prosím pomoc s Angličtinou

Príspevok v téme: prosím pomoc s Angličtinou
lolo 222

Ahojte prosím vas o pomoc nevie mi niekto vysvetliť tuto gramatiku

zadanie: rewrite the folloewing sentence to mean the same using the prompts given

Example:Why didn´t I speak to him ?
I wish I had spoken to him

bol uvedený tento príklad a dalšia veta napr We do not have enough money to buy that car. a mám zasa urobiť vetu začínajucu If only

denis13

Mozes to tiez napisat takto:

If only we had had more money to buy a new car.

Je to sice zelacia veta, no sloveso je v predminulom case, o ktorom sa viac dozvies napr. tu www.anglictinarychlo.sk

nistak

gadgetka, konkretne ma ucila profesorka na vysokej skole. Ako zahranicny student som musela absolvovat predmet ESL. Je ale velky rozdiel, ci ta uci clovek, ktoreho anglictina je matwrinsky jazyk, alebo len ucitelka, co ma urobenu vysku v Kosiciach a nikde nikdy nebola (tym nemyslim teba).

gadgetka

Nistak ... som ucitelka AJ, zila som 4 roky v USA ... ano, naucis sa eozpravat, ale nenaucis sa gramatiku, pokial nenavstevujes nejaky kurz ... a ak chces robit testy, tu na Slovensku jen gramatika potrebna ...A ved aj teba ucila akasi ucitelka ...

nistak

Boooze, predminuly cas, present perfect...Sracky! Treba sa ucit jazyk mimo slovenska a bez tych gramatickych povedaciek. Aby clovek na to nemusel mysliet, jednoducho to vraviet sam od seba. Mna naucila anglicky az ucitelka v USA. Na Slovensku sa clovek cudzi jazyk nenauci. Treba ist do krajiny, v ktorej sa nim hovori.

zuzula11

Pre tekvicku ... Je to zelacia veta (Wish Clause)... len chcem podotknut, ze tvoj posledny priklad ohladom "priania inej minulosti" je nespravny ... pouzijes predminuly cas ...

If only I had told her.

To len tak ... inac si jej to vysvetlila pekne ... :)

tekvicka

museli ste predsa brat conditionals - tri druhy podmienok nie?je to na tom princípe
tak ak ti to spon trochu pomohlo tak skus

lolo222

jaj dakujem krasne bo mam urobiť take cvičenie do školy a nchapala som takže vlastne vždy použijem posun času do minulosti ? dakujem ešte raz krasne idem to skusiť dokončiť