Fortuna vita

Príspevok v téme: Fortuna vita
evica444

Dočítala som sa na nete, že Dr. Turjanec objavil akýsi "zázrak" na choroby štítnej žľazy - tekvicový olej s viazaným organickým jódom, ktorý po kúre dokáže vyliečiť ochorenia ŠŽ. Chcela som sa opýtať, či už má niekto s tým skúsenosti, či ho užíval a aký mal účinok. Dík za vaše názory

RNG

Ica, dr Hashimoto zil v a posobil v Nemecku, tj nema to nic spolocne s Japonskom a vysokou spotrebou jodu v Japonsku vo forme kelpu. Jod je antimikrobialny a pri velkej davke naraz si mohla mat Herxheimerovu uhynovy reakciu. Mnohe "autoimunne" su spojene s roznymi nakazami, ako mykoplazmy, borelie, chlamidie a rozne L-formy . Takze je z coho dostat Herxheimerovu reakciu. Menovasne sa casto tazko diagnozuju, preto casto lekari voberc nevedia, ze ich mas v tele a sposobuju ti skody. K tomu sa vzdy pridaju rozne virusy, ktorych mas v tele plno a ktore vyuziju situaciu oslabenia tela a premnozia sa.
Na skratenie tejto tirady, mnoho lekarov je proti jodu v pripade Hashimoto thyroiditide, ale napr dr Abrahms ju uspesne jodom liecil, samozrejme s pridavkom selenu, bez coho to moze sposobovat problemy, co potvredili aj novsie vyskumy a prax v Indonezii a Cine, masove prevadzane na ludoch s hrvolom a diagnozou Hashimoto.

Takze ze to este "nedoslo" tym v Lubochni je mozne len pri systematickom potlacani sprav okolo jodu, co sa samozrejme v Europe aj USA zatial dari.
Pozrite uvedene linky dole.

ica

sikkka
prepáč,že ti v tomto veľmi neporadím,môžem ti len to povedať,ako mne bolo povedané v Ľubocni,že pokiaľ mám autoimunitné ochorenie,tak jod pre mňa nie je prospešný,ale naopak - a že budem doživotne brať syntet.hormon no a v jari sa čudovala lekárka a euthyrox postupne vysadila,že sa po lete ukáže,čo a ako.
Už som písala,že Kelp mi velmi poškodil a neprajem to nikomu, ako som mlela s posledného a potom čo ma v nemocnici dali do poriadku .Je pravda,že už vtedy som mala AI. ochorenie š.ž.Tak z toho vyplýva,že keď je iba znížené činnosť š.ž.bez jej poškodenia,tak zrejme jod môže byť prospešný.
Je síce pravda,že aj v ryb. oleji je jod,ale zrejme organický ja môžem,ale aj naň som išla po mojej skúsenosti z obavou .Pokiaľ si pamätám,tak ja som išla na kontrolu po mesačnom užívaní tohto oleja a samozrejme zníženej dávky synt.hormonu o 25 a hodnoty boli na jedničku tak som začala veriť, že to pôjde a dúfam,že sa už k euthyroxu nevrátim,aj keď ?
U teba je zaujímavé,že máš 2 diagnozy - sublinickú - záludná.lebo nemá typické príznaky hypo.a autoimuninú tyreoditídu / tu diagnostikovali aj mne/ Ináč som sa potom dozvedela,že sa jedna o Hashimotové onemocnenie čo tomu zodpovedalo aj sonografická štruktôra š. ž. TSH nemáš tak hrozne,ale budeš sa lepšie cítiť ak bude medzi 1-2 a protilátky sa mi tieš nevidia,že máš zlé tak u teba by mal ten olej zabrať a ja to každému prajem.
Ešte na tu strumu by ti velmi pomohol lipkavec syridlový - čo najviac s ním kloktať aj sem tam si z neho dať za hlt. po kontrole daj vedieť sem tam sa tu občas kuknem .

