Pravda alebo nie ?

jaja:)

jee petuskab ona ti len povedala pekne a ty si si tu zacala robit dramu jeejda...to je uz jedno nehadajte sa koli tomuu

Petuska B

kakaduu sklamem ťa, ja som sa poďakovala za prednášku a niečo nové som sa naučila. Ok, od školy ďaleko, človek zabúda. Vy ste sa asi všetci narodili už múdri a dokonalí, však? :-) Chytanie za slovíčka ide všetkým najlepšie :-) Ježiš tak nie je celý vlas živý, iba "cibuľka". Vieš vevericka mohla si to vysvetliť normálne a nie z ostra. Ale krochkaj si, že všetci stoja za tebou. Ja si pokojne priznám, že som tupá a veľa vecí neviem :-)

jaja:)

Nie vlasy ti nezacnu rychlejsie rast vlasy rastu rovnako stale je to dane geneticky a este trosicku to obvplivnuje vyziva...

to je len zdanie ze rastu rychlejsie lebo ak vlasy podstrihneme nemaju nastiepene konceky cize sa z koncov vlasov neodlamava
ked su konce rozstiepene z koncov vlasov sa odlomi a takze kolko vlasy narastu tolko sa z konca odlomi takze to dakedy vyzera tak ze nerastu....

je zdrave podstrihovat ale len minimalne a ked niesu konce rozstiepene na konci staci prestrihnut raz za cas ale hlavne treba dobru vyivu

pre fallo

Hair consists 90% of a biological polymer, α-keratin, and about 10% water, which modifies its mechanical properties. This α-helically coiled protein is further wound into supermolecular coiled-coil microfibrils, many of which are held together with a protein glue to form long macrofibrils, which are packed inside dead hair cells about 100 µm long by 3 µm across. Several of these associate to form one strand of hair, which is covered with tiny surface scales.

By the time your hair emerges from under the skin it is DEAD. You will see many shampoos and conditioners that contain vitamins and minerals; these vitamins and minerals do absolutely nothing for the hair or scalp. Since hair is dead, it can't be helped by any additional vitamins and minerals. And these substances are not absorbed through the skin; they have to be ingested to be of any use to your body.

fallo

Vlas je ziva forma buniek bez nervov a tkaniv preto to necitit,ked sa strihas :)))
Ake mudre hlavy sa tu stretli :)))

Elwine

dievcata maju pravdu, vlas je od korienku mrtvy... to, co nam vsetkym kockam visi na hlave je len zrohovatena bunkova vrstva :) preto to boli, ked sa vlas vytrhne... a preto neboli, ked sa striha...

Deeee

Keby bol vlas zivy, tak by ta bolelo, ked ho strihaju, rovnako aj nechty, vevericka ma pravdu. Keby bol zivy, tak by sa nejako mohli dat do poriadku aj rozstiepene konceky, ale tie sa nikdy nedaju do poriadku, jedine ked ich ostrihas a tym zabranis dalsiemu stiepeniu