 rokov
toto ked som pocul tak som skoro spadol zo stolicky....
hovoria ze taky ludia co narastaju do takych rozmerov umieraju dost skoro..
som sa na 4 hodiny zatvoril do izby a plakal som.. aj celu noc som plakal....
hovoria ze sa da podstupit akasi operacia ale na to kaslem z vysoka ..
co by ste robily na mojom mieste

burgeno

ja som to nikomu nehovoril este
ale divny som sa im zdal uz od sameho zaciatku ked som od kazdeho vzdy bol o 2 hlavy vyssi

zuzic

burgeno prosim ta nezacni pit! mam 15 a neviem si ani predstavit co by som robila ja...no ved mozno nezomries skus sa vsetko o tom dozvediet, a co ta operacia? mozno ta zachrani, co ti o nej povedal lekar? a aj lekari sa mylia... a ak by si naozaj mal odist nechcel by si este nieco dokazat? chces sa pat rokov ozierat a potom po tebe ostanu prazdne flase? a spomienka na ozrana? chces aby si ta tak vsetci pametali? nikto nemoze za tvoju diagnozu...a co tvoji priatelia ako reagovali oni ked si im to povedal?

............

a skusil si sa o tom rozpravat zs doktorom ci je nejaka liecba alebo nieco???? pisal si ze by si mohol ist na operaciu tak preco nejdes porozpravaj sa o tom s doktorom

Lolo232

burgeno - na vysku sa urcite nezomiera, s tak zavaznou info ako si sa Ty dozvedel od svojej rodiny by si mal uz davno ist za Dr. ci je to, alebo nie je tak ;)

jajkafr

ahoj burgeno
nečítala som príspevky neviem o akú diagnózu ide u teba, ale lekár nie je pán božko, aby vedel všetko dopredu. Všetko čo povie lekár ohľadom typu koľko bude človek ešte žiť je len čistý odhad je len to čo sa píše v knihách. Každý organizmus každého človeka je iný.
Poznám prípad kedy povedali človeku, že mu ostávajú 2 mesiace života a on žil v hospici (nemocnica kam sa chodí umierať) 2 a pol roka a chodil, sám jedol, pil a bol veselý a vôbec nevyzeral na to, že už mal byť niekoľko mesiacov po smrti...
Takže to, že povedal lekár tvojim rodičom, že budeš žiť možno do 20 rokov tak to je len typ. Môže sa stať, že ty budeš žiť dlhšie. Možno sa oženíš budeš mať rodinu a dožiješ sa aj vnúčat.
Takže jedna rada pre teba. Ži svoj život tak ako si ho žil doteraz. Užívaj si každý deň akoby bol ten posledný a mysli na to, aké je všetko pekné. Pretože len keď myslíš pozitívne tak dávaš organizmu silu žiť ďalej. Držím palčeky

burgeno

nieco malo som sa dozvedel od rodicov a od doktora
doktor vravel (otom umrti) ze to telo , teda ten organizmus v konecnej velkosti (co je asi 230 +- 5 cm) skratka nebude stihat roznasat ziviny do celeho tela a postupne bude odumierat :((((((((((

neboj sa

podla mna sa neboj lebo ja mam spoluziaka tiz tak vysokeho a uz ma 22 rokov a vobec nevyzera na to ze by mal zomriet...:) neboj nic