Očkovanie proti chripke: ANO alebo NIE?

Príspevok v téme: Očkovanie proti chripke: ANO alebo NIE?
JCVD

Ahojte
mam teraz takú dilemu, chcel by som sa dat zaockovat proti chrípke (prvy krat v zivote) a neviem sa rozhodnut.....za zimu som minimalne 1krat chory a dost mi to ubera zo síl....takze uz len kôli tomu..ale na druhej strane, mam problemy aj so stitnou zlazou, aj alergik som....tak ci ta vakcina nenarobí šarapatu:)
Príjmam akykolvek názor, resp. skusenost...thnx!

Peto T

JCVD: Ak chceš zlepšiť svoju odolnosť, zameraj sa na doplnkový vitamín D, pretože už 800IU denne znižuje výskyt chrípky na úroveň leta, a 2000IU denne ju prakticky eliminuje.

V podstate, najnovší výskum len potvrdzuje to, čo zdravý rozum hovorí už dávno: kde nechodí slnko, tam chodí lekár. A keďže v našich zemepisných šírkach slnko chodí v zimných mesiacoch len symbolicky a trpíme deficitom vitamínu D, tak sme zraniteľní aj proti chrípke.

Tiež pouvažuj nad doplnkovými aspoň 1000mg vitamínu C denne.

Peto T

jcvd: Ja som sa dal nahovoriť raz, a stačilo mi. Tak chorý, ako som bol z vakcíny, som nebol už dávno. A potom každý mesiac, celú zimu, jeden infekt za druhým. Úplne rozbitá imunita.

V roku 2006 vyšla v prestížnom British Medical Journal metaanalýza. Jefferson et al pozbierali VŠETKY štúdie o klinickej účinnosti chrípkovej vakcíny, v akomkoľvek jazyku, za posledných 40 rokov. Zistili, že z týchto desiatok štúdií nie sú schopní potvrdiť efektívnosť chrípkového očkovania! U malých detí a dôchodcov je absolútne bezcenná, pritom im sa najviac nanucuje. Dospelí zaznamenali asi v 15-30% skrátenie trvania, ale podobné účinky dosiahneš aj s placebom.
Článok sa volá Influenza vaccination: policy versus evidence. To hovorí za všetko.

RNG

Inac novsia sprava z USA, ktora potvrdzuje, ze tu nieco nie je v poriadku a asi to ma spojenie s masovymi ockovaniami, ktore rastu ako huby po dazdi. Zo statistiky robenej na detoch dnes je jeden zo sto autisticky!!!
Este pred 50 timi rokmi to bola velmi vzacna choroba, ba dokonca este v roku 1992 bolo pomerne malo autistickych deti a podla statistiky ich pocert proti roku 1992 narastol do roku 2007 15.5 krat a casom sa to este prudko zvysuje!!!
Samozrejme medicky priemysel o tom nechce ani pocut a nasilu tvrdia, ze tam nie je s ockovanim ziadna suvislost, hoci ockovacie latky obsahuju priamo nervove jedy okrem inych skodlivych latok pre telo.

www.fightingautism.org

Karimatka

RNG a ty si v FBI, ze o tom vsetko vies? Sedis doma za pocitacom, mas spiclov?:))) Ortut uz bola davno vyvratena ako skodliva vo vakcinach, tak tu nepis prosim ta horory. Tato stranka by mala byt pre vedu, nie venovana mastickarom. Kedze je aspirin volnopredajny, lekar ho nepredpisuje, tak preco by mal ist sediet? je kopec liekov, ktore sa ukazali byt skodlive, preto beriem len lieky, ktore su na trhu viac ako desat rokov. Nikto ta nenuti nechat sa ockovat proti chripke a je tvoj problem, co urobis, az ochories. Co ty mas z toho, aj keby sa na tom nabalili? Bud prijmi alebo odmietni. Mas typicku slovensku mentalitu, aj keby si zil v USA 100 rokov. Ty si najmudrejsi, najchytrejsi, bohvie, ci mas vobec VS. V medicine urcite nie. Keby tie tvoje rastlinky mali nejaku hodnotu, netrpel by si cukrovkou. Taki velki environmentalisti a zeleni, ako si ty su na neuverenie. Beries tolkoo tych rastliniek, zeby si mal byt uplne zdravy a nic na teba nemuselo liezt.

RNG

viva, okrem echinacey(navykova a alergen po case) ja tie vsetky beriem ked na mna nieco "lezie" plus mnohe ine.
Kedze sa jedna o potravinove doplnky, samozrejme z toho nie su ziadne problemy v tele, pokial pijes dost vody a neberes z nich extremne velke davky.
A to robi malokto, skor beru primale a pre to nedostatocne ucinne davky.

RNG

karimatka, zialbohu fakty v medicine odporuju tvojej normalnej logike. Napr 17 000 ludi rocne zomrie na nasledky krvacania v zaludku a crevach sposobenym "neskodnym" aspirinom, ktory je volnopredajny a niz sa nikomu z lekarskej komunity nestane.
Celkove na skodlive nasledky liekov zomiera od 20 do 400 tisic ludi v USA, kazdu chvilu stiahnu rozne skodlive lieky po mnohych rokoch predaja a nikto za to nesedi vo vazeni.
To iste zialbohu plati aj na vakciny, ba tam je to este horsie, lebo sa nikde neuvadza ich skodlivost a kamufluje sa kazdy pripad poskodenia ludi nimi a chcu nas zbavit prav sa rozhodovat, co si dame s telom robit a nanutit plosne vakcinaciu, tj zavedenie do tela roznych skodlivych latok, ako ortut, formalin a ine konzervanty a rozne cudzie zivocisne bielkoviny a ine biologicke materialy.
A to z napochytro pozbijanych vakcin, bez dlhorocne robeneho sledovania na ich nasledky. Vsetko okolo nich sa viacmenej utajuje pod ruskom "vyrobneho tajomstva"
Tento absurdny monopolisticky skorumpovany pristup prevadzany pod menom "ochrany verejneho zdravia" zasiel pridaleko a je cas ten monopol rozbit.
A to nie vysetrovanim ludmi, ktori su od neho priamo zavisli a rovnako skorumpovani!

viva1

RNG, mna by zaujimalo, ci sa moze brat vsetko naraz, napr. chaparal, echinacea, aloe, imunoglukan... nenarobi to v organizme nejaky zmatok?

viva1

RNG, mna by zaujimalo, ci sa moze brat vsetko naraz, napr. chaparal, echinacea, aloe, imunoglukan... nenarobi to v organizme nejaky zmatok?

Karimatka

Ja sa nedavam ockovat z toho dovodu, ze sa ockuje s vakcinou, ktora bola vyrobena na margo minulorocnej chripky, kedze sa este nepozna, aky druh chripky pride tento rok. Takze je to zbytocne.

Co sa tyka latok obsiahnutych vo vakcine, boli ohladom toho polemiky, ale dospelo sa k zaveru, ze nie su skodlive. Ak by boli, asi vsetci lekari v USA by sedeli v base alebo by ich sudili pacienti za vysoke penale, takze by sa v USA neockovalo. Ked som sa pred cca 12 rokmi chcela dat ockovat proti chripke, lekarka mi to neodporucala, kedze som tiez mala problemy so stitnou zlazou.