Notebook alebo počítač?

Príspevok v téme: Notebook alebo počítač?
stanka_

Ahojte neviem sa rozhodnúť, či mi stači iba notebook alebo by som si mala kupiť normalny počítač. Vlastne notebook je to isté nie? Iba je prenosný a ak ho budem mať stale v el.zasuvke tak to splní tie iste funkcie ako počitač?
načo mať zbytočne vedla stola alebo v stoliku tu velku bednu (počitač)keď nemusim čo vy na to? Mate niekto iba notebook a robite na nom všetko? Aj napalovanie, pisanie textov ...? splní to tu istu funkciu ako počitač?
A s akým monitorom je lepši notebook s lesklým, alebo matným?

slnecnica_

no ano aj toshiba je ok...no ano zozenies do takej ceny...a pamat ma kazdy inu ale neviem aka to postaci,ale odporucam kupovat z netu....tam to je aj o 100eur lacnejsie,donesie ti ho kurier do 3dni vacsinou...a vyber mas obrovsky...pozri www.hej.sk...odporucam,ver tomu ze usetris a kupis si za tych 1OOeur daco pre seba...topanky...kabelku..a tak:D

stanka_

Takže HP je dobrý Sony, aj YSI som počula že su dobre a potom teda tu TOSHIBU? OK
A rozhodla som sa pre matnu obrazovku aby mi to netahalo oči :-), širokouhlý nech už to mam aj moderne :-)
A do 25 000 sa da zohnať nejaky kvalitný?
A pamäť maju už asi všetky notebooky rovnako veľku? Kvalitnu ako počitač?
Načo sa mam hlavne zamerať pri kupovani?

ddxxww

Ja som tiež za notebook. Plní tie isté funkcie ako počítač. A čo sa týka značky, nekupuj si Acer, lebo na tie je najviac reklamácií a v niektorých obchodoch túto značku už prestali predávať. Ja mám už dva roky Toshibu s dvojjadrovým procesorom a ešte nebol pokazený, som nadmieru spokojná.

slnecnica_

no urcite si kup notebook v dnesnej dobe:Dja mam iba notebook a som spokojna a robim vsetko,napalujem:D,pisem ,hram..vsetko vsetko..len si kup nejaku normalnu znacku..nechcem robit reklamu ale naj su HP podla mna..a nekupuj v ziadnom pripade acer..uz ked kupujes tak poriadny a troska do nho investuj..:Da baterku nemusis vyberat ked je zapojeny v elektrike..to je somarina:D....

Deeeee

tiez hlasujem za notebook, akurat ti odporucam kupit u predajcu, ktory robi aj servis a trosku sa v tom vyzna, mne sa moj notebook tak brutalne kazil, ze som ho mala v oprave kazdy treti tyzden az kym mi ho nevymenili za komplet novy...opravovali mi ho na pockanie za den dva, lebo ak budes mat servis daleko a budu ho musiet stale niekam posielat tak si ho ani neuzijes...teraz mam asusF6ve a som maxi spokojna, maly lahky, vykonny a nekazivyyyyy...

cajik

Jasne, v podstate je to to iste. Kedysi neboli notebooky take vykonne ako stolove PC, ale dnes to uz neplati. Takze je to fakt jedno :).

stanka_

OK dakujem za radu to som nevedela s tou baterkou, ja ho planujem mať normalne na stole ako počitač a zapojeny stale v elektrike. A ak budem potrebovať tak si ho aj budem niekde nosiť so sebou ale väčšinou bude aj tak doma.

cajik

Podla mna s matnym, leskly mi pripada ako zrkadlo. Ano je to to iste ako pocitac, ale ma tu vyhodu ze notebook si mozes kedykolvek vziat so sebou- do skoly/prace/na chatu/do vlaku, co sa s pocitacom samozrejme neda. Dnes su uz dobre notebooky, myslim tym co sa vykonu tyka.
p.s.: ked si kupis notebook,nezabudni vyberat baterku ked ho mas zapojeny v elektrike,lebo sa ti pokazi baterka ;)