otec alkoholik

Príspevok v téme: otec alkoholik
franta

Mam jeden dost zavazny problem a uz toho mam dost. mam otca alkoholika...od mojej nepameti chlasta aspon 1-2x do tyzdna a co je horsie ked pije nic si nepameta a robi hrozne veci...ked ma v sebe viac ako 3-4 poldeci uz sa s nim vôbec neda rozpravat a v jednom kuse provokuje a vyvolava hadku...pocas mojich takme 20rokoch zivota co nam nici zivot v rodine som toho zacal mat dost...uz asi 2 mesiace sa s nim vôbec nerozpravam po tom co ma natolko vyprovokoval ze som mu zacal nadavat...v tom sa namna vrhol a ja som mu jednu poriadnu pustil...steny od krvy..a to vsetko...mal som dost jednoducho...uz ho neberiem ako otca....po tomto asi 2tyzdne nepil...ale viac on nedokaze vydrzat...dalsie tyzdne sa celkom dali..kedze aj on aj ja sme mali vela roboty nejak sme si nevadili..on nestihal krcmu...ale aj tak si dal ale v medziach normi...dnes od rana chlastal a ked prisiel domov uz som vedel ze bude zle...po hodine som pocul jak krici mama a ked som dobehol do spalne bola na zemi v amoku som udieral kade len slo on z nej doslova spadol a ked sa postavil este namna 2x zautocil ale nastastie neuspesne...potom to vzdal a isiel radsej do krcmi.....mam dost takehoto zivota...mne je jedno ako ale musi z domu...ja toto nebudem trpiet...je mozne ho nejak usvedcit ze je to chory clovek ktory sa musi liecit? nejak ho jenoducho dostat pod lekarsku starostlivost aj proti jeho vôli? on sa liecit odmieta lebo ked nepije je to normalny az priliz inteligentny clovek ktory pracuje na veducej poziicii...a to je ten najvecsi problem..kedze nedokazem si predstavit ako by ho s toho vedel vyliecit nejakych psychiater alebo iny doktor zamerany na psychické problémi. a do protialkoholickej liecenie ho asi proti jeho vôli nezoberu...

za hoci aku pomoc velmi pekne dakujem

franta

dnes som mu povedal ze ked do piatku mi nepredlozi papier o tom ze sa lieci tak idem na policiu..odpovedal ze vie ze toto uz prekrocilo vsetky hranice..ze nas neche stratit a ze slubuje ze tento tyzden si vybavi lekara...taketo slubi uz ale boli..takze nei som velky optimista..ale tentokrat nema na vyber...

dakujem vam velmi pekne za vsetko

laskonka

Ako si spominal, aj jeho otec aj dedo mal problemy s alkoholom a tvoj otec ma takisto. Mal dispozicie na to, mal to v genoch a ak s tym nic neurobil stal sa z neho takisto alkoholik. Toto mu zazlievat nemozes, pretoze to mal v genoch.
Pozri sa, ja mam dost zle skusenosti s takymito ludmi, lebo uz narobili dost skody v rodine. Jedna jedina vec, ktora pomohla nam bol rozvod. Otec bol niekolkokrat aj na lieceni, tusim 3krat to bolo a vzdy vydrzal byt vzornym akurat tak mesiac, mozno viac... ale zasa ho to zobralo, pretoze on pracoval v umeleckej brandzi a zivot sa krutil len okolo toho... je to tazke. Neviem ti poradit, neviem, ale to si on neuvedomi ak ho neprinuti niekto nieco robit s tym. Je to choroba.

jajka001_

ČO MÔŽE POLÍCIA

Proti násiliu, ktoré páchajú na ženách ich partneri, môže najúčinnejšie zasiahnuť polícia, ktorá je povinná reagovať na každé núdzové volanie o pomoc na linku 158 (resp. 112). Polícia môže vstúpiť do bytu, ak sú ohrozené životy a zdravie, hrozí závažná škoda a vec neznesie odklad. Súhlas násilníka so vstupom do bytu, ktorý vlastní či inak užíva, nie je potrebný. Polícia môže zaistiť osobu, ktorá svojím konaním bezprostredne ohrozuje život, zdravie alebo majetok (spočiatku aspoň na 24 hodín) a navrhnúť ďalšie opatrenia.

jajka001_

ze dobruu..a fakt,daj vediet, drzim palce
zbehni do tej poradne, tam ti snad aj dodaju viac odhodlania to riesit.
este ma napadlo, asi pred polrokom bola nejaka novela, ze ked robi niekto doma bordel, tak mu mozu zakazat vstup domov na nejaku dobu, tusim az tri dni, skus si pohladat na nete k tomu
idem, ahoj

franta

urcite vedia ze pie..pil aj na vecierkoch s vedenim a kolegami...pije dokonca aj s mojimi kamaratmi a s kazdym je v taky cas v super nalade a nema ziaden problem pokial nedôjde domov

jajka001_

zbil vlastnu mamu....nenavidim alkohol, neznasam tento stat...tolko nestastia je tu len kvoli alkoholu a vsetci sa stale tvaria ze ich sa to netyka
a z alkoholu sa aj osprostieva, odumieraju mozgove bunky...v praci nema problemy? neverim ze tam nevedia ze pije, ked sa to taha tak dlho.

franta

hej..ja by som bol uz najradsej keby som uz nemusel nic kamerovat...ale neverim zas ze sa to tak ryhcle vyriesi..v zivote mal dost motivacie na to aby s tym prestal...dedo..jeho otec tiez za mlada ked on bol mali dost pil a podla babky bola situacia na chlp taka ista ako u nas...dedko to na smrtelnej posteli strasne ludoval..a zelal is kiezby to mohlo byt inac...pri jeho hrobe prisahal ze sa poharika nedotkne....vtedy vydrzal asi najdlhsie..mozno par mesiacov...a teraz po 3 rokoch uz zbil opity aj vlastnu mamu...ja si myslim ze toto uz nei je ludske...nechapem ako clovek nieco take vie urobit...