Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Môj priateľ pije

Príspevok v téme: Môj priateľ pije
budulinka

Ahojte..mám 18 rokov a som obyčajné dievča. Mám priateľa takmer 2 roky, ktorého otec je alkoholik. Nikdy som v tom nevidela problém, pretože som bola toho názoru, že nebude ako jeho otec. No každým dňom začínam meniť názor.
Pije rád. Baví ho to, pretože vtedy sa cíti uvoľnenejší a taaak..veď to poznáte. Prečo nie? Ja si tiež občas vypijem, patrí to k mladosti a k môjmu štýlu zabavenia sa. Ide mi len o to, že ja viem, že môžem prestať kedy len chcem. Cítim však, že on to berie ako samozrejmosť piť každý víkend.
Moje hlavné motto vo vzťahu je - neobmedzovať. No aj keď ho chcem nechať, aby z toho (možno) vyrástol a nechcem ho obmedzovať v mladosti a slobode, nechcem tiež dopadnúť ako jeho mama, ktorá sa vydala za alkoholika. Neviem, čo mám robiť. Nechcem mu dávať ultimátum buď ja alebo chlast..Ale možno som len naivná a málo prísna vo vzťahu. Moja mama hovorí, že v rodine alkoholika vyrastie z detí buď večný abstinent ( ako ona) alebo alkoholik. Chcela by som len radu. Aj tak ďakujem:D
P.S. Ak vyzniem ako mladá hlúpa pubertiačka, ktorá sama nevie čo hovorí, nemusíte mi písať.:D

katiik

ahoj... aj ja mam za sebou vztah s chalanom ktorý pil casto a rád a aj vela...najprv som bola zaslepená láskou, ale postupne sa mi ten clovek sam sprotivil tým akého som ho videla ked bol nachlastaný...ked bol uz namol a nevedel a mozno vedel..neviem...prisla aj prvá bitka a odvtedy som vedela ze s tým clovekom nechcem byť...posledna kvapka bola ked sa ozral na svadbe mojej sesternice, a aj ked som nechcela aby tam siel nezabranila som tomu, ale teraz si vravim, že vsetko zle na nieco dobre...lebo teraz mam už rok pri sebe cloveka ktorý ani nevypije alkohol, ani nefajcí..a ja nemožem byť stastnejsia po boku takéhoto cloveka...takže moja rada znie....rýchlo zutekaj z takehoto vztahu, ver že más určite na nieco lepsie v zivote..ono to mozno nepojde hned opustit ho ak ho lubis...ale urob to! zelám vela stastia

maja_gr

podla mna zavisi najma od toho, ze ako casto a ako vela pije, ked to porovnas s jeho a tvojimi kamaratmi. a kolko ma on rokov? lebo v 18 to nie je nic vynimocne.tiez sme sa vtedy zvykli kazdy vikend opijat s kamaratmi a teraz vsetci studujeme na VS a prestalo nas to bavit resp. staci raz za mesiac, aj to uz len s mierou. takze podla mna ak nepije viac ako ostatní tak by to malo byt OK. ale tiez si myslim, ze by si sa s nim mala o tom porozpravat, minimalne, aby si vedela, co ti na to povie,ako bude na tvoje obavy reagovat.

Rosallia

Tak ho nechaj ty hlupana naco to riesis si kompletna????? nechaj ho keby chcel robí daco zo sebou zbytocne sa das dole psychicky , kopni mu do zadku ...

jelenka

vzdy bude uprednostnovat flasu pred Tebou,radcej to skonci,budes mat zbabrany zivot,a ak budete mat deti,tak najhorsie dopadnu tie.

smejko0055

Ja som tiež mala priateľa, ktorý pil. Nadmerne. Bola som zaslepená. Nevidela som to. Ale rodičia to videli. Zakázali sa mi s ním stretávať. Klamala som im a potajomky som s ním bola. Boli situácie, keď som sa za ňho hambila. Išli sme von, bol opitý. Išli sme na discotéku, bol taký opitý, že si nič nepamätal. Išli sme na kúpalisko, prvá jeho cesta bol bufet a pivo. Išli sme von partia, bol opitý. Ja ani neviem, či môžem spočítať na jednej ruke dni, kedy som ho videla triezveho. Lenže, keď už bola situácia neúnosná, pozval ma totiž na kamarátovu svadbu, aby som išla s ním. Toto už by som pred rodičmi neutajila, dosť sme sa pre to hádali, nevedel pochopiť prečo na tú svadbu nechcem ísť. Tak som ho nechala. Rodičom som sa nakoniec priznala až keď bolo po všetkom. Mimochodom neskôr som sa dozvedela, že aj jeho otec veľmi pije, dokonca aj občas ho bil. Teraz mám priateľa, ktorý nepije, je vzdelaný, má VŠ (ten bývalý mal ukončené len základné vzdelanie), plánujeme svadbu. Som veľmi šťastná a rodičom nemusím klamať, lebo sa im páči. Napísala som ti celý môj príbeh preto, aby som to pochopila. Nechaj ho, keď pije. Možno ťa niekde za rohom čaká lepší chlapec, ktorý nebude pozerať na dno pohárika.

acdar

Ak niekto pije raz do tyzdna , tak nie je alkoholik. Ale podla mna, by sa mal s tebou rozist. Ked mu dneska vycitas kazdu drobnost, tak o par rokov sa s teba stane tyranka.

veronky

môjho bývalého tatko bol alkoholik bol aj na liečení naposledy viem že sa držal ale späť t.j ex chlastal jedna radosť prerástlo to až k tomu že ho zo všade vyhodili kradol mi peniaze predal všetko zlato čo som mala len aby mal peniaze na alkohol takže veriť tomu že kôli tebe prestane piť neverím máš 18 síce na veku nezáleží ale neznič si život ja som mala 23 a vyše štyri roky som sním vydržala dokonca sme boli manželia ako slepá láska vyvaruj sa tomu alkohol nerobí dobrotu a do vzťahu nepatrí sem tam áno ale ked ste vonku dáte drink ale zmierov a nie stále

wowo1

poznam pripady ze otec bol alkoholik,ale syn uz nie.Vobec to nie je pravidlo.Je to otazka rozhodnutia.Ale ved s nejdes vydavat...a mat s nim deti tak teraz to neries. AK ti je s nim dobre tak s nim bud ,ale na vazny vztah mas cas.{hoci si myslis ze toto je ten vazny}.On sa tiez mozno este zmeni a ma teraz post pubertalne obdobie pitia.To sa neda odhadnut.Hlavne este neskusaj byt tehotna.Mas cas tak to neber tak vzane.Ale pritelovy povedz ze chces s nim byt len ked je triezvy ak nie nech ide prec a pride ked vytrizvie.

Textová Inzercia

Stop suchej a olupujúcej sa pokožke!

Vyskúšajte novú kozmetickú masť Psoricol s výťažkami z rastliny Yucca Shidigera.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Môj priateľ pije - Fórum - ZDRAVIE.sk