doucovanie-kolko si vypytat???

Príspevok v téme: doucovanie-kolko si vypytat???
doucovanie

dostala som ponuku doucovat dceru mojej znamej anglictinu, ja som studentka bilingvalneho gymnazia a doucovanie je iba na urovni 5.rocnika zakladnej skoly, aby sa naucila trosku rozumiet hovorit, a pytali sa ma kolko by som si predstavovala ze by platila a ja neviem.
kolko sa tak pyta za hodinu doucovania anglictiny a aby to bolo take ze sa to nebudem hanbit povedat znamej, predsa cudzim je to lepsie...
poradteee

pietro

zuzula, super.

Ja si to zase myslim, je rozdiel kecat o jazyku a kecat v jazyku. Keby som nechodievala pocas strednej na jazykove pobyty, nevedela by som si v angline vypytat ani rozky. Jazyk sa ma ucit v krajine, v ktorej sa nim hovori. Ved kopec slovenskych ucitelov cudzich jazykov nema ani ponatia o jazyku, maju strasny prizvuk a ucia to, co ich ucili starucki ucitelia, ktorych to zase len naucil niekto, kto nikdy nikde nebol. Podla mna by ucitela povinne mali chodievat mimo niekolkokrat rocne, aby potom netraposili. Ja som sa na FCE pripravila za mesiac sama ako 17 rocna:)

sisssaaa

malaalam., ja som sa ucila celu strednu skolu spanielcinu a bola som v aj spanielsku pol roka, takze odtial. no a ci je tazky alebo lahky, tazko povedat. pre mna nie je tazky, lebo sa mu uz dlho venujem. no pre niekoho mozno je, tazko povedat ako to kto vnima. ale ak si odhodlana sa ju naucit, tak ti to pojde:)

zuzula11

Pietro, 5 rokov som zila v Spojenych statoch, mam urobenych niekolko certifikatov, teraz pripravujem studentov na skusky FCE a CAE ... a ucim na strednej skole ... mam urobeny postgradual tlmocnik-prekladatel ... Ale preco? Nemyslim, ze ucitelia, ktori nikdy neboli von alebo studenti bilingvalnych gumnazii nevedia dobre naucit ...a nech sa vedia ocenit, kazda praca by mala byt odmenena ...

zuzula11

Som ucitelka Aj a pred 8 rokmi som pripravovala stredoskolacky na vysoku skolu a brala som 200 SK ... Teraz nedoucujem, lebo ucim na jzykovke, ale kolegovia beru naozaj 10 eur ... a to byvam na vychode Slovenska, je to normalna cena. Vyssie formy Aj sa niekedy vysplhaju aj do vyssich cisel ... A ked je to niekto znamy, tak beru okolo 6 az 7 eu. Musis brat do uvahy aj to, ze na tu hodinu sa musis pripravit na 100 %, s jednym clovekom sa tazko improvizuje ...

sisssaaa

malaalam., nie, uz nedoucujem:) momentalne nemam skoro ziaden volny cas, tak som s tym na nejaky cas prestala. ale planujem potom niekedy opat zacat, ked bude ale viac casu, co je zatial troska nedohladne:(

sway

doucovanie ked je to nieco ako doucovanie - pomoc s latkou,ktoru preberaju oni na zakladke,tak nechci za to prilis.Je otazkou aj kolko mas ty rokov a ako si cenis svoj volny cas.Rovnako,ked je to znama asi vies ako su na tom financne a podla toho zhodnot situaciu:-)
bingham jasne,ze to boli dobre hodiny,tie najlepsie;-)