RNG

Struma a mnohe ine cysty a rozne hrcky a utvary v telesa tvoria pri nedostatku jodu, a liecia sa v niektorych krajinach(okrem Europy a USA) vacsimi davkami jodu velmi uspesne.Uz som tu uviedol,literatury, pozri v predoslom prispevku.
Este aj na Slovensku sa proti strume a kretenizmu jodiduje sol, len nie dostatocne. Najma dnes, ked nas o jod oberaju chlor, brom a fluor, co lekari vobec nechcu brat do uvahy a podla toho prisposobit potrebne davky jodu, cest vynimkam.
Jod je tak isto potrebny na tvorenie roznych hormonov, nielen stitnej zlazy a mnozstva enzymov, ktore pomahaju telo cistit, aby nemuselo vytvarat rozne smetne kose, tiez enzymy su tie, co, odburavaju rozne nefunkcne tkaniva, vcitane strumy, cyst, myomov, atd.

sikkka

ica

dufam ze neotravujem, mam len este jednu otazku. V inej teme tuto na fore ste davnejsie diskutovali o tom kedy je a kedy nieje jod vhodny pri znizenej funkcii SZ. Spominali ste autoimunitne ochorenie a Hashimotovu chorobu. Len sa z toho neviem vysomarit kedy teda je a kedy nieje vhodny.

Ja mam v sprave: Subklinicka hypotyreoza, Autoimunitna tyreoditida, difuzna struma bez mech. syndromu.

TSH 6,4671
aTPO 18

ine hodnoty tam napisane nemam.

RNG

Ja si davam tyzdenne pod pazuchu zhruba 15 kvapiek jodovej tinktury(2% jodu a 2.5% KJ), kde v kazdej kvapke je zhruba 2-2.5 mg jodu dokopy. Takze mi to vijde na asi 4 mg jodu na den(jod sa skladuje najma v tukoch), co je asi 1/3 toho, co dostava priemerny Japonec v svojej strave, najma z listov kelpu, do ktorych napriklad balia Japonci svoje Suchi
Je to pohodlne doplnovanie, postupne vstrebavanie, ulozenie najma do podkoznych tukovych vrstiev, odkial si telo cerpa jod podla, potreby na rozne hoemonalne a enzymaticke pouzitie.Pripadne aj ine, ako antimikrobialne, odmorovacie a protirakovinne.
Samozrejme beriem aj selen, lebo tieto dva spolupracuju v tele.
Naviac, to hovorim najma zenam, vecer aplikovany jod pod pazuchu na druhy den az dva ma deodoracne vlastnosti, lebo antimikrobialny jod tu oblast zaroven sterilizuje.

sikkka

ica

dakujem za reakciu, asi som to prehliadla, ze beres udrziavaciu davku :)

no tak sa modlim aby to aj u mna malo podobny efekt, ja som ten olej zacala brat vcera a o tri tyzdne idem po pol roku na kontrolu k endokrynologicke, uvidim ake budem mat vysledky aj ked mi je jasne ze za 3 tyzdne este nemozem cakat ziadne zazraky.

na doplnenie ostatnych mineralov planujem opat zacat uzivat Shindeleho mineraly ktore som uz davnejsie brala ale nejak som ani neviem preco prestala.

RNG, casto vyhladavam vase rady na internete a preto poznam aj vas nazor na problematiku jodu. A aj s nimi suhlasim, no som zastanca toho, ze ked uz clovek s niecim zacina, tak pomalsie a postupne...

ica

Ahoj sikkka,
už som písala,že ja som ten olej neprestala piť iba,že beriem udržiavaciu dávku a to 1 čajovu lyžičku denne,lebo euthyrox už neužívam a laborku mám na jedničku.Sama som zvedavá na kontrolu,ale to až na konec roka.
Nemyslím,že budem mať zle výsledky,lebo sa cítim výborne,vlasy mám už vyrostnuté,takže môžem opäť nosiť dlhé vlasy,čo som pred tým k vôli padaniu vlasov dala skrátiť,aby som ich nemala plnú vaňu .
Ja som tiež začala užívať ryb.olej s organicky viazaným jodom,pretože som si ten drahý od Turianicu nemohla dovoliť a myslím,že je to napokon jedno na čo sa ten jod naviaže a tiež preto,že mám reumatické ochorenie,osteoporozu a cholesterol zvýšený - čo ide ruka v ruke s autoimunitným onemocneným š.ž. /to je moj prípad /takže tento olej je pre mňa vhodnejší a tiež som sa chcela vyhnúť omega 6,ktorý tekvicový obsahuje - poradil mi to odborník na výživu a zdravie a doplňam zinok a selen.
Môžem len poďakovať za tento ryb.olej,nakolko som aj bez reumatických liekov a tuky su v medziach normy a tiež už nemusím brať lieky na kosti,lebo je všetko v norme.

antonia

ano,aj mna zaujima,ked mam znizenu funkciu a struma,nemozem brat euthyrox,kolko mam brat oleja od profesora,ja beriem jednuu lyzicu denne,je to spravne